Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hologram dla króla

Dave Eggers

Hologram dla króla

5.6

(65 ocen) wspólnie z

37,00

Świat miraży, w którym nadzieje i marzenia mienią się i znikają w upalnym pustynnym słońcu…

„Arcydzieło”.

Daily Telegraph



„Znakomita”.

Sunday Telegraph



„Zabawna, ciekawa, zajmująca”.

Esquire



Alan Clay, pracownik amerykańskiej firmy informatycznej Reliant Systems, chce poukładać swoje życie. Usiłuje zapanować nad podziałami w rodzinie, ale przede wszystkim pragnie ustabilizować swoją sytuację materialną, aby zapewnić córce możliwość kontynuowania nauki w college’u.

W związku z tym Alan udaje się do Arabii Saudyjskiej. Zamierza sprzedać królowi Abdullahowi, władcy azjatyckiego państwa, system transmisji telekonferencji z wykorzystaniem holografii, który posiada Reliant Systems. Jeśli się to uda, król przyzna firmie kontrakt na budowę sieci informatycznej dla jednej z metropolii, a prowizja Alana rozwiąże wszystkie trapiące go problemy.

Gdy mężczyzna wraz z współpracownikami przybywa na miejsca, monarcha ma dopiero przyjechać. W miarę jak dni oczekiwania przeradzają się w tygodnie, sytuacja staje się coraz bardziej komiczna.

„Najlepsza książka Eggersa. Polityczna, ale nie moralizatorska, mniej konceptualna, bardziej psychologiczna i skupiona na ludzkich sprawach bardziej niż jakakolwiek inna powieść tego autora”.

London Review of Books



„Komiczna, lecz głęboko poruszająca opowieść o kłopotach pewnego człowieka, która stanowi także świetny, cyfrowy obraz naszych czasów”.

Michiko Kukutani, The New York Times



„Sugestywna, zadziwiająca, frapująca. Dowodzi, jak zdumiewającym geniuszem może być Eggers”.

Independent


Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-16

ISBN: 978-83-799-9562-2

Tytuł oryginalny: A hologram for the king

Liczba stron: 400

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 37,00 zł

Tłumaczenie: Marek Fedyszak

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...