Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Suma Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym

David Eagleman

Suma Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym

7.0

(26 ocen) wspólnie z

28,16

 

Nurtują Cię pytania o życie po śmierci? Zastanawiasz się czy Bóg naprawdę istnieje, jak wygląda, jaki ma głos? Czterdzieści miniaturek autorstwa Davida Eaglemana odpowiada na te i wiele innych pytań. Każda z nich przedstawia inną wersję wydarzeń. Przedstawia postać Boga jako kobietę, innym razem jako parę małżeńską, jeszcze innym jako giganta albo bakterię. Jak wygląda życie pozagrobowe? Czy Piekło i Niebo istnieje? Być może przeżywamy powtórnie własne życie, ale tym razem od końca do początku? Czy może spędzamy je tylko w snach innych ludzi jako swego rodzaju aktorzy? A może zaświaty są poczekalnią, w której możemy zostać do chwili, gdy na Ziemi ktoś po raz ostatni wypowiada nasze imię?

"Suma" to seria opowieści, które mieszają melancholię z osobliwym poczuciem humoru. W każdej jednej znajdziemy filozoficzne pytanie o sens naszego tutejszego życia. Niestety nie każda wizja zaświatów jest optymistyczna.

Linia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-630-0038-7

Tytuł oryginalny: Sum. Forty tales from the afterlives

Liczba stron: 156

Format: 11.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Short film based on the work of writer David Eagleman

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Anita Rokita

Po co ja żyję, jaki jest cel?

Chyba każdy choć raz zadał sobie takie pytanie: Po co ja żyję, jaki jest cel? Ta książka to pewnego rodzaju odpowiedź, aczkolwiek nie jest ona jednoznaczna i pewna. Są to jedynie wyobrażenia autora. Niektóre jego wizje są bardzo przyjemne, inne nie do pomyślenia lub też takie, których w ogóle byśmy nie chcieli przyjąć. Książka przyjemna z dawką humoru. Polecam
Artur

refleksyjna

Świetna książka, która zmusza do refleksji nad własnym życiem. Sprawiła, że przewartościowałem niektóre swoje sprawy. Wizje autora inspirowane filozofią, a nawet popkulturą. Motywy niekiedy powtarzające się, niektóre zaskakujące. Jednak z czystym sumieniem mogę polecić książkę, myślę, że każdy odnajdzie w niej jakąś cząstkę dla siebie.
Abelard

opowiadania, które należy dawkować

Krótkie opowiadanka, tzw. miniaturki. Autor zrobił dorą robotę. Krótka forma jak dla mnie to najlepszy przekaz. Znam Eaglemana z "Mózgu incognito" stąd właśnie wybór tych opowiadań. Jestem pozytywnie zaskoczony i zachwycony już od pierwszych zdań tej książki. Opowiadania najlepiej dawkować i zostawić sobie czas na przemyślenia. Cieszę się, że książka w końcu doczekała się polskiego tłumaczenia.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...