Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Anna Dymna

Anna Dymna

Anna Dymna (ur. 1951) – aktorka teatralna i filmowa, od 1973 roku związana z krakowskim Starym Teatrem.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a od 1990 także wykładowca tej uczelni. Odznaczona Orderem Uśmiechu. Członkini Rady Programowej radia RMF Classic.

Jeszcze w trakcie studiów została żoną Wiesława Dymnego. Po jego tragicznej śmierci ponownie wyszła za mąż za Zbigniewa Szotę, a potem za Krzysztofa Orzechowskiego. Dymna często podkreśla wielki wpływ jaki wywarła na nią barwna osobowość jej pierwszego męża.

Anna Dymna znana jest z działalności charytatywnej. W roku 2000 została odznaczona medalem Św. Brata Alberta za inicjowanie i wspieranie akcji charytatywnych na terenie Krakowa, szczególnie za pomoc na rzecz uchodźców z Kosowa i zaangażowanie w akcje wspomagające stowarzyszenia i organizacje osób niepełnosprawnych. Prowadzi również Fundację „Mimo Wszystko”.

W 2002 zainicjowała odbywający się w niedzielne przedpołudnia Krakowski Salon Poezji w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Krakowski Salon Poezji został uhonorowany Nagrodą Literacką Nike za najciekawszą działalność kulturalną w regionie w roku 2003.


Anna Dymna, Wojciech Szczawiński

Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka

4290

Powiadom mnie

Anna Dymna, Wojciech Szczawiński

Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka

42,90 zł

2874

Powiadom mnie

Anna Dymna, Wojciech Szczawiński

Warto mimo wszystko

34,00 zł

2278

Powiadom mnie