Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Golem i dżin. Część 2

Helene Wecker

Golem i dżin. Część 2

7.0

(142 ocen) wspólnie z

39,90

 

Druga część znakomicie przyjętej powieści
Połączyła ich bezsenność
Dwie mityczne istoty z odległych stron świata spotykają się w jednym mieście pod osłoną nocy. Golem Chava - stworzona w dalekiej Polsce oraz dżin Ahmad - zrodzony z ognia w starożytnej Syrii.
Debiutancka powieść Helene Wecker w niezwykły sposób splata żydowską tradycję z kulturą Bliskiego Wschodu i literacką wizją Nowego Jorku u schyłku XIX wieku.
Niezwykły tygiel magii, wierzeń i mitów w jedynej takiej książce.
Golem i dżin to książka, która wciąga czytelnika w świat wyrwany z baśni Tysiąca i jednej nocy, zatopiony w żydowskim folklorze, opleciony kabałą i pustynnymi legendami.
Kalina Lubicz-Stabińska – Opętani Czytaniem
Mamy tu szansę obserwować również życie dzielnicy żydowskiej i arabskiej, co już dodaje smaczku całej historii. A, gdy dorzucimy do tego jeszcze wspomnienia dżina z Syrii, to robi się ciekawiej i ciekawiej. Wiele warstw, wiele do odkrycia.
Agnieszka Tatera – Książkowo

Fabryka Słów
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-05-08

ISBN: 978-83-757-4965-6

Tytuł oryginalny: The Golem and The Jinni

Liczba stron: 344

Fabryka Słów

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Koczańska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...