Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Start. Design dla nastolatków i nie tylko

Chip Kidd

Start. Design dla nastolatków i nie tylko

7.0

(3 oceny) wspólnie z

49,90

 

Jak grafik komunikuje się ze światem i po czym poznaje się udany projekt? Czym jest skala, co wyrażają pionowe linie i po co nam tyle różnych krojów pisma?
Natura tak nas zaprojektowała, że od najmłodszych lat tworzymy i eksperymentujemy, ozdabiając ściany pokoju, wymyślając własne wzory na okładki zeszytów i misterne ornamenty na marginesach notatek. Jak najpełniej wykorzystać potencjał tworzenia?
Chip Kidd, amerykański grafik i niezwykle ceniony projektant okładek, pokazuje, jak dzięki określonym barwom i kształtom wywołać u odbiorcy konkretne emocje i reakcje. Wyjaśnia, dlaczego znaki drogowe wyglądają właśnie tak oraz co sprawia, że niektóre okładki książek tak nas przyciągają i intrygują.
„Start” to mnóstwo wiedzy o teorii i praktyce pracy projektanta. Zawiera też 10 pomysłów na projekty do zrealizowania przez czytelników – w każdym wieku.
„Znakomite wprowadzenie do tematu. Zachwyca.” Milton Glaser, grafik, twórca logo „I love New York”
„Chciałbym móc przeczytać tę książkę, kiedy byłem dzieckiem.” Jeff Kiney, autor „Dziennika cwaniaczka”

Chip Kidd – amerykański grafik o statusie gwiazdy rocka i niezwykle ceniony projektant okładek – w przystępny sposób wyjaśnia tajniki projektowania, aby pokazać, jak najpełniej można wykorzystać swój potencjał tworzenia.

Wszystko, czego nie stworzyła natura, zostało zaprojektowane. Zobacz, jak to się robi!

Mamania
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-657-9623-3

Tytuł oryginalny: GO. A KIDD`S GUIDE TO GRAPHIC DESIGN

Liczba stron: 160

Format: 21.0x27.3

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...