Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Techniki opatrywania i unieruchamiania urazów u małych zwierząt

Techniki opatrywania i unieruchamiania urazów u małych zwierząt

70,00

 

Ta książka stanowi spełnienie oczekiwań wielu lekarzy weterynarii. Jej cechą wyróżniającą i niekwestionowanym walorem jest kompleksowe przedstawienie informacji z zakresu materiałów i środków opatrunkowych, a także wskazań i technik zakładania opatrunków u małych zwierząt. Bez wątpienia jest to pozycja niezwykle cenna dla wszystkich praktykujących lekarzy, jednocześnie będąca uzupełnieniem wiedzy dotyczącej zaopatrywania urazów u psów i kotów. Autorzy w sposób syntetyczny i przystępny opisują skuteczne sposoby leczenia i unieruchamiania urazów u małych zwierząt, wyjaśniają, czym powinien kierować się lekarz, dokonując wyboru danego materiału opatrunkowego, uzasadniają częstotliwość zmian opatrunku, a także radzą, jak założyć poprawnie dany typ opatrunku oraz jak uniknąć niewłaściwego zaopatrzenia urazu.
W dostępnych podręcznikach zagadnieniu leczenia ran nie poświęcono wystarczającej uwagi, wychodząc z założenia, że jest to stosunkowo prosta zmiana chorobowa. Wszyscy praktykujący lekarze wiedzą jednak, że to, co z pozoru wydaje się łatwe do leczenia, nie zawsze poddaje się terapii. Techniki opatrywania i unieruchamiania urazów u małych zwierząt to książka, która wypełnia tę lukę – szczegółowo i wyczerpująco prezentując zagadnienie leczenia urazów w zgodzie ze sztuką lekarską i w oparciu o najnowsze osiągnięcia z zakresu materiałów opatrunkowych.

Galaktyka
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-757-9261-4

Liczba stron: 142

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 70,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...