Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pieśń Walkirii

Craig Russell

Pieśń Walkirii

7.3

(157 ocen) wspólnie z

39,90

 

Jan Fabel znowu ma kłopoty. Jego partnerka oczekuje głębszego zobowiązania, zaś jego córka zamierza wstąpić do policji, za co jego była żona ma do niego pretensje. Jakby tego było mało seryjny morderca kobiet zwany Aniołem z St. Pauli dał znak życia po dziesięciu latach milczenia. W dzielnicy czerwonych latarni znaleziono angielską gwiazdę pop zmarłą wskutek kilku pchnięć nożem. Okazuje się, że ma to pewien związek z serią pozornie niepołączonych ze sobą wydarzeń: morderstwem dziennikarki w Norwegii, śmiercią serbskiego gangstera oraz długo zapomnianym projektem powziętym u szczytu Zimnej Wojny, w którego skład wchodziła świetnie wyszkolona grupa zabójczyń znanych pod kryptonimem Walkirie.
Russell czeka z niespodziankami i zaskoczeniem aż do ostatniego momentu, który każe czytelnikowi złapać się za głowę z satysfakcjonującą myślą: „Och, jak mogłem się nie domyślić?”.
„Daily Express”
Ostry styl, wiarygodnie zarysowane postacie, mistrzowsko stopniowane napięcie oraz charakterystyczne miejsce akcji dają w wyniku porywającą lekturę.
„Civvy Street Magazine”
Russell łączy w jedno atmosferę, wartką akcję i smakowity czarny humor.
„The List”
Craig Russell urodził się w 1956 roku w miejscowości Fife, w Szkocji. Pracował przez jakiś czas w policji, był również copywriterem i dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej. Russell od dawna interesuje się powojenną historią Niemiec i językiem tego kraju. Od piętnastu lat zajmuje się zawodowo powieściopisarstwem. W roku 2007 jego druga powieść, Brat Grimm, była nominowana do nagrody Duncan Lawrie Dagger (ówczesna nazwa nagrody Złoty Sztylet za najlepszą powieść kryminalną), w tym samym roku otrzymał także od policji hamburskiej nagrodę Polizeistern (Gwiazda Policyjna) za szerzenie wiedzy o pracy policjantów z tego miasta. W roku 2008 otrzymał nagrodę Dagger in the Library (Sztylet w bibliotece) za całokształt pracy.
Russell zadebiutował powieścią Blond Eagle (wyd. polskie: Krwawy orzeł), która zapoczątkowała hamburskie kryminały z detektywem Janem Fablem; ostatnio w tej serii ukazał się Zmartwychwstały (2013). Drugą linię w twórczości Russella tworzą kryminały „szkockie”, których bohaterem jest prywatny detektyw Lennox. Nawiązują one do poetyki noir i twórczości Raymonda Chandlera.

W.A.B.
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-774-7957-5

Tytuł oryginalny: The Valkyrie Song

Liczba stron: 320

W.A.B.

Format: 12.2x19.2

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Majewski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...