Menu

Jasiński Maciej

O bardzo głodnym misiu to książka-gra, bajka-wybierajka, w której to mały czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów, kto włączy się do akcji i jak się ona zakończy. Brunatny miś budzi się głodny z zimowego snu. Postanawia posilić się miodem… Sposobów na zdobycie przysmaku nie brakuje. Można wspiąć się na drzewo, skoczyć o tyczce, skorzystać z trampoliny, a nawet wykorzystać chytry plan lisa i interwencję strażaków. A może miś zrezygnuje jednak z miodu, odwróci się na drugi bok i zapadnie w drzemkę? W tej książce nie ma rzeczy niemożliwych, a kolejność i dobór scen za każdym razem mogą być inne. Czy przy pierwszej lekturze czytelnik pozna zwyczaje mrówki Ferdynanda albo czy natknie się w krzakach na wilka, który czyha na trzy świnki? Kto wie, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Bajkę można czytać raz krócej, raz dłużej, ciesząc się jej swobodną formą, otwartą fabułą i lekkim humorem. Świetna zabawa i dla dzieci, i dla dorosłych! Tekst bajki, inspirowany książką Raymonda Queneau Un conte à votre façon (Bajeczka na twoją modłę), napisał scenarzysta komiksowy Maciej Jasiński, a ilustracje przygotował grafik i autor komiksów Tomasz Kaczkowski.
Druga samodzielna przygoda Borsuka Mruka, słynnego asystenta detektywa Misia Zbysia!Strasznie wielki żarłok porwał kotlet pożarski i zbiegł w nieznanym kierunku! Borsuk Mruk rozpoczyna więc nowe śledztwo i podąża tropem żarłoka. Gdzie skrył się głodny rzezimieszek i czy zdradzi go apetyt na świeże warzywa?Wspólne przygody pary komiksowych detektywów: Misia Zbysia i Borsuka Mruka już od 10 lat bawią i ekscytują czytelników. Jednak czasami Borsuk Mruk jest zmuszony działać sam i o tych swoich śledztwach postanowił teraz opowiedzieć w nowej serii książeczek.
Najnowszy komiks Wydawnictwa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przybliża historię Tadeusza Pietrzykowskiego – uzdolnionego boksera, ale również malarza, wychowawcy młodzieży i patrioty. Jego przeżycia i niezłomna postawa w obozie koncentracyjnym Auschwitz zadziwiały nawet niemieckich oprawców. Do dziś jest to historia, która wzbudza podziw, inspiruje i udowadnia, że człowieczeństwo jest wartością nadrzędną. Gdyby nie wybuch II wojny światowej, Tadeusz Pietrzykowski mógłby kontynuować obiecującą karierę sportową. Niewykluczone, że zostałby pilotem albo rozwijałby swój talent malarski. Tego nie wiadomo. Z całą pewnością można natomiast powiedzieć, że „Teddy”, podobnie jak tysiące młodych Polaków, we wrześniu 1939 r. musiał zmierzyć się z nową rzeczywistością, najczęściej odległą od młodzieńczych wyobrażeń. Główna oś narracji, którą przedstawiono w komiksie, dotyczy obozowych wspomnień Tadeusza Pietrzykowskiego. Ten młody człowiek, uczestnik pierwszego transportu do Auschwitz, po kilku miesiącach wyniszczającego pobytu w obozie otrzymał niezwykłą szansę, by przypomnieć sobie o nieprzeciętnych umiejętnościach bokserskich. Przed wojną zapewniały mu one niemały splendor i ogromną satysfakcję; za drutami niemieckiego obozu koncentracyjnego pokonanie wyższego i cięższego przeciwnika oznaczało wygraną w walce o życie. Była to batalia, w której początkowo niemal nikt nie dawał młodemu pięściarzowi szans na sukces. A jednak „Teddy” zwyciężył w pierwszej walce, co diametralnie zmieniło jego położenie. Kolejne starcia bokserskie przyniosły poprawę jego statusu w obozie, a zarazem stwarzały nowe możliwości, by nieść pomoc innym więźniom. Tadeusz Pietrzykowski zaangażował się w działalność obozowej