Menu

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł
Agata ma los w garści. Nie jest idealnie, fakt, ale może liczyć na swoją najlepszą kumpelę Siwą i ukochanego Kajtka
Dwanaście mam, a wśród nich: kosmonautka, architektka, pastorka...- nasze mamy to prawdziwe bohaterki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia. Kto by nie chciał mieć wszystkiego w tubce, jak mama kosmonautka? Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko najmłodszych czytelników. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana. Książka dla dzieci w wieku 3+
MÓJ PIERWSZY BIZNES – TO PROSTE! Masz przedsiębiorczą naturę? Palisz się do działania? Ta książka jest dla Ciebie. Wiesz już, że chcesz założyć swój pierwsze biznes, ale… pytania zaczynają się mnożyć. Jak zacząć? Skąd pieniądze na start? Gdzie i pod jakim szyldem? Kogo zatrudnić? Jak ustalić cenę? Co to jest mikro i makrootoczenie przedsiębiorstwa? Czy warto myśleć tylko o sobie, czyli CSR? Mnóstwo pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tej książce. PO PROSTU… CZYTAJ I DZIAŁAJ! Twoja kawiarnia czeka, żeby do niej zajrzeć i wykreować całe przedsięwzięcie od początku do końca według Twojego pomysłu. Lekko napisana i świetnie zilustrowana, a zarazem poważna porcja wiedzy ekonomicznej dla młodego człowieka. Przeznaczona do twórczego uzupełniania.
Polscy turyści na Bliskim Wschodzie przypadkowo gubią książkę z bajkami. Znajdują ją palestyńskie dzieci. Pięć ilustracji jest punktem wyjścia dla starej, mądrej bajarki Mirjam do opowieści, które snuje dzieciom w małej wiosce. Zadziwiająco dla czytelnika – bajki Mirjam w niczym nie przypominają znanych nam historii. Bajarka doskonale dobiera opowiadania, wskazując w nich drogę do rozwiązania kłopotów, trapiących jej małych słuchaczy. Niesamowita, szkatułkowa narracja o uniwersalności dziecięcych problemów.??
Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień gasi pożary (strażaczka), walczy w wirusami (informatyczka), zdobywa najwyższe szczyty (himalaistka) albo steruje koparką (grabarka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwe pionierki! Kontynuacja "Kosmonautki" - kolejne 12 znakomitych tekstów Piotra Wawrzeniuka, zinterpretowanych ilustracjami Doroty Wojciechowskiej.?
Dawno, dawno temu w Stambule, mieście rozpiętym pomiędzy Europą i Azją, przychodzi na świat Bahar. Jest kobietą i metaforą. Jej życie jest drogą, ale też mostem, pomiędzy Turcją rządzoną przez sułtana, a Polską (Lechistanem), którą włada król. Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych. Piękna opowieść o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.? Autorka: Agnieszka Ayşen Kaim, urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej. Tłumaczka języka tureckiego i wykładowczyni akademicka. Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 14 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała, dla czytelników wydawnictwa Poławiacze Pereł, z pomocą swojej 7-letniej córeczki Barbary Bahar. Ilustratorka: Nežka Šatkov Polska ilustratorka, rocznik 1989. Ukończyła media rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową. Dla wydawnictwa Poławiacze Pereł zilustrowała w 2013 roku książkę „Zebra” Ifi Ude, a w 2014 „Opowieści spod oliwnego drzewa” Aidy Amer.?
Dwanaście mam, a wśród nich: leśniczka, taksówkarka, zegarmistrzyni… – nasze mamy to prawdziwe pionierki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców!), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia. Mama kaskaderka „nie używa napojów wyskokowych”, a złotniczka trenuje z dziećmi karate, które u niej jest „najwyższej próby”! Krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, przebojowo zilustrowane. Dobra zabawa gwarantowana!
Ogrodniczki, rurki, rozszerzane, proste – różne fasony i we wszystkich odcieniach niebieskiego …dżinsy były obecne w życiu jedenastoletniej Michaliny nieomal od urodzenia. Zajmowały ważne miejsce nie tylko w szafie, ale przede wszystkim w sercu. Pojawiały się na urodziny, pierwszy dzień szkoły i inne specjalne okazje jako prezent od niesamowitej, pełnej życia i kochanej mamy. Ale to nie jest książka o modzie. Raczej o buncie i niezgodzie na nieodwracalne. Michalina nie może uwierzyć, że świat jest taki niesprawiedliwy. Z powodu tęsknoty i rozpaczy popełnia wiele błędów… Dobrze opowiedziana historia. Teresa Monika Rudzka, polonistka z wykształcenia, urodziła się we Wrocławiu. Od wielu lat mieszka w Lublinie i jest dziennikarką piszącą do kobiecych magazynów. Wcześniej pracowała jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka. Zadebiutowała w 2010 roku satyryczną powieścią środowiskową „Bibliotekarki”. Następnie ukazały się: „Singielka”(2011), „Kuzyneczki”(2013) oraz historia oparta na faktach „Zawsze będę Cię kochać”(2014). W marcu 2016 opublikowała powieść „Na karuzeli”. Wszystkie książki podbiły serca polskich czytelników i szybko stały się bestsellerami. Autorka ma lekkie pióro i znakomity zmysł obserwacji. „Wszystkie dżinsy M.” są pierwszą książką dla młodzieży w jej pisarskim dorobku.
Zebra to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę. Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.
Dwanaście mam, a wśród nich: kosmonautka, architektka, pastorka... - nasze mamy to prawdziwe bohaterki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia. Kto by nie chciał mieć wszystkiego w tubce, jak mama kosmonautka?! Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko najmłodszych czytelników. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!
Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek do odmiennego wyglądu.? Seria: Seria 1/2 + 1/2 = nieskończoność jest otwartą serią dla dzieci i młodzieży, zaplanowaną na wiele lat. Poszczególne tomy skierowane są do różnych grup wiekowych. Pod względem treści to absolutnie nowe spojrzenie na wielokulturowość. Autorzy serii czerpią z życia na styku kultur, ponieważ są w połowie Polkami lub Polakami. Dopełnieniem ich osobowości jest druga, czasami bardzo odległa od polskiej kultura. Autorzy mają wolną rękę w doborze historii, która opowiedzą – może to być np. polska baśń, przeniesiona w niecodzienne realia lub odwrotnie – polskie realia służą jako tło do opowieści z innej części naszego globu. Dwukulturowość autorów znajduje w tej literaturze barwny i ciekawy wymiar, przede wszystkim jednak są to po prostu piękne i mądre opowieści. „Zebra” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę.