Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klucz do muzyki 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

Smoczyńska Urszula, Jakóbczak-Drążek Katarzyna, Sołtysik Agnieszka

Klucz do muzyki 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

 

Klucz do muzyki. Podręcznik to publikacja, która zamyka cykl kształcenia muzycznego w klasach 4–6 szkoły podstawowej. Podobnie jak w podręcznikach do klasy czwartej i piątej, również tutaj zastosowano wygodny rozkład materiału – publikacja ma 10 rozdziałów, każdy rozdział przeznaczony jest na miesiąc nauki. Taki układ gwarantuje wygodę i porządek nauczania.

Również w klasie szóstej rysunkowa postać – młody dyrygent Amadeusz – oprowadza ucznia po świecie muzyki; pojawia się wszędzie tam, gdzie wprowadzane są nowe treści, wyjaśnia problemy, wskazuje w nutach poznawane oznaczenia muzyczne, ułatwia zrozumienie tematu.

Podręcznik do klasy szóstej wprowadza w szeroko pojętą kulturę muzyczną – przybliża pracę kompozytora i proces pisania utworu muzycznego, zapoznaje z muzyką filmową, instrumentami zespołu rockowego i wielkiej orkiestry symfonicznej, opowiada o festiwalach muzyki ludowej. W rozdziale Klucz do historii muzyki uczeń może poznać najważniejsze zagadnienia artystyczne oraz sylwetki twórców różnych epok.

Atutem podręcznika jest bogaty i urozmaicony materiał muzyczny. Zamieszczono w nim 20 atrakcyjnych tekstów piosenek, wiele z nich powstało specjalnie do tego wydania.

Podręcznik został wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-021-6239-8

Liczba stron: 136

Format: 205x260mm

Cena katalogowa: 11,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...