Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O pchłach, które miód ukradły

Bożena Czarnota

O pchłach, które miód ukradły

22,00

 

„O pchłach, które miód ukradły” to zbiór rymowanych opowieści dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, traktujących o zwierzętach: ptaszkach, pieskach, kotkach i misiach. Rytmiczne, łatwe do czytania wiersze wprowadzają dzieci w świat zwierząt, ucząc i moralizując w bardzo przystępny sposób. Niemal każdy wiersz okraszony jest ilustracja przeznaczoną do kolorowania, przez co książka jest interaktywna, a każde dziecko może się czuć jej współtwórcą.

Wierszowane historyjki niczym bajki opowiadane do snu, z rymem i rytmem. Jest wiersz dla niejadków, by dostrzegli walory jedzenia, są wiersze o zwierzętach, co umieją czytać, pisać, a nawet dzwonić. Autorka bardzo zręcznie posługuje się słowem nadając mu odpowiednią lekkość. Nie boi się używać personifikacji, co znacznie ułatwia utożsamianie się małym czytelnikom z bohaterami wierszy. A te mogą czytać zarówno same, jak i z dorosłymi. Bardzo się cieszę, że autorka, oprócz wartości tradycyjnych stara się używać w swoich historiach ogólnodostępnych, a nawet nowoczesnych środków przekazu, jakimi są bez wątpienia nowinki technologiczne i elektroniczne. Oczywiście tutaj jest wszystko na swoim miejscu, a morały płynące z wierszy mają uwrażliwić dzieci na pewne aspekty życia, które powinny być dla nich najważniejsze.

Sugestywne, emocjonalne, a nawet ciepłe, takie jak puszek do przytulenia. Wiersze, które można czytać o każdej porze dnia. Czy to przy herbatce, czy kubku słodkiego kakao :)

Polecam całym sercem!

Agnieszka Krizel

Białe Pióro
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-644-2672-8

Liczba stron: 114

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 22,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...