Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

SłowoStwory - gra planszowa

SłowoStwory - gra planszowa

79,90 zł

5122

Gra idealna do pojedynków na słowa

Sprawdź jak giętki jest Twój język, a jaka myśl szybka! Do tego typu ekwilibrystycznych walk, które najlepiej rozgrywać w czasie imprez, znakomicie nadaje się gra „SłowoStwory”. Grając w nią na czas wymyślasz słowa, które pasują do kategorii wskazanej przez kostkę oraz zawierają litery z kart. Wymysł w 30 sekund, np. słowo z kategorii muzyka, które zawiera w sobie litery R
i N! Proste?

Walkę będą urozmaicać stwory – Twoi sprzymierzeńcy, które pożerają zdobywane karty,
a w zamian oddają zwycięskie punkty. Wygra ten, kto sprzymierzy się z nimi i zgromadzi największą ilość punktów.

Ta typowa gra imprezowa jest idealna dla całej rodziny. Zawiera w sobie dwa warianty gry: łatwiejszy – dla graczy w wieku od ośmiu lat i trudniejszy – dla graczy w wieku od 12 lat.

Format: 26 x 26 x 6 cm
Liczba graczy: 2-7 osób
Wiek graczy: 8-108 lat
Czas gry: ok. 30 min.

Cena katalogowa: 79,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...