Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Elementarz XXI wieku 3 Podręcznik Część 1 Szkoła podstawowa

Hryszkiewicz Ewa, Stępień Barbara

Elementarz XXI wieku 3 Podręcznik Część 1 Szkoła podstawowa

24,50

 

Trzecia klasa szkoły podstawowej to szczególnie ważny etap edukacji wczesnoszkolnej. Podsumowuje on bowiem pierwsze lata szkolnej nauki dziecka i stanowi wprowadzenie do dalszej edukacji – z „prawdziwymi” stopniami i z podziałem na przedmioty. Dlatego podręcznik Elementarz XXI wieku dla trzecioklasistów to znacznie więcej niż zbiór czytanek – to publikacja, która wprowadza dzieci w świat literatury, kształtuje system wartości, dostarcza niezbędnych wiadomości z różnych dziedzin i uczy samodzielnego zdobywania wiedzy. A wszystko to dzięki urozmaiconym tekstom, grafikom, zdjęciom i zadaniom skrojonych na miarę możliwości każdego ucznia w klasie.

Tworząc podręcznik dla trzeciej klasy, dostosowaliśmy go do potrzeb i wymagań dzieci przygotowujących się do nauki w czwartej klasie. Nie znaczy to jednak, że zapomnieliśmy o elementach i rozwiązaniach stanowiących o unikalności tej serii. W podręczniku do klasy trzeciej są kontynuowane „Potyczki językowe”, czyli stopniowe wprowadzanie dziecka w świat ortografii. Doskonalone są różne formy wypowiedzi pisemnych, ze szczególnym uwzględnieniem opisu i opowiadania. Cyklicznie, w każdym miesiącu, w podręczniku pojawia się też nowy element, tzw. kartki z kalendarza. Strony te zawierają informacje dotyczące poszczególnych miesięcy (pochodzenie nazwy miesiąca, przysłowia z nim związane, święta i ważne wydarzenia, typowe zjawiska przyrodnicze, kalendarz prac w polu i w ogrodzie). I tak – ciekawie, na wesoło, ale w uporządkowany sposób – wędrujemy do czwartej klasy!

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-267-1567-9

Liczba stron: 124

Format: 205x275mm

Cena detaliczna: 24,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...