Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rzeźnik

Max Czornyj

Rzeźnik

7.0

(2205 ocen) wspólnie z

22,27

 

“Bez owijania w bawełnę przyznałem się do wszystkiego, o co mnie oskarżono. Ale gdyby tylko mieli pojęcie, co naprawdę zrobiłem... Nie pozwoliliby mi tak łatwo umrzeć.”

Powieść jest inspirowana prawdziwą historią osoby, której przypisano pełne okrucieństwa zbrodnie. Józef Cyppek to skazany na karę śmierci polski seryjny morderca. Egzekucje wykonano o godzinie 17.45 3 listopada 1952 roku, za udowodnione zamordowanie swojej sąsiadki. Skruchy nie okazał jednak do samego końca. Skrywana przez niego prawda jest jednak o wiele straszniejsza niż można było sobie wyobrazić. Rzeźnik z Niebuszewa w gmachu opuszczonego magazynu dzisiejszej szkoły rolniczej przerabiał zwłoki swoich ofiar na produkty jadalne. W toku śledztwa spuszczono wodę z jeziora, w którym odnaleziono kilkanaście ludzkich czaszek, w przeważającej liczbie dziecięcych. W jego mieszkaniu do dziś nikt nie ma odwagi zamieszkać...

Filia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-5787-5

Liczba stron: 336

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Iwona Duda

Głęboko zapada w pamięci.

Mam wrażenie, że żadna fikcja literacka nie odzwierciedli tych okropnych rzeczy, które naprawę się wydarzyły. Historia napisana przez autora jednak jest bardzo autentyczna i sedno mrocznej rzeczywistości zostało zachowane. Widać, że Max Czornyj bardzo rzetelnie zbierał informacje i przygotowywał się do napisania tej książki. To bardzo mocna pozycja, która na długo zostaje w pamięci!
Zofia Nowak

Naprawdę dobra książka!

Bardzo lubię pozycje pisane przez autora, Max Czornyj jest jednym z najlepszych polskich pisarzy kryminałów. Jego powieści zawsze dosłownie wbijają mnie w fotel!

Historia opisana w ,,Rzeźniku'' jest przerażająca i chociaż wydawnictwo w opisie książki podaje informacje o tym, że Józef Cyppek przerabiał ludzkie ciała na mięsne potrawy to jednak czytając i tak ciężko to przyjąć. Jeśli masz ochotę wejść w umysł seryjnego mordercy i poznać historię tego człowieka to jak najbardziej polecam.

Hanna Janik

Warto przeczytać

Przerażające. Nie słyszałam wcześniej o Józefie Cyppku, dopiero po przeczytaniu opisu książki postanowiłam poszukać informacji kim była ta osoba... Zaciekawiło mnie co takiego Max Czornyj może napisać o seryjnym mordercy, który został skazany na karę śmierci w 1952 roku. Czytając ,,Rzeźnika'' zaskoczyło mnie, że autor opisał książkę w taki sposób, że przedstawiona osoba została początkowo ukazana jeden z nas. Potwora zobaczyłam w nim dopiero gdy zanurzył nóż w ciele pierwszej ofiary... Bardzo ciekawie się czyta historie opowiadaną głownie z perspektywy Cyppka. Widzimy jak jego moralność coraz bardziej upada oraz wpływ I wojny światowej na to jaką osobą stał się ostatecznie.

Pozycje jak najbardziej polecam. Autor według mnie miał naprawdę kontrowersyjny pomysł na fabułę. Mimo ogólnego obrzydzenia do tych wydarzeń to książka była naprawdę wciągająca i warta przeczytania.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...