Menu

Andreas

Cromwell Stone jest drugim tomem czterotomowej kolekcji Plansze Europy. Komiks grozy. Niezwykłe połączenie powieści lovecraftowskiej z kryminałem w stylu Agaty Christie. Mroczne tajemnice, nierozwiązane zagadki, sen przeplatający się z jawą i tajemnicze istoty z obcych światów. Autorem komiksu jest Andreas, jeden z najsławniejszych, a jednocześnie najbardziej skrytych i niechętnych do udzielania wywiadów autorów rynku frankofońskiego. W Polsce jest znany czytelnikom z serii Rork. Cromwell Stone to nie tylko tytuł serii, ale też imię i nazwisko głównego bohatera. Jest jednym z ludzi, którzy ocaleli z katastrofy statku "Leviticus". Wcześniej zaś na owym statku doszło do kradzieży magicznego Przedmiotu. Kto go ma i dlaczego teraz kolejni ocaleni z "Leviticusa" giną? Dlaczego ów Przedmiot jest tak cenny? Cromwell Stone usiłuje rozwikłać tę zagadkę.Wyśmienity komiks Andreasa trzyma w napięciu do ostatniej strony. Album jest łącznym wydaniem 3 tomów oryginalnych. W kolekcji PLANSZE EUROPY ukazują się albumy, które zyskały miano największych dokonań w europejskiej sztuce komiksowej i zostały wyróżnione prestiżowymi nagrodami. Ich twórcy są znanymi i cenionymi w świecie komiksu mistrzami gatunku. Albumy będą się ukazywać w odstępach trzymiesięcznych. W lutym ukazał się Biały Lama, w sierpniu zostanie wydany Dallas Barr Haldemana i Marvano, a w listopadzie słynny Bouncer Jodorowsky`ego.
Koncept, tajna organizacja potężniejsza niż ktokolwiek mógł przypuszczać uderza precyzyjnie i zdecydowanie. Koziorożec oraz wielu mieszkańców Nowego Jorku, parających się parapsychologią zostaje schwytanych i zamkniętych w obozie. Wyrwani z własnych gabinetów i obserwatoriów, zostają wrzuceni w brutalną barakową rzeczywistość.
Ofiarą czystki Konceptu poza społecznością mistyków, włączając Koziorożca padł również Mordor Gott, tajemniczy osobnik i zaprzysięgły wróg naszego astrologa. Po ataku i porwaniu Koziorożca, ludzie Konceptu pozostawili nieprzytomnych Ash i Astora, tam gdzie kilka chwil wcześniej spędzali wieczór we własnym gronie bez trosk i walki o swoje życie.
Koncept kontroluje powierzchnię, ale jest miejsce, którego członkowie organizacji się obawiają - kanały. Tylko w ściekach uciekinierzy mogą poczuć się bezpiecznie. Choćby przez chwilę. Zbiegiem okoliczności Koziorożec i jego towarzysze wchodzą w posiadanie torby pełnej planów i notatek Konceptu. Wśród depesz, spisów i innych dokumentów znajdują mapę z zaznaczoną placówką systemu. Grupa postanawia działać i dotrzeć do tajnej bazy organizacji w nadziei poznania wroga. Droga wiedzie przez tunele Indian, łączące się z kanałami Nowego Jorku, z których jeden jest zapieczętowany. Grupa ignoruje pozostawione setki lat temu ostrzeżenia i otwiera go... Tymczasem na powierzchni Koncept poszukuje porwanego Samuela T. Growtha, którego teczką dysponuje Koziorożec.
Koziorożec (fr. Capricorne) to belgijska seria komiksowa, której autorem jest Andreas Martens, tworzący pod pseudonimem Andréas. Koziorożec ukazuje się we francuskojęzycznym oryginale od 1997 roku nakładem wydawnictwa Le Lombard. Jego publikację po polsku rozpoczęło w grudniu 2007 roku wydawnictwo Manzoku. Seria opowiada o przygodach astrologa o pseudonimie Koziorożec, którego prawdziwa tożsamość pozostaje nieznana. Akcja rozgrywa się w USA (w pierwszych albumach w Nowym Jorku, później poza nim) w latach 30. XX wieku, jednak zawiera wiele elementów fantastycznych. Koziorożec w wyniku splotu dziwnych wydarzeń staje się właścicielem drapacza chmur w centrum Nowego Jorku. Budynek kryje wiele tajemnic, zaś główny bohater zostaje wplątany w szereg intryg z udziałem tajemniczych służb specjalnych, okultystów i ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach. Siłą rzeczy zaczyna walczyć z różnymi przestępstwami. W jego przygodach towarzyszą mu bibliofil Astor i pilotka-kaskaderka Ash Grey. Ich głównym wrogiem jest tajemniczy Mordor Gott.
