Menu

Erin Meyer

Erin Meyer urodziła się 22 sierpnia 1971 roku w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu studiów kontynuowała karierę naukową i uzyskała tytuł profesora w Insead Business School z siedzibą w Paryżu. W swojej pracy badawczej Erin Meyer analizuje wpływ różnic kulturowych na zmiany w gospodarce i biznesie, zarówno tym amerykańskim, jak i międzynarodowym. Publikacje naukowe autorstwa Erin Meyer cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno analityków biznesowych, jak i osób zawodowo związanych z oceną ryzyka.

Erin Mayer – ocena wpływu różnic kulturowych na biznes

W dorobku literackim Erin Meyer znajduje się wiele publikacji traktujących o sukcesie biznesowym i możliwościach jego osiągnięcia w wirtualnym świecie w czasach globalizacji. Mayer porusza zagadnienia związane z różnicami kulturowymi i możliwością integrowania się osób pochodzących z różnych środowisk oraz społeczeństw, w celu odniesienia wspólnego sukcesu w dziedzinie gospodarki czy przedsiębiorczości. Najpopularniejszą książką Erin Meyer jest poradnik „Mapa Kultury”. Został on przetłumaczony na 30 języków

Praktyczne porady dotyczące prowadzenia biznesu na skalę światową

Erin Meyer pokazuje w swoich pracach naukowych i poradnikach, w jaki sposób nie wpaść w kulturowe pułapki, a także, jak prawidłowo pojmować język globalny. Autorka bardzo dokładnie wyjaśnia pojęcie handlu i biznesu międzynarodowego, a także wpływu różnic kulturowych na wyżej wymienione obszary gospodarki. Praktyczne porady zawarte w książkach Erin
Książka Erin Meyer "Mapa kulturowa. Jak skutecznie radzić sobie z różnicami kulturowymi w biznesie" Książka Erin Meyer – współautorki bestsellera Gdy regułą jest brak reguł – o tym, jak radzić sobie z trudnościami komunikacyjnymi w świecie biznesu. Dlaczego polskiemu menadżerowi tak trudno dogadać się z zespołem z Indii? Ile trwa piętnaście minut w Londynie, a ile w Dubaju? Co to znaczy, że Polacy, Francuzi i Niemcy są przedstawicielami „kultur kokosowych? Jak dobrze odczytać to, co tak naprawdę mówią nam ludzie z innych krajów i kultur? Niemiec od razu przejdzie do sedna sprawy, ale kiedy krytykuje cię szef z Wielkiej Brytanii, możesz tego nawet nie zauważyć. W skandynawskim zespole trudno odkryć, kto właściwie jest menadżerem, co jest nie do pomyślenia dla ceniących hierarchię Azjatów. Kiedy różne narody i kultury zaczynają wspólnie robić biznes, czasem naprawdę trudno się dogadać. Mapa kulturowa to obowiązkowa lektura dla każdego, kto pracuje w międzynarodowym zespole. To książka dla liderów, menadżerów, konsultantów i specjalistów, którzy odkryli, że można świetnie znać język, ale wciąż pozostawać niezrozumiałym. Erin Meyer, opierając się na badaniach i własnej praktyce, przedstawia krok po kroku, jak zrozumieć najczęściej występujące w biznesie trudności komunikacyjne wynikające z różnic kulturowych oraz daje praktyczne wskazówki, jak skutecznie sobie z nimi radzić. Międzynarodowy bestseller, który pomaga pokonać niewidzialne granice w biznesie. "Mapa kulturowa. Jak skutecznie radzić sobie z różnicami kulturowymi w biznesie" - Książka Meyer Erin Meyer – ekspertka badająca wpływ różnic kulturowych na biznes, profesor w prestiżowej INSEAD Business School. Jej teksty publikowały m.in. „Harvard Business Review”, „The New York Times” i Forbes.com. W 2021 po raz trzeci została umieszczona na liście pięćdziesięciu najbardziej wpływowych myślicieli świata biznesu Thinkers50. Wspólnie z CEO Netflixa Reedem Hastingsem napisała bestsellerową książkę Gdy regułą jest brak reguł.
CZAS NA ZMIANY Bądź całkowicie szczery. Pamiętaj, że firma to zespół, a nie rodzina. I nigdy, przenigdy nie staraj się zadowolić swojego szefa. Oto niektóre z podstawowych reguł, jakie obowiązują pracowników Netflixa. Działanie tego przedsiębiorstwa to kulturowy eksperyment, który zakończył się spektakularnym sukcesem: firma zajmująca się korespondencyjnym wypożyczaniem płyt DVD stała się streamingową potęgą. Ma obecnie 182 miliony subskrybentów i kapitalizację rynkową na poziomie Disneya. Reed Hastings – prezes i CEO Netflixa – po raz pierwszy dzieli się sekretami, które zrewolucjonizowały branżę rozrywkową i technologiczną. Wspólnie z Erin Meyer, profesor INSEAD Business School, ujawnia swoją filozofię przywództwa odrzucającą przekonania, zgodnie z którymi działa większość firm. Od nielimitowanych urlopów do rezygnacji z zatwierdzania wydatków pracowników – Netflix to zupełnie inny sposób prowadzenia organizacji, który najlepiej pasuje do zmieniającego się świata. Gdy regułą jest brak reguł to inspiracja do zmiany dla wszystkich, którzy poszukują źródeł produktywności, kreatywności i innowacji.