Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najlepszy przyjaciel psa. Historia nierozerwalnej więzi

Simon Garfield

Najlepszy przyjaciel psa. Historia nierozerwalnej więzi

6.5

(30 ocen) wspólnie z

25,86

 

Bezwarunkowa psia miłość czy strategia ewolucyjna? Najpiękniejsza więź na świecie czy biologiczne wyrachowanie? I kto w tym układzie odgrywa kluczową rolę?
Simon Garfield, miłośnik zwierząt i właściciel labradora o imieniu Ludo, z niemal psią ciekawością przygląda się wyjątkowej relacji łączącej człowieka z psem. Swoją opowieść zaczyna od starożytnych malowideł naskalnych, a kończy… w laboratorium, gdzie dokonano sekwencji psiego genomu. Podąża śladami czworonogów, które kiedyś u naszego boku polowały, a dziś pomagają nam rozbrajać bomby, wykrywać raka i robią dziesiątki innych użytecznych rzeczy. Poznajemy pierwszego australijskiego labradoodla, dalmatyńczyka udającego Hitlera oraz border collie, który potrafi zapamiętać imiona ponad tysiąca pluszowych zabawek.
Autor z pasją tropi bogactwo psiego świata, ujawnia sekrety najlepszych trenerów i odkrywa psychologiczne korzenie związku człowiek–pies. Związku równie wspaniałego, co skomplikowanego, niemal jak relacje między ludźmi.
Przezabawna, pełna fascynujących treści książka, przedstawiająca blaski i cienie bycia psem. - John Bradshaw, autor książki Zrozumieć psa
Garfield wręcz oczarowuje czytelnika swoim zachwytem nad psim światem. - „The Times”

Dolnośląskie
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-271-6098-0

Tytuł oryginalny: Dog's best friend

Liczba stron: 304

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...