Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Paszcze kły szpony

Marta Maruszczak

Paszcze kły szpony

24,90

 

FASCYNUJĄCE INFORMACJE o DZIKICH ZWIERZĘTACH podane w atrakcyjnej dla dziecka formie.
Przejrzysty PODZIAŁ NA ROZDZIAŁY I AKAPITY porządkuje przekazywaną wiedzę i zachęca do nauki.
PRZYJAZNY JĘZYK i RYMOWANE TYTUŁY trafiają do młodego czytelnika.
ATRAKCYJNE I INTRYGUJĄCE ILUSTRACJE przyciągają wzrok i zapadają w pamięć.

Książka przedstawia niezwykłe różne aspekty życia i funkcjonowania DZIKICH ZWIERZĄT oraz cechy, które pozwalają im zdobyć POŻYWIENIE, ochronić się przed NAPASTNIKAMI, przetrwać w PRZYRODZIE. Podchodzi do tematyki dzikich zwierząt NIESZABLONOWO. Zwraca uwagę na podobne PRZYSTOSOWANIA różnych zwierząt do pełnionych funkcji życiowych.
Wyjaśnia m.in., do czego służy: lepki język MRÓWKOJADA, skręcony ząb NARWALA, giętki dziób DZIOBAKA i bulwiasty nos SŁONIA MORSKIEGO.

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego język ŻYRAFY jest czarny, NIETOPERZE „widzą” uszami, po co DZIOBOROŻCOWI róg na dziobie, dlaczego dwa palce PALCZAKA są dłuższe od innych i co jest piątą kończyną CZEPIAKÓW, koniecznie zajrzyj do tej książki.

Na końcu publikacji są zamieszczone PYTANIA SPRAWDZAJĄCE, które pozwalają zweryfikować zdobytą wiedzę oraz DYPLOM ZNAWCY DZIKICH ZWIERZĄT, który dziecko może wyciąć i powiesić w swoim pokoju.

Doskonałym UZUPEŁNIENIEM tej książki jest publikacja „ZADANIA DO WYKONANIA. PASZCZE, KŁY, SZPONY”, która zawiera różnorodne zadania i pytania dotyczące jej treści. Pozwala SPRAWDZIĆ wiedzę zdobytą dzięki tej książce i ciekawie spędzić czas.


Książka
• Rozbudza CIEKAWOŚĆ i uczy OBSERWOWAĆ zwierzęta
• Dostarcza wielu interesujących INFORMACJI
• Wzbogaca SŁOWNICTWO
• Rozwija KREATYWNOŚĆ
• Uczy SZACUNKU dla przyrody

AWM Agencja Wydawnicza
Oprawa: twarda z gąbką

ISBN: 978-83-803-6418-9

Liczba stron: 48

Format: 215x275mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...