Ciąg dalszy nierównej walki z organizacją Koncept, której misterny plan zdobycia władzy nad światem powiódł się. Dzięki informacjom uzyskanym z tajnego archiwum systemu, koziorożec przedostał się na pokład sterowca Konceptu, gdzie pozostając w ukryciu może zdobyć wiele przydatnych i niezwykle istotnych w walce z wrogiem informacji. Dokąd zmierza sterowiec? Jaki jest cel misji utrzymywany w tajemnicy nawet przed załogą i co przewozi w swoich ładowniach? Jedno jest pewne: sam Koncept jest równie tajemniczy i nieprzewidywalny nawet dla własnych członków. Czas odkryć wszystkie karty!
1. Obiekt 2. Elektryczność 3. Deliah 4. Sześcian numeryczny 5. Sekret 6. Atak 7. Błękitny smok 8. Tunel 9. Przejście 10. Fragment
11 tom cyklu. Po upadku Konceptu Koziorożec pieszo próbuje przedostać się na wschodnie wybrzeże i powrócić do domu.
Tom 12 cyklu. Koziorożec dochodzi do zdrowia po postrzale, pod opieką nieznajimego mężczyzny - Patricka…
Kolejny tom z cyklu Koziorożec.
Kolejny tom z cyklu Koziorożec.
Kolejny tom z cyklu Koziorożec.
Według wydań oryginalnych tom szesnasty serii Koziorożec, zaś wg chronologii polskich wydań siedemnasty album serii.
Koziorożec 18 Jeźdźcy
W czasach, które przeminęły, ludzie szukali drogi do bogów, ale wojny i nadmierne pragnienie dominacji wszystko zniszczyło, a ludzie zapomnieli, jak rozmawiać z bogami. Cythraul, członek trupy aktorskiej, będący pod wpływem wysłuchanych legend, wyrusza na poszukiwanie zaginionych skarbów. Skazany na wędrówkę przez labirynt Jaskini Wspomnień będzie musiał zmierzyć się z duchami własnej przeszłości, aby odnaleźć drogę.
Koziorożec 19 Zarkan
Dwie łączące się historie Cyrrus i Mil uznane zostały za krytykę francuską za jedno z największych formalnych osiągnięć komiksu wszech czasów. W zamierzeniu autora miały zostać dopełnione częścią trzecią, Dian, która jednak nigdy nie powstała – i już nie powstanie. Oba przedstawione w tym zbiorczym tomie epizody ukazują kwestię przemijalności czasu, którego płynność została przedstawiona nie tylko w warstwie tekstowej opowieści, ale przede wszystkim w jej nietypowej konstrukcji i kompozycji. Urodzony w 1951 roku w Niemczech Andreas (właśc. Andreas Martens) jest wybitnym twórcą komiksu frankofońskiego, którego polscy czytelnicy znają z takich dzieł, jak Cromwell Stone czy Rork.
Album pt. "Terminus" jest 20 częścią cyklu.
Deliah Darkthorn poszukuje w sobie niezwykłej mocy, która pozwoliłaby odmienić jej nudne, kontrolowane przez ojca życie. W tym celu odwiedza pseudo-magików, mistyków i przeróżnej maści szarlatanów - żaden z nich nie potrafi jej jednak pomóc... Zagrożona tajemniczym niebezpieczeństwem trafia pod opiekę Koziorożca... Jaki sekret skrywa młoda dama? Czy jest go świadoma? Czym może zakończyć się igranie z mocami przerastającymi ludzkie wyobrażenie? Jak zwykle w przypadku twórczości Andreasa, tak i teraz wielbiciele wysokiej klasy komiksu powinni czuć się usatysfakcjonowani; tym bardziej że Deliah to postać dobrze znana z innej jego serii - Rork. To wyjątkowa okazja by poznać prawdę o pierwszym spotkaniu białowłosego mistyka z niezwykłą kobietą, która odegrała tak wielką rolę w jego życiu.
