Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zimowa Jutrzenka

Adrianna Trzepiota

Zimowa Jutrzenka

7.4

(539 ocen) wspólnie z

36,90

 

Magia i święta pachnące przyprawami
Główna bohaterka Joanna ma 44 lata i jest redaktorką w poczytnym piśmie dla kobiet. Jej świat legnie w gruzach, gdy dowiaduje się, że uwielbiany przez nią mąż od ponad roku zdradza ją z inną kobietą.
Pewnego zimowego dnia postanawia zostawić za sobą przeszłość, zabiera córkę i wyrusza w podróż do „Jutrzenki” mazurskiej wsi, przepełnionej mrozem, chłodem i magią. Miejsca, w którym wychowała się jej matka. Joanna chce nawiązać kontakt z bratem zmarłej matki, wujem Hilarym, który jest gospodarzem domu, ale niestety nikt w rodzinie nie wie co się z nim dzieje. Podczas podróży, która zamienia się w zimową zawieruchę, Joanna znajduje w rowie przy drodze potrąconego wilka. Zawiadamia odpowiednie służby i ratuje życiu zwierzęciu, z którego głowy myśliwi chcieli sobie zrobić trofeum. Spotkanie z jednym z nich będzie miało ciąg dalszy, a wyjazd do Jutrzenki zmieni całe życie Joanny. Odżyją wspomnienia z dzieciństwa przepełnione zapachem ziół, mazurskich legend i wolności. Niemałą rolę odegra również znaleziony przypadkiem przedwojenny pierścień babci Anieli oraz jej pamiętnik…

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-9358-4

Liczba stron: 350

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...