Menu

Ewa Zawisza-Wilk

Nastało lato, a mimo to Szczurek czuł narastający niepokój. Do szczęścia brakowało mu PRAWDZIWEJ PRZYJAŹNI, dlatego postanowił wyruszyć w podróż, by ją odnaleźć. Do kufra wrzucił medalion, który na pożegnanie ofiarowała mu Myszka. Jego podróż obfitowała w przeróżne spotkania i zdarzenia, jednak ciągle nie trafił na to, czego szukał. Aż pewnego dnia zrozumiał, że...  Co zrozumiał Szczurek i jakie były dalsze jego poczynania dowiesz się z książki „Medalion” Ewy Zawiszy-Wilk. Tekst, doskonale i z wyczuciem zilustrowany przez Pawła Wąsowicza, ukazuje wewnętrzną podróż Szczurka, jego poszukiwania sensu i wartości w relacjach międzyludzkich.
Plasterki na tęsknotę Ewa Zawisza-Wilk To książka o ponadczasowej mocy dobrych uczuć, przyjaźni i przywiązania. O odkładaniu ważnych rzeczy na później i konsekwencjach takiego działania. Lektura dla dzieci i ich rodziców, poruszająca wrażliwość. Książka do wspólnego odkrywania i przeżywania rzeczy ważnych. Prowokująca dziecko do stawiania pytań i inspirująca do głębokich rozmów o przemijaniu, stracie, o sprawach nieuniknionych i pielęgnowaniu pamięci. Książka do studiowania pięknych obrazów. Naklejająca plasterki na tęsknotę. dr Ewa Zawisza-Wilk, pedagog, logopeda, mediator, terapeuta. Pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zagorzały tutor, autorka licznych publikacji naukowych oraz dwóch książek dla dzieci. Pasjonatka podróży ekstremalnych, metafory i ekspert w dziedzinie całożyciowego rozwoju. Terapeuta - praktyk z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Uważa, że SŁOWO to najpotężniejsze narzędzie pracy. Paweł Wąsowicz, fizyk z wykształcenia i artysta z przekonania. Jako dojrzały absolwent nauk ścisłych ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonat milongi i dobrej kuchni. Zarysowuje każdy dostępny kawałek kartki, dlatego w szkole dostawał po uszach za upiększanie podręczników. Pozostał głuchy na uwagi nauczycieli i rozwijał swój talent dalej. Zwyczaj rysowania na czymkolwiek odziedziczyła po nim córka Zosia. Uważa, że OBRAZ to najpotężniejsze narzędzie pracy.
Kiedy dorosła osoba choruje na depresję, jej świat zmienia się. Kiedy rodzic lub inna bliska osoba choruje na depresję, zmienia się świat dziecka. Kiedy dziecko choruje na depresję, zmienia się świat całej rodziny. Dramat depresji nie jest sprawą intymną i indywidualną, dotyczy wszystkich bliskich osoby chorującej. Książka Szalik ciotki Melancholii ma dać garść wiedzy o tym, jakie mogą być objawy depresji, jak przebiega proces zdrowienia i co jest konieczne, by to nastąpiło. Ma pozbawić dziecko poczucia winy i odpowiedzialności za chorobę bliskiej osoby. Pozwala dziecku zrozumieć, że nie ono sprawiło, że rodzic zachowuje się niezwyczajnie i nie ono odpowiedzialne jest za terapię. Książka do wspólnego czytania, odczarowująca chorobę, łamiąca społeczne i kulturowe tabu na temat depresji. Książka, która ma chronić przed lękiem. Nie tylko dziecko. Również osoby, które się nim opiekują. Nieznane budzi lęk. Poznanie, choć bywa trudne, ten lęk oswaja. Ewa Zawisza-Wilk, pedagog, logopeda, mediator, terapeuta, od 22 lat nauczyciel akademicki. Zagorzały tutor, autorka licznych publikacji naukowych oraz dwóch książek dla dzieci. Pasjonatka podróży ekstremalnych, metafory i ekspert w dziedzinie całożyciowego rozwoju. Terapeuta – praktyk z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Paweł Wąsowicz, fizyk z wykształcenia i artysta z przekonania. Jako dojrzały absolwent nauk ścisłych ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonat milongi i dobrej kuchni. Zarysowuje każdy dostępny kawałek kartki, dlatego w szkole dostawał po uszach za upiększanie podręczników. Pozostał głuchy na uwagi nauczycieli i rozwijał swój talent dalej. Zwyczaj rysowania na czymkolwiek odziedziczyła po nim córka Zosia.