Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dusza świata

Frederic Lenoir

Dusza świata

6.3

(23 ocen) wspólnie z

32,80

 

Siedem cywilizacji, siedem religii i siedmiu mędrców z różnych stron świata. Czy znajdą wspólne prawdy,
które dadzą ludziom dobro i szczęście?
Siedmiu mędrców wezwanych magiczną siłą do tybetańskiego klasztoru musi przekroczyć granice, które wyznaczyły ich wiara i kultura… Najpierw muszą odrzucić wszystko, co ich dzieli: rytuały, znaki i tradycje
własnych religii. I dopiero wtedy otworzą się ich serca i umysły na Duszę Świata. Tak starożytni nazywali życzliwą siłę, która utrzymuje harmonię we wszechświecie. Szukać będą klucza do siedmiu uniwersalnych
prawd życiowej mądrości, która wyznaczy drogę do pokoju, miłości i ocalenia ludzkiego świata przed zagładą.

FRÉDÉRIC LENOIR to pisarz niezwykły. Filozof i religioznawca o niespotykanym darze prostego i mądrego mówienia o sprawach najistotniejszych. We Francji uwielbiany przez czytelników, szczególnie
młodych, którym pomaga szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania życia. Jaki jest sens mojej egzystencji? Jak mam być szczęśliwy? Jak przejść od strachu do miłości i jak działać, żeby zmieniać świat? Nazywają go Nauczycielem Życia. Kolejne eseje i opowieści Lenoira są we Francji wydarzeniami. Sprzedają się w kilkusettysięcznych nakładach, są tłumaczone i szeroko komentowane w ponad 20 krajach. Przez wiele miesięcy utrzymują się na pierwszych miejscach list bestsellerów.

Amber
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-241-5434-0

Liczba stron: 176

Format: 13.0x20.5

Cena detaliczna: 32,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...