Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Smak zła
6.2

(10 ocen) wspólnie z

4990

 

Co jest dobre, a co złe? Jak wygląda życie, kiedy masz świadomość, że każdy posiłek może być ostatnim? Tak wyglądało życie i praca testerek posiłków Hitlera.

Fabularyzowana historia życia jednej z testerek Hitlera

Adolf Hitler robi się coraz bardziej nerwowy. Sprawy na froncie nie wyglądają najlepiej, coraz częściej podejmuje się próby zamachu na jego życie. Lęk przed otruciem przemienia się w obsesję i każe zatrudnić kilkanaście testerek jedzenia – ich zadaniem było próbowanie każdego posiłku, zanim zostanie mu podany, co miało uchronić go przed spożyciem trucizny.

W książce splatają się losy pięknej Gretchen von Bismarck, która marzy o zostaniu szefem kuchni, Alberta Speera, cieszącego się zaufaniem Hitlera architekta i ministra odpowiedzialnego za uzbrojenie i amunicję, którego coraz częściej opadają wątpliwości co do słuszności sprawy, Kurta Andorfera, oddanego przywódcy Hitlerjugend, Kristy Becker, pracownicy berlińskiej kawiarni.

Co ich połączy, a co podzieli? Jaką odegrają rolę w próbie kolejnego zamachu na Führera i jakie będą jego konsekwencje? Jak wyglądało życie z Hitlerem od kuchni?

Bellona
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-111-6474-1

Liczba stron: 384

Bellona

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...