Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kot Rabina - Tom 6. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną

Joann Sfar

Kot Rabina - Tom 6. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną

7.4

(84 ocen) wspólnie z

39,90

 

Ludzie są czuli dla kotów, kiedy im to jest potrzebne.
Miałem swoje skromne miejsce. Utraciłem je.
Nie wejdę więcej do tego domu.
No dobrze... jeszcze trochę poszpieguję.
Koty lubią być w centrum uwagi, szczególnie gdy są tak egoistyczne jak legendarny Kot Rabina. Ten gadający sierściuch wraca do nas po dziewięciu latach przerwy i od razu pokazuje, kto tu rządzi.
Zapraszamy do lektury filozoficznej przypowieści będącej kontynuacją bestsellerowej serii autorstwa Joanna Sfara. Dowiecie się jakie wydarzenia doprowadziły Kota do desperackiej próby wygnania samego siebie z domu pięknej Zlabii, dlaczego myszy są dobre, ludzie źli a koty po prostu wredne oraz dlaczego tak warto kochać Kota Rabina.
W sprzedaży także zbiorcze wydanie pięciu opowieści z przygodami naszego milusińskiego kociaka.
„(...) w przestrzeni kultury popularnej (...) zadomowił się jeszcze jeden kot. Znak szczególny: na zaczepne "hello kitty" z żartobliwym, zadziornym pomrukiem odpowiada: „szalom”. I dalej, a jakże, chadza własnymi ścieżkami. Zygzakami losu, skrajem praw, w diasporze i poza nią.” - Damian Kaja, Zeszyty Komiksowe
***
Nie ma kota nad Kota Rabina!

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-08-27

ISBN: 978-83-806-9639-6

Tytuł oryginalny: Le Chat du Rabbin. 6. Tu n'auras pas d'autre Dieu que moi

Liczba stron: 54

Prószyński Media

Format: 28.7x21.9

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Wojciech Birek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...