Gdzieś na morzu słup światła wystrzeliwuje spod powierzchni wody. Koziorożec i jego kompania muszą zbadać co kryją głębiny. Wraz z inspektorem Azakovem, Ash Grey i reporterką Miriam Ery ruszą w pościg za tajemniczą łodzią podwodną, by ostatecznie stanąć oko w oko nie tylko z potęgą sześcianu numerycznego, ale i swym... przyszłym adwersarzem? W tym samym czasie Astor odbędzie niepokojącą wędrówkę po podziemiach biblioteki - nigdy wcześniej nie znane zakątki skrywają wiele tajemnic. Nie brakuje ich z pewnością w "Sześcianie numerycznym" - jaki bowiem cel ma potężna organizacja chcąca zawładnąć artefaktem? Kto stoi na jej czele? Kto przeżyje, a kto będzie musiał zejść ze sceny? Szukaj odpowiedzi w czwartym tomie serii Koziorożec.
Prywatny detektyw Raffington Event zajmuje się tylko... dziwnymi sprawami. W trakcie śledztw spotyka na swojej drodze osoby niezwykłe, żałosne, a czasami tragikomiczne. Demoniczna książka, sen niosący śmierć, sekret za ścianą, feralne lustra i wiele innych zagadek czeka na korpulentnego człowieczka w okularach. Raffington Event pojawił się w komiksie Rork, gdzie był postacią drugoplanową choć jedną z kluczowych. Teraz gra pierwsze skrzypce. Niniejszy album to gratka dla fanów. Każda historia to mały klejnot. Autor wykorzystał swoją postać do eksperymentowania: nietypowe ujęcia czy historie bez słów, składają się w jeden obraz niczym puzzle. Andreas buduje nawet pomosty ze światem Rorka i zaczynamy przeglądać plansze w poszukiwaniu wskazówek lub nawiązań.
Kontynuacja znakomitej serii przygodowo-fantastycznej Andreasa, mistrza komiksu mistycznego, znanego w Polsce z albumów Rork i Cromwell Stone. Pewien naukowiec o burzliwej przeszłości, Arthur Gilpatric, badając istotę człekokształtną znalezioną na dnie oceanu, odkrywa, że humanoid zwany Arq nosi w sobie równoległy świat. By zgłębić jego tajemnicę, Gilpatric przeprowadza karkołomny eksperyment: hoduje pięć embrionów, stymulując rozwój ich mózgów kosztem innych części ciała. Następnie podsuwa im fikcyjne życia, w których z upodobaniem odgrywa za każdym razem inną rolę. Wreszcie podłącza je do mózgu Arqa, na skutek czego pięć osób zostaje wepchniętych do równoległego świata we wnętrzu humanoida. Pojawienie się pięciorga intruzów wywołuje kataklizm w świecie Arq…
"Arq to znakomity sześcioksiąg przygodowo-fantastyczny mistrza komiksu mistycznego, Andreasa, znanego w Polsce z opowieści Rork i Cromwell Stone. Skłócone małżeństwo naukowców, prostytutka, nawiedzony geniusz komputerowy i bandyta, który przeszedł operację zmiany twarzy... Co łączy tych ludzi? Otóż znaleźli się w tym samym czasie, w tym samym miejscu. A właściwie – w nieodpowiednim czasie i w nieodpowiednim miejscu. Za sprawą niewytłumaczalnego zjawiska wszyscy zostali przeniesieni do nieznanego ludziom świata Arq. Większość z nich wpadła w ręce walczących między sobą prymitywnych tubylców, z których część żyje w przestworzach, część na ziemi, a część pod wodą. Istnieją wszakże odosobnione przyczółki cywilizacji technologicznej, choć wydają się niezamieszkane. Jedności świata Arq strzeże tajemniczy samotny wojownik Nonac, zwany Panem Umysłów… Czym jest i gdzie leży Arq? Jak dostali się tam nasi bohaterowie? Czy możliwy jest powrót do ziemskiej rzeczywistości? Andreas stawia przed czytelnikiem wciąż nowe pytania, ale czy na którekolwiek odpowie? "
1
z 1
skocz do z 1