Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Jennifer Wright

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

7.3

(1390 ocen) wspólnie z

22,91

 

Książka uświadamia, że zabić może nas praktycznie wszystko wszystko, nawet taniec, brudne ręce czy seks.

W samym centrum Strasburga w 1518 roku jedna z kobiet zatańczyła, tym sposobem zrzeszyła pasjonatów tańca. Po tygodniu grupa taneczna składała się z 34 osób, a po miesiącu było ich aż o 400 więcej. Każdy z tancerzy zmarł, dosłownie “zatańczył się na śmierć”. Powodem zgonów były ataki serca, udary mózgu, w wielu przypadkach doszło do wycieńczenia organizmu.

Od niepamiętnych lat życiu ludzkiemu zagrażały śmiercionośne plagi. Śmiertelne choroby dopadały ogromną liczbę osób już za czasów Imperium Rzymskiego.

Dzięki książce „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” będziemy mogli poznać katastrofalne zarazy oraz bohaterów którzy się z nimi zmagali.

Poznańskie
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-665-1734-9

Liczba stron: 344

Poznańskie

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorką

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Magdalena Fok

niesamowita

Książka, która trafiła na moja czołówkę! Uwielbiam, gdy książka uczy mnie nowych rzeczy, kiedy mogę dzięki niej wzbogacić się o tyle ważnych, ciekawych informacji. Nie zwlekajcie tylko bierzcie się za czytanie. Gwarantuje Wam, że nie pożałujecie !
Kamila S

ciekawa

Muszę przyznać, że z byłam bardzo ciekawa tej książki i nie zawiodłam się. Doceniam to w jaki sposób autorka przedstawia nam fakty. Wplecenie w cała historię dozy humoru sprawia, że pozycje tą czyta się naprawdę przyjemnie :)
Wiktoria K.

“Co nas (nie) zabije”

Książka, która pozwala zapoznać się z wydarzeniami minionych epok. Nawet nie wiem kiedy ta bardzo pochłonęła mnie ta książka, aż szkoda że tak szybko się skończyła. Fajnie, że możemy dzięki niej poznać istotne wydarzenia przeszłości.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...