Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stres na detoksie. Jedz i czuj się dobrze ze sobą

Mijakoska Urszula, Stachura Monika

Stres na detoksie. Jedz i czuj się dobrze ze sobą

5.3

(8 ocen) wspólnie z

34,90

 

Zdrowe odżywianie najczęściej kojarzymy z przejściem na dietę, odchudzaniem, spadkiem wagi ciała. Postanowienia i decyzje z tym związane najczęściej przyjmują formę wyrzeczeń, głodowania i często odczuwamy wtedy poczucie straty, przymus rezygnacji z przyjemności, smutek, a to wywołuje różnego rodzaju braki i żale. Tymczasem zdrowe odżywianie to takie, które dostarcza organizmowi energii, wzmacnia je, a nie osłabia. A to wymaga dokładnego poznania potrzeb własnego ciała.

W książce „Stres na detoksie” autorki zajmują się wpływem niezaspokojonych wybranych potrzeb emocjonalnych na nawyki i decyzje żywieniowe oraz proponują czytelnikom rozwiązania pozwalające wprowadzić trwałe zmiany w swoim odżywianiu.

W 12 rozdziałach znajdują się informacje na temat zdrowego odżywiania i sposobów radzenia sobie z emocjami, narzędzia, wskazówki i sugestie, które pomogą wykorzystać do uporania się z problemami własny potencjał.

Czy znam swoje potrzeby? Które z nich zaspokoję jedzeniem, a które tylko chwilowo w ten sposób zagłuszę? Dlaczego znowu chce mi się jeść? Jak mam poradzić sobie z nocnym podjadaniem? Dlaczego nie mogę schudnąć?

Odpowiedzi na tego typu pytania wymagają przyjrzenia się własnym nawykom i przekonaniom, poznania swoich wartości i mocnych stron, umiejętności zarządzania emocjami i stresem.?

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-10-19

ISBN: 978-83-287-0208-0

Liczba stron: 272

Format: 13.5x20.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...