Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oblężenie

Geraint Jones

Oblężenie

37,90 zł

2188

 

Za Rzym, za towarzyszy broni!

Po klęsce w Lesie Teutoburskim, resztki ocalałych legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz, pełen triumfu i sławy, zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego.

Fort Aliso pozostaje nie do zrobycia. Gotowi na wszystko żołnierze, wśród których jest Feliks i jego towarzysze, cudem wyrywają się z niewoli. Dołączają do niezłomnych i zdeterminowanych obrońców.

Rozpoczyna się oblężenie.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-06-26

ISBN: 978-83-806-2328-6

Liczba stron: 448

Rebis

Format: 13.2 x 20.2 cm

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Mirosław P. Jabłoński

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...