Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czas ognistych kwiatów

Sarah Lark

Czas ognistych kwiatów

7.5

(152 ocen) wspólnie z

24,24

 

Niezwykła historia młodych kobiet, która rozpoczęła się w Meklemburgii, w 1842 roku. Grupa chłopskich rodzin decyduje się na wyprowadzkę z małej wioski, licząc na lepsze życie i własny kawałek ziemi w Nowej Zelandii. Jedną z uczestniczek tej wyprawy jest siedemnastoletnia Ida Lange, która podróżuje z w towarzystwie ojca, będącego surowym luteraninem. Na statku znajduje się również Karl, który od dawna żywi do dziewczyny uczucie.

„Wspaniała, barwna opowieść dla miłośników dawnych czasów” Glück

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-27

ISBN: 978-83-811-0676-4

Tytuł oryginalny: DIE ZEIT DER FEUERBLÜTEN

Liczba stron: 804

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Patrycja Rut

Genialna

Uwielbiam takie klimaty, książki cofnięte w czasie to to, co kocham! Tutaj zaserwowano mi wyjątkową opowieść, przez którą płynęłam zafascynowana.
Marzena Boda

Polecam gorąco

Sarah Larh dokonała czegoś niesamowitego, rzadko zdarzało mi się przebrnąć przez tak ogromną powieść będąc całkowicie zainteresowaną od pierwszej do ostatniej strony. Wielokrotnie czytałam na siłę, jedynie z tego względu, że jak coś zaczynam - muszę to po prostu skończyć... W przypadku „Czasów ognistych kwiatów" przeżyłam fantastyczne chwile wraz z bohaterami, chłonąc ich niezwykłą historię jak gąbka.
Ola Gębalska

Kilkaset stron wspaniałej przygody

Nie ukrywam, że to moja pierwsza styczność z aż tak obszerną lekturą. Nieco się tego obawiałam, ponieważ według mnie to nie lada wyzwanie przebrnąć przez tyle stron. Okazało się jednak, że zakup tej książki był strzałem w dziesiątkę! Sięgałam po nią w każdym możliwym momencie, historia trafiła do mnie w 100 % i nie potrafiłam się od niej oderwać..

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...