Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szlif

42,00 zł

2569

 

Manhattan stał się miejscem zbrodni. I to makabrycznej. W salonie jubileta i szlifiarza diamentów doszło do zbrodni, w której śmierć poniosły trzy osoby-właściciel sklepu i dwóch klientów. Decyzja o udaniu się do sklepu w sobotnie popołudnie była dla nich tragiczna. Jak się okazało, sprawca z nieznanych powodów pozostawił na miejscu zbrodni kamienie o dużej wartości-niemal pół miliona dolarów.

Jedyny świadek zdarzenia- utalentowany szlifiarz diamentów – Vimal Lahori uchodzi z życiem. Po zawiadomieniu policji jednak znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Śledztwo prowadzą Rhyme i Amelia Sachs, którzy starają się odnaleźć Vmala w obawie, ze morderca może zechcieć dokończyć swoje dzieło. Wkrótce dochodzi do kolejnych morderstw, a na jaw wychodzi motyw sprawcy. Jego celem są szczęśliwi narzeczeni, którzy przeżywają cudowne chwile przy wyborze obrączek, przymiarce sukni ślubnej czy planowaniu wesela. Napastnikowi nie zależy na drogocennych łupach…

Morderca zjawia się dosłownie znikąd, mając przy sobie nóż lub pistolet, którym może pozbawić narzeczonych szczęścia na zawsze. Miasto zalewa fala tajemniczych zdarzeń, najczęściej tragicznych. Zagadką pozostaje, czy to zbiegi okoliczności, czy może niezwykle przemyślana intryga?

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-06-07

ISBN: 978-83-816-9103-1

Liczba stron: 504

Prószyński i S-ka

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Łukasz Praski

Jeffrey Deaver udziela porad pisarskich (ang)

Cena pakietu

86,90 zł

5263

Cena pakietu

86,90 zł

5263

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...