Menu

Bartosz Sztybor

Rahim to typowy „dobry chłopak” z przedmieść. Podobnie jak jego kumple jara się historiami o „Nieśmiertelnym Alu” - legendzie lokalnej gangsterski. Chciałby być jak Al, ale raczej dużo gada a mało robi. Ale pewnego dnia dostanie szansę, żeby się wykazać...Ten komiks nie ma słabych punktów - oryginalne, zapadające w pamięć rysunki i scenariusz pierwszego polskiego zdobywcy prestiżowej Hugo Award, czyli Bartosza Sztybora (Wiedźmin, Cyberpunk 2077).
Niezłomny dziennikarz, który od dawna chce zniszczyć zepsute korporacje z Night City, wreszcie ma ku temu okazję. Ktoś użył ładunków atomowych, żeby wysadzić centralę wielkiej firmy. Plotka głosi, że był to niesławny Johnny Silverhand. Mówi się też, że zamachowiec nie żyje, a jego ciało wciąż znajduje się w podziemiach zrujnowanej wieży. Zadanie dla reportera: odnaleźć zwłoki. Ale czy Johnny rzeczywiście zginął, czy to tylko pogłoska? Na ulicach Night City można sporo usłyszeć, a upadek korporacji to dopiero początek. Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin”), a rysunki przygotował Giannis Milonogiannis („Prophet”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomie Cyberpunk 2077: Where’s Johnny.
Na zabytkowym zegarze właśnie wybiła 17:18. Płatny zabójca Pan Giraud puka do drzwi swoich przyszłych ofiar.? Miłośniczka oper mydlanych, pani Mazgaj, bierze kolejną chusteczkę, by wytrzeć załzawione oczy.? Wrestler Magiczny Juan próbuje zmieścić się w rajtuzy na chwilę przed walką, która zadecyduje o jego dalszych losach. ?Pewien starszy pan powoli żegna się z życiem spoczywając na swoim ulubionym łożu.? A Victoria von Dijon właśnie wymyśliła coś niesamowitego.? Wszyscy oni spotkają się na stronach komiksu „Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?”. Czy tylko miną się beznamiętnie na ulicy, czy ich interakcje na zawsze odmienią ich życie? A może wydarzy się jeszcze coś innego? ?? Najnowszy komiks duetu Nowacki / Sztybor to fascynująca, wielowątkowa historia o roli przypadków i podejmowanych wyborów. To także wciągająca zabawa komiksowym medium, gdzie poszczególne kadry są jak rozrzucone kawałki puzzli, które czytelnik musi sam poukładać.
Niektóre rzeczy są pionowe. Inne – poziome. Ale większość czasem bywa pionowa, a czasem pozioma. Nawet rzeka, rodzice czy pies. Nie wierzycie? Sięgnijcie po tę książkę. Czytajcie ją i oglądajcie w pionie i w poziomie, a przekonacie się, że cały nasz świat składa się z poziomów i pionów. Prosty, nośny pomysł, rozbrajający rysunkowy humor i dowcipna gra z orientacją przestrzenną tekstu i ilustracji złożyły się na inteligentną książkową zabawę dla najmłodszych. Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt książki ilustrowanej dla dzieci Jasnowidze 2018/2019.
Mały manipulator jest wśród nas. Ciężko go znaleźć, trudno rozpoznać, ale on tam jest, w szkole, osiedlowym sklepie i biurze. Nie chowa się, nie siedzi cicho, o nie! Mówi, tłumaczy, przekonuje i to tak sprytnie, że każdy z nas robi dokładnie to, czego mały manipulator chce. Bo taki już ten mały manipulator jest. Manipulacja jest dzisiaj wszędzie, w polityce, telewizji, gazetach i na ulicy. Ciężko jej uniknąć i łatwo się jej poddać. „Mały manipulator” to książka dla najmłodszych, która pomaga rozpoznać metody manipulacji i uczy jak im się nie poddawać.
Drapakowi przydałyby się wakacje. Jednak nie chce na nie jechać, bo ma ręce pełne roboty, walcząc z kolejnymi złoczyńcami grasującymi w Mieście Naszym. Na dodatek spadająca gwiazda spełniająca życzenia sprawi, że Drapak po raz pierwszy spojrzy inaczej na swoje superbohaterskie obowiązki. Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu Wieże Fabryk. Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Rufus jest wilkiem, ale nie do końca rozumie, co to znaczy. Wie tylko, że inne zwierzęta się go boją i starają się go unikać. Dlatego też Rufus jest pogodzony z faktem, że od dawna nikt nie chce go adoptować. Jego życie bardzo się jednak zmienia, kiedy postanawia zaopiekować się nim rodzina owiec. Rufus trafia do świata, w którym zaczyna odkrywać, kim tak naprawdę jest. Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem młodej debiutantki w świecie komiksu Agnieszki Świętek. Komiks został nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Kontynuacja pierwszego polskiego komiksu o demokracji,tożsamości i umiejętnościach społecznych.Tudo znalazł nowy dom, gdzie może cieszyć się wolnością i wsparciem przyjaciół.Ale nowy dom to także nowe obowiązki,szczególnie,gdy jest się Prezydentem.Czy Tudo sobie ze wszystkim poradzi i czy pomoże mu w tym stare,dobre głosowanie ? I co zrobi, gdy na kolejnych gałęziach dębu pojawią się niezapowiedziani goście ? A do tego narodziny opozycji,zaskakujące migracje i całe mnóstwo niezwykłych przygód.
Drugi tom przygodowej opowieści dla dzieci narysowanej w nowoczesnym stylu cartoonowym. Kontynuacja historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Kornel jest z pozoru spokojnym właścicielem antykwariatu, ale kiedy zachodzi potrzeba, zakłada kostium i staje się superbohaterem znanym jako Drapak. Walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze oraz pomaga potrzebującym. Teraz wsparcia potrzebuje strachliwy Szeryf, który nie może sobie poradzić z plagą porwań dzieci. Drapak rusza tropem nieuchwytnego złoczyńcy, lecz śledztwo komplikują mu problemy osobiste z najbliższym przyjacielem i dziewczyną, która mu się podoba. W końcu jednak trafia na ślad porywacza i odkrywa niezwykłe motywy jego postępowania. Bohater Miasta Naszego będzie musiał wykorzystać cały swój spryt, aby rozwikłać sprawę, a jednocześnie zachować w tajemnicy swoją prawdziwą tożsamość. Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu Wieże Fabryk.
Przygodowa opowieść dla dzieci narysowana w nowoczesnym stylu cartoonowym. Za dnia Kornel jest zwyczajnym właścicielem antykwariatu, prowadzi spokojny tryb życia. Jednak gdy zapada zmrok, zakłada superbohaterski kostium! W tym wcieleniu znany jest pod pseudonimem Drapak. Nocami walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze. Po pokonaniu gigantycznego robota musi się zmierzyć z tajemniczym przeciwnikiem, który do swoich niecnych celów wykorzystuje muzykę. Wszyscy mieszkańcy Miasta Naszego zostali zahipnotyzowani i nie mogą przestać tańczyć ani śpiewać. Jedynie Drapak jest w stanie coś zdziałać. Czeka go trudna przeprawa ze sprytnym wrogiem. Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu „Wieże Fabryk”. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.