konspiracji. I w Auschwitz, i w Neuengamme musiał myśleć o swojej przyszłości – każda przegrana walka mogła dla niego przecież oznaczać degradację w obozowej hierarchii, a być może i śmierć. „Teddy” jednak zwyciężał, wbrew przeciwnościom losu, ratując siebie i innych. Warto wspomnieć, że pasjonująca historia Tadeusza Pietrzykowskiego przez dziesięciolecia pozostawała niemal nieznana. Mimo że wspominał o nim Tadeusz Borowski w jednym z bardzo popularnych opowiadań, tylko nieliczni wiedzieli, że „Numer 77”, o którym mowa w lekturze szkolnej, był autentyczną postacią. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX w. fenomen „Teddy’ego” zaczęli dostrzegać i doceniać historycy. Opowieść o młodym bokserze z Auschwitz jest wielowymiarowa i ma pozytywny wydźwięk – dowodzi, że nawet w warunkach nieludzkiego upodlenia i ekstremalnego zagrożenia życia można zachować człowieczeństwo. Przykład Tadeusza Pietrzykowskiego dobitnie udowadnia, że istnieją silniejsze wartości niż nienawiść i pogarda. Komiks jest skierowany do odbiorców w młodszym wieku, niemniej jego lektura może być pożyteczna również dla starszych osób. Życiorys Tadeusza Pietrzykowskiego i szeroki kontekst historyczny przybliżono w obszernym, ilustrowanym dodatku historycznym do publikacji.
Wspólne przygody pary komiksowych detektywów: Misia Zbysia i Borsuka Mruka już od 10 lat bawią i ekscytują czytelników. Jednak czasami Borsuk Mruk jest zmuszony działać sam i o tych swoich śledztwach postanowił teraz opowiedzieć w nowej serii książeczek.W pierwszym tomie zatytułowanym „Podwodne śledztwo” zajmuje się śledzeniem pewnego śledzia, który ukradł złotej rybce perłowy naszyjnik. Co się jednak stanie, gdy śledź odkryje, że jest śledzony, i sam zacznie śledzić śledzącego? O tym przekonacie się, czytając tę zwariowaną historię. 
Maciej Jasiński przedstawia codzienny świat PRL-u, jaki wyłania się z komiksów tworzonych w tamtej epoce. To rzeczywistość odrealniona, kolorowa niczym zdjęcia z katalogów reklamowych. Życie codzienne jest niemal pozbawione trosk, sklepy są doskonale zaopatrzone, kolejki prawie nie istnieją i każdy ma szansę na swojego własnego Fiata 126p. W tym zalewie propagandy sukcesu można jednak znaleźć także takie historie, które starają się przedstawiać świat PRL-u takim jaki był - bez upiększania. Autor w swojej książce analizuje również współczesne komiksy odnoszące się do tamtych czasów – bazujące na własnych wspomnieniach twórców, sentymencie lub też przedstawiające rzeczywistość alternatywną do tej, w jakiej żyli Polacy przed 1990 rokiem. - Czy warto kłaniać się ekspedientce z mięsnego? - Czym ozdobić telewizor? - Jakim samochodem uciekają przestępcy? - Czy w czasie wagarów można pomagać milicji? - I czy dusza jest na licencji włoskiej? O tym i innych ciekawostkach przeczytasz w tej książce.
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki. W pierwszym zeszycie serii będą musieli zająć się sprawą potwora, który grasuje na bagnach. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka są przerażeni, więc w Nieustraszonych Łowcach Strachów jedyna nadzieja.
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki. Tym razem Pies Dylan i Tchórz Piotruś wybierają się do jedynego i największego muzeum Wielkiej Stopy. Oglądanie niezwykle ciekawych eksponatów przerywa informacja o znalezieniu w pobliskim lesie olbrzymich śladów. To zadanie dla fachowców, którzy będą musieli odpowiedzieć na pytania: „co w tej sprawie śmierdzi?” oraz „kto stoi za spiskiem wielkimi stopami wydeptanym?”.
