Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Maryja Droga do uwolnienia

Gabriele Amorth

Maryja Droga do uwolnienia

8.0

(7 ocen) wspólnie z

16,01

 

Egzorcysta Watykanu odkrywa tajemnice życia Maryi

Jest mniej więcej 20 rok przed Chrystusem. W niewielkiej miejscowości położonej w samym sercu dolnej Galilei przychodzi na świat dziewczynka. Otrzymuje dość powszechne wówczas imię – Maryja. Kim była ta, przed którą dziś klękają narody? Jaka postać wyłania się z kart Pisma Świętego i z badań nad zwyczajami epoki, w której żyła? Co wiadomo o jej codzienności? Czego można się domyślać na temat jej życia duchowego? Jaką rolę odegrała w dziele zbawienia. I jak wciąż wpływa na losy świata i Kościoła?

Gabriele Amorth, słynny egzorcysta Watykanu i wielki orędownik kultu Matki Boskiej, stworzył wyjątkowe kompendium wiedzy o życiu Maryi. W trzydziestu jeden medytacjach – w kluczu chronologicznym Nowego Testamentu, na szerokim tle historycznym i kulturowym – ukazuje ziemską wędrówkę Matki Kościoła, przybliża znaczenie dogmatów maryjnych i stale zachęca do naśladowania tej, która ufnie zdała się na Słowo Boże. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć wielkość Matki Bożej i wiernie trwać w przymierzu z Maryją.

Gabriele Amorth (1925–2016) – najbardziej znany egzorcysta na świecie, od 1985 r. oficjalny egzorcysta Watykanu, założyciel i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Przeprowadził ponad 50 tys. egzorcyzmów. Autor wielu poczytnych publikacji, w tym Wyznań egzorcysty, które zostały przetłumaczone na 12 języków.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1003-9

Tytuł oryginalny: Maria. Un si a Dio

Liczba stron: 204

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...