Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć Praktyczny przewodnik

Piero San Giorgio

Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć Praktyczny przewodnik

7.6

(10 ocen) wspólnie z

60,00

 

Brak prądu, wody w kranach, rozmrażające się lodówki – nie działa telefon, Internet, nieczynne bankomaty i stacje benzynowe – na ulicach mrok … Tak może się zaczynać upadek cywilizacji … Na pytanie, czy człowiek XXI wieku, żyjący w takim oderwaniu od natury, uzależniony od zdobyczy cywilizacji i globalnych powiązań może przetrwać taki upadek, usiłuje odpowiedzieć Piero San Giorgio.

Niektóre fragmenty książki są nie tylko ostrzeżeniem, ale brzmią jak prognoza, która się urzeczywistnia: „ … W czerwcu 2001 roku rząd USA przeprowadził symulację wybuchu epidemii. Celem operacji pod kryptonimem „ Dark Winter” było zbadanie zdolności amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i szpitalnej do reagowania na wypadek wybuchu epidemii ogólnonarodowej. Według wyników eksperymentu, cały system bezpieczeństwa medycznego bardzo szybko by się zawalił. Symulowanego wirusa nie udało się opanować i w ciągu zaledwie czterech dni rozprzestrzenił się poza granice państwa, powodując panikę na całym świecie. Opracowanie szczepionki lub lekarstwa wymaga czasu. Szpitale szybko byłyby przepełnione, dotknięte brakiem łóżek i personelu pielęgniarskiego, a lekarze byliby jednymi z pierwszych, którzy zachorowali. …”.

Gdy patrzymy dzisiaj na bieg wydarzeń w USA, wnioski nasuwają się same!

Fragment książki


Otrzymujecie Państwo książkę, która stała się aktualna w dzisiejszych czasach. Strach przed Pandemią unieruchomił część ludzkości, powodując spustoszenie w ekonomii krajów i społeczeństw. Nie pierwszy raz to się dzieje. Przypomnijmy hiszpańską grypę, która spowodowała więcej ofiar i strat niż cała I wojna światowa. Paraliż gospodarki spowodowany zarządzeniami władz państwowych i strach przed zarazą zmuszają nas do zastanowienia się, co robić?

Książka ta jest kompendium wiedzy o przetrwaniu w kryzysie epidemiologicznym i załamaniu gospodarczym, w którym przestaje działać cała infrastruktura, przy czym wykupowanie produktów żywnościowych i medycznych oraz załamanie dostaw do większości aglomeracji miejskich to tylko niektóre przykłady.

Z opowieści poprzednich pokoleń wiemy, jak to może wyglądać na przykładzie Warszawy w okresie II wojny światowej. Nie przypuszczaliśmy rok temu, kiedy zaczęliśmy pracę nad książką, że tak szybko stanie się ona aktualna.

Od redakcji


Piero San Giorgio – pisarz szwajcarski urodzony w Mediolanie (1971), znany z książki Survivre a l'effondrement économique, wydanej w 2011 roku, a dotyczącej zagrożeń cywilizacyjnych i widma globalnej katastrofy lub wojny. Otrzymał wykształcenie w zakresie nowoczesnych technologii, globalnego marketingu i informatyki. Około 20 lat zajmował się projektami dotyczącymi Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki jako biznesmen, ekspert ds. marketingu i konsultant IT(m.in. dyrektor wykonawczy w Oracle , założyciel firmy Andiamo, dyrektor Salesforce.com oraz członek zarządu Business Investigation). Jest oficerem milicji w armii szwajcarskiej. Od 2005 roku podejmuje temat przyszłych katastrof, przewiduje upadek światowej gospodarki i bada sposoby na przetrwanie. Radykalizm też uczynił autora wybitnym orędownikiem ruchu przetrwania w świecie frankofonii.

Jego książka została opublikowana w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku pod tytułem „Survive The economic collapse" (Editions Washington Summit), następnie w Rosji w 2014 roku i wreszcie po włosku i arabsku w 2015 roku.


Kiedyś mówiono „obyś żył w ciekawych czasach”, dziś wiemy, że one nastały.

Editions Spotkania
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-796-5324-9

Liczba stron: 480

Cena detaliczna: 60,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...