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki. W trzecim zeszycie serii Dylan i Piotruś wybierają się na urlop w okolice jeziora Tikitaka. Tam dowiadują się, że w okolicy pojawiła się zjawa, którą ostatnio widziano przed stu laty. Co mogło sprawić, że zjawa powróciła i to w samym środku sezonu turystycznego? I czy biwakowanie tuż nad jeziorem to na pewno dobry pomysł?
Kolejna trudna sprawa dla detektywa Misia Zbysia i jego asystenta Borsuka Mruka! Tym razem nasi bohaterowie zajmą się sprawą kradzieży słynnego obrazu „Dama z pluszowym misiem” pędzla wybitnego malarza Leoparda da Vinci. Trop prowadzi do pełnego tajemnic zamku w Szkocji. Oczywiście śledztwo okaże się skomplikowane, na szczęście detektywi będą mogli liczyć na wsparcie tajnych służb Jej Królewskiej Mości, a także pomoc czytelników!„Wielka draka w szkockim zamczysku” Piotra Nowackiego, Macieja Jasińskiego oraz Tomka Kaczkowskiego to zupełnie nowa wersja tomu piątego, który ukazał się kilka lat temu pod tytułem „Dama z pluszowym misiem”. Poprzednie wydanie łączyło komiks z kolorowanką i książeczką z zadaniami, teraz historia ta wraca w bardziej tradycyjnej, komiksowej formie.Nie zmienia się jedno - ilość radości, jaką seria daje młodym czytelnikom!
Nowe wydanie czwartej część niezwykle popularnej wśród młodych czytelników serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”. Ledwie Miś Zbyś i Borsuk Mruk wrócili ze stacji kosmicznej na Księżycu, a już muszą podjąć kolejne śledztwo. Choć może „śledztwo” to nieodpowiednie słowo na określenie czwartej przygody naszych bohaterów, tym razem bowiem wezmą udział w poszukiwaniu ukrytego pirackiego skarbu! Wszystko zacznie się w porcie od pościgu za porywaczami, a skończy się na wyspie pełnej pułapek i tajemnic. I choć Miś Zbyś i Borsuk Mruk są znakomitymi detektywami, to nie poradzą sobie bez waszej pomocy. „Skarb kapitana Czarnofutrzastego” to czwarta część serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, świetnie przyjętej przez młodych czytelników. Niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki to znaki rozpoznawcze tego komiksu.
Zniknięcie Mikołaja może doprowadzić do prawdziwej katastrofy – żadne dziecko w tym roku nie otrzyma prezentu! Na szczęście sprawą zajmie się para najlepszych detektywów na świecie – Miś Zbyś oraz Borsuk Mruk. To będzie kolejne trudne śledztwo w ich karierze i kolejny przerwany urlop. Zaprowadzi ono bohaterów na Biegun Północny, w morskie głębiny, do zaginionych miast, a nawet do wnętrza wieloryba! To już ósmy tom zwariowanych i pełnych humoru przygód Misia Zbysia i Borsuka Mruka.
Pełna szalonych przygód opowieść fantasy dla dzieci w każdym wieku. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji "Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci". Nap jest krasnoludem z magicznej krainy. Co więcej - sam posiada moc, którą pragnie zawładnąć zły lord Dartor. Pewnego dnia Nap spotyka księżniczkę Klarę i jej przyjaciela Rodricka, których namawia na wspólną wyprawę w swoje rodzinne strony. Ich śladem rusza ojciec Klary wraz z oddziałem rycerzy, a także złowieszczy lord Dartor. Bohaterowie napotkają na swej drodze wiele niebezpieczeństw i magicznych stworów. Trafią do tytułowej Smoczej Krainy i będą musieli wykazać się olbrzymią odwagą, aby uratować swoich bliskich. Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i dla dzieci (np. Uczeń Heweliusza, Detektyw Miś Zbyś na tropie), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu Uczeń Heweliusza).
