Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nic bez ciebie mamo Tom 2

Nic bez ciebie mamo Tom 2

49,00

 

„Nic bez ciebie mamo” tom II – antologia poezji, która jest literackim hołdem skierowanym do Matki. Matki – rodzicielki, Matki Boskiej, ale też Matki – Ziemi. Duża część wierszy zamieszczonych na stronach książki krzyczy tęsknotą za ukochaną istotą. Ubrane w słowa są też piękne wspomnienia. Jest też odniesienie do chwili obecnej. Matka – temat jakże bliski dla każdego z nas. Książka liczy 270 stron, na których znajduje się twórczość 36 autorów. Pośród autorów tej części antologii znajdują się tacy twórcy jak:  Aleksandra Baltissen, Anna Bednarek, Vito Castillo, Ewa Celińska-Bajorek, Anna Chudzik, Bożena Cieplińska, Teresa Maria Ciodyk, Małgorzata Maria Gaik, Ewa Iżbicka, Mariusz Maciej Jackiewicz-Borowczak, Janina Jackowska, Katarzyna Jasińska, Lech Kamiński, Zofia Karpińska, Agata Kozieł, Ewa Walentyna Maciejewska, Krystyna Makowska, Iwona Miżyńska van Eck, Agnieszka Mrozek, Joanna Nawrot, Małgorzata Orzechowska Brol, Judyta Pater, Ewa Pawlak, Jacek Pelian, Lidia Płachta, Ewelina Podolska, Jarosław Konrad Powojski, Anna Rausch, Ewa Reszka, Anna Sobańska, Zenobia Stefaniuk, Ewa Irena Szewczyk, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Przemysław Zarychta, Zdzisław Zieliński. Pozycja wzbogacona została subtelnymi rysunkami Ryszarda Dąbrowskiego – artysty, plastyka z Koszalina. Obraz wykorzystany do projektu okładki zatytułowany „Taka jedna ubrana w zamyślenie” (50x50, olej), to udostępnione dzieło Krystyny Ruminkiewicz. Na końcowych stronach w rozdziale „Autorzy” zamieszczone zostały (w dużym skrócie) sylwetki autorów, którzy wzięli udział w projekcie. Antologia ta, to pozycja, która jest idealnym pomysłem na prezent dla każdej Mamy, ale nie tylko.

KryWaj
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-661-8890-7

Liczba stron: 268

Format: 155x215mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...