Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bractwo Róży

David Morrell

Bractwo Róży

7.3

(967 ocen) wspólnie z

34,60

 

Pierwsza część trylogii szpiegowskiej Bractwo; jedna z najbardziej znanych powieści w dorobku Morrella. Amerykański „Washington Post” nazwał ją krzyżówką Brudnego Harry'ego i Siedmiu samurajów.
Saul i Chris. Agenci CIA o kryptonimach Romulus i Remus. Łączą ich więzy równie silne, jak rodzonych braci: od piątego roku życia wychowywali się razem w specjalnej szkole dla chłopców w Filadelfii, szkoląc się na zawodowych zabójców. Nie mają rodziców, a jedynie przybranego ojca, człowieka, któremu bezgranicznie ufają – tajemniczego mężczyznę noszącego nazwisko Eliot. Zawsze traktował ich jak własnych synów. A teraz – z niezrozumiałych powodów – za wszelką cenę usiłuje ich zabić. Saul zawsze wykonywał wszystkie zlecone mu przez „ojca” zadania. Nie zadawał pytań, niczego nie podawał w wątpliwość. Niemniej ostatni rozkaz – wysadzenie w powietrze doradcy prezydenta USA oraz kilku arabskich biznesmenów – budzi jego niepokój. Dlaczego zamach został przeprowadzony w tak spektakularny sposób? By zwrócić uwagę na sprawcę? Jedynie tym można tłumaczyć fakt, iż nagle Saul zostaje uznany za wyjętego spod prawa, że polują na niego agencje wywiadowcze całego świata. Ktoś wydał rozkaz „zlikwidować”. Wszystkie nitki prowadzą do Eliota. Saul i Chris, na którego również wydano wyrok, łączą siły, by wyjaśnić tę zagadkę, analizują własne dzieciństwo i młodość. Kim naprawdę jest Eliot – zaufanym funkcjonariuszem CIA czy podwójnym, a może nawet potrójnym agentem obcych sił, organizatorem spisku o globalnym zasięgu? Czy „bracia” byli tylko bezwolnym narzędziem w jego rękach?

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5699-3

Liczba stron: 494

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 34,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...