Misia Zbysia i Borsuka Mruka czeka najtrudniejsze śledztwo w karierze!Ledwie rozwiązali sprawę tajemniczych zjawisk pogodowych, jakie nawiedziły miasto, a tu zamiast zasłużonego odpoczynku, muszą zająć się małym dinozaurem, który trafił do ich biura w bardzo tajemniczych okolicznościach.Maluch bierze Borsuka Mruka za swoją mamę, ale czy detektyw wyspecjalizowany w łapaniu przestępców, da sobie radę z opieką nad dzieckiem?To już siódmy tom doskonałej serii dla najmłodszych, wypełnionej akcją i zabawnymi gagami. Para detektywów znów będzie tropić, ścigać, marudzić i wyruszać w dalekie podróże, aby tym razem poszukać odpowiedzi na pytanie „czemu pani się uparła, żeby spotkać dinozaura?
Po niezapomnianych wakacjach u cioci Zenobii, Kasia i Cthulhu wrócili do domu. Wkrótce zaczął się nowy rok szkolny, który będzie obfitował w serię niesamowitych zdarzeń. Kasia przypadkiem odnajdzie magiczny przedmiot, który stanie się źródłem wielu problemów. Czy stary, opuszczony lunapark stanie się bezpiecznym schronieniem dla bohaterów, czy też pułapką, z której nie będzie wyjścia? To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominająca bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść. A tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.
Kasia i Cthulhu zostali najlepszymi przyjaciółmi, dlatego nawet wakacje spędzają razem, a w tym roku czeka ich wyjazd na wieś do cioci Zenobii. Tam przekonają się, że podróże w czasie są bardzo ryzykowne i niebezpieczne, trafią również do starego i mrocznego domu skrywającego wiele tajemnic, które bohaterowie wraz z Czytelnikami będą musieli odkryć. To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to Czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominając bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść, a tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.
Jeśli ktoś może pomóc to tylko Miś Zbyś! Tak zaczyna się komiks Pszczoły, ule i miodowe kule, pierwsza odsłona przygód nowego bohatera dziecięcej wyobraźni. Wszystkie powstały w głowie scenarzysty Macieja Jasińskiego, twórcy m.in. uznanych komiksów historycznych, gdy jego synek prosił go o opowiadanie bajek. Tak narodził się miś detektyw, którego perypetiami mogą teraz cieszyć się również inne dzieci, czytające komiksy z serii Miś Zbyś na tropie! Album narysował Piotr Nowacki, mający na swoim koncie już kilka komiksów dla młodych czytelników. Tym razem tworząc plansze postanowił oddać hołd jednemu ze swoich ulubionych twórców - Bohdanowi Butence – i tę inspirację widać wyraźnie. A dzięki pracy Norberta Rybarczyka świat bohaterów stał się fantastycznie kolorowy, ciesząc oczy młodych i starszych czytelników.
Nadchodzi Dzień Sądu! Mega-City One to pełna niebezpieczeństw metropolia przyszłości w której kwitnie przestępczość. Porządek utrzymują tutaj doświadczeni stróże prawa, będący sędziami, ławą przysięgłych i katami w jednej osobie. Najtwardszym z nich wszystkich jest Sędzia Dredd. On jest prawem. Tom 17 zawiera m.in. historię Dzień Sądu w której Sędzia Dredd i Radioaktywny Pies Johnny Alpha muszą połączyć siły, aby powstrzymać złego Sabbata i jego hordy zombie przed zniszczeniem świata. Album zawiera opowieści napisane przez Johna Wagnera („Historia przemocy”) i Gartha Ennisa („Kaznodzieja”, „Chłopaki”), narysowane przez Carlosa Ezquerrę („Pielgrzym”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”, „Punisher”), Seana Phillipsa („Fatale”) czy Deana Ormstona („Lucyfer”).