Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kształt nocy

Tess Gerritsen

Kształt nocy

5.5

(1417 ocen) wspólnie z

31,36

 

Powieść, którą Tess Gerritsen zaskakuje swoich wiernych czytelników, łącząc kryminał z thrillerem psychologicznym oraz romansem z wątkami paranormalnymi. i po raz kolejny dowodząc, że jest niezrównaną pisarką i że żaden gatunek nie jest obcy.

Ava Collette, próbując uciec od traumatycznego wydarzenia w jej życiu, przeprowadza się z Bostonu na wybrzeże Maine. Ma nadzieję, że atmosfera wynajętego na odludziu domu będzie sprzyjać pracy nad książką, na którą czeka wydawca.

Wkrótce Ava przekonuje się jednak, że to miejsce nie zapewnia jej tak potrzebnego spokoju. Regularne wizyty nieproszonego gościa wprawiają ją w przerażenie i nie pozwalają skupić się na pisaniu, a dziwne zachowanie mieszkańców pobliskiego miasteczka, w którym doszło do niewyjaśnionych zabójstw, tylko podsyca nasilające się w niej poczucie zagrożenia. Zwłaszcza kiedy próbując dowiedzieć się czegoś na temat morderstw, natrafia na mur milczenia.

Poznając historię domu, Ava dowiaduje się, że każda kobieta, która do niego trafiła, umarła w tym miejscu. Zaczyna mieć przeczucie, że może być następna.

Zamiast czekać, aż stanie się kolejną ofiarą, decyduje się zrobić to, czym powinna była zająć się policja: przeprowadzić porządne śledztwo.

Tess Gerritsen to jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.
„Providence Journal”

Tess Gerritsen to mistrzyni w opowiadaniu historii zgłębiających psychikę mordercy i tajniki medycyny sądowej.
James Rollins

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-675-1240-4

Liczba stron: 352

Albatros

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...