Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół

Kevin Kruse

Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół

5.0

(5 ocen) wspólnie z

39,90

 

Brak prawdziwego przywódcy może pogrążyć dobrze prosperującą firmę, a nawet zrujnować życie rodzinne. Człowiek, który nie potrafi być przywódcą dla siebie samego, bywa sfrustrowany i dryfuje bez celu przez życie. Co gorsza, zasady zarządzania starej daty nie mają wystarczającej mocy, by zapobiec tym nieszczęściom. W świecie, w którym trzeba sobie radzić z małym budżetem, niewielkim zespołem i morderczą konkurencją, do przywództwa należy podejść inaczej. W środowisku ciągłych zmian i w dobie upadku autorytetów zwykły menedżer nie wystarczy - musisz stać się prawdziwym przywódcą!

Dzięki tej książce nauczysz się być takim szefem, dla którego każdy chciałby pracować, i równocześnie takim pracownikiem, którego każdy szef chciałby mieć w zespole. Znajdziesz tu mnóstwo rad i taktyk, które powstały na bazie solidnych badań i doświadczeń najlepszych przedsiębiorców. Materiałów do książki dostarczyły również rozmowy z prawdziwymi guru zarządzania oraz z zawodowymi wojskowymi. W trakcie lektury szybko się przekonasz, że zalecane dotychczas techniki przywództwa są zawodne. Dowiesz się, jakie niebezpieczeństwo niesie polityka otwartych drzwi, że warto umiejętnie faworyzować, że niekiedy okazywanie słabości daje znakomite rezultaty. Znajdziesz też sporo wskazówek dotyczących skutecznego wpływania na innych ludzi, na ich postawy, morale czy zaangażowanie. Przekonasz się, że możesz stać się przywódcą!

W tej książce:

zasady, których nie należy stosować
dlaczego warto wyłączyć smartfona
przywództwo z miłością: pozwól się polubić
znaczenie maksymalnej transparentności i jawności
skuteczny plan działań i szereg konkretnych porad i wskazówek
Przywództwo to sztuka. Musisz sobie na nie zasłużyć. Możesz je zdobyć!
O autorze
Kevin Kruse jest autorem kilku bestsellerów New York Timesa. Jest również przedsiębiorcą, który zaznał smaku szaleńczej pogoni za amerykańskim marzeniem, przeżył bankructwo, aż w końcu stał się ultraproduktywnym, świetnie zarabiającym założycielem wielu firm, wycenianych na miliony dolarów. Regularnie pisze do Forbesa i Huffington Post. Często wygłasza referaty na różnego rodzaju konferencjach na całym świecie. Mieszka w Pensylwanii. Ma trójkę dzieci.

OnePress
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-6023-5

Tytuł oryginalny: Great Leaders Have No Rules

Liczba stron: 224

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...