Menu

Katarzyna Samosiej

Każdego ranka rozpoczynamy nową podróż. Po co wyruszamy? Czego szukamy? Dlaczego w ogóle wstajemy z łóżek i zaczynamy działać?Według Marshalla Rosenberga, twórcy idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC), napędzają nas potrzeby, które domagają się uwagi i troski.  O nich jest ta metaforyczna opowieść. Bo kiedy zdamy sobie z sprawę z ich istnienia i mocy, łatwiej będzie nam porozumiewać się „językiem serca". Z innymi i ze sobą samym.Książka obrazowa, przeznaczona dla czytelnika 6+. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Sam Cukier Cukier dobry czy zły? Jak przekonać dzieci do zdecydowanego ograniczenia słodyczy w ich codziennym życiu? Spróbujmy razem! Książeczka z ilustracjami, przeznaczona dla dzieci od 4 do 11 lat, w przystępny sposób opowiada o cukrze i jego wpływie na nasze zdrowie. Głównym bohaterem książeczki jest kryształek cukru, kuszący młodego czytelnika do zjedzenia słodkości. „Dialog” naszego podstępnego bohatera z młodym odbiorcą sprawia, że nasz kryształek zmienia się i ze złowrogiego kusiciela staje się łagodnym, spokojnym, słodkim przyjacielem. Zakończeniem opowieści jest krótkie, przystępne kompendium wiedzy o cukrze. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
O uczuciach powiedziano już wiele. Wiemy, że istnieją, i większość z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka z nich. Wiemy, że mogą się zmieniać. Ale czy rozumiemy, jakie są tego skutki?  10 kotów. 10 podstawowych emocji. 10 zupełnie różnych spojrzeń na tę samą sytuację, które pokazują, jak uczucia kreują naszą rzeczywistość. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Boso – czyli bezpośrednio, z bliska, bez ochrony. Można iść boso po trawie i czuć, widzieć i słyszeć więcej, ale też można iść przez życie – czuć, widzieć i słyszeć mocniej. Książka o kilku warstwach znaczeń. Przypomina o radości bezpośredniego, dziecięcego poznawania świata i zaprasza do wędrówki wypełnionej po brzegi sensualnymi (zmysłowymi) odczuciami. Jednocześnie opowiada o wrażliwości i pokazuje, jak to jest być wrażliwcem. Dla czytelnika 3+, dzieci i dorosłych. Autorka książki, Katarzyna Samosiej, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.
Już Heraklit z Efezu twierdził, że „Wszystko płynie" i „W życiu nie ma niczego stałego poza zmianą". I chociaż niby wszyscy to wiemy, zmiany w naszym życiu wymagają oswajania. Nawet jeśli są to zmiany na lepsze. A kiedy spotka nas zmiana, której nie chcieliśmy – myślimy o niej jako o kryzysie, stracie, traumie. Bo stracić można wiele: spokój, pokój, dom, pieniądze, pracę, zdrowie, młodość, wiarę, nadzieję, miłość, marzenie, przyjaciela, człowieka... Przyswajanie zmian ma swój uniwersalny rytm. Oto książka mapa, która poprowadzi Cię przez krajobrazy falujących emocji. Pozwoli poczuć, że ktoś (każdy!) już tą ścieżką szedł. Że możesz iść nią we własnym tempie, byle od początku do końca. Może dzięki niej powiesz sobie: „tam już byłem, teraz jestem tu, a to jeszcze przede mną. To wszystko jest naturalne, to nie przesada, nie wstyd. Mam prawo tu być i tak czuć".