Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka fotografowania 60 pomysłów na lepsze zdjęcia

Sztuka fotografowania 60 pomysłów na lepsze zdjęcia

59,00

 

Codziennie w naszym otoczeniu natrafiamy na setki zdjęć i najczęściej bardzo szybko o nich zapominamy. Przypadkowo napotykane zdjęcia reklamowe czy prasowe prezentują zupełnie inną jakość niż fotografie artystyczne, które nas poruszają i do których chce się powracać. Najczęściej niosą jasny przekaz, wywołują w nas silne emocje i sprawiają, że nie pozostajemy obojętni. Tworzenie takich fotografii to umiejętność, która wymaga dużych nakładów pracy i pomysłu. Zacznij tę ciekawą podróż już teraz!

Książka, którą masz przed sobą, nie jest typowym poradnikiem. Autor odsłania przed Czytelnikiem techniczne aspekty rzemiosła fotografa i zasad kompozycji oraz inspiruje go do własnych poszukiwań, do łamania reguł i eksperymentowania. Niemal każde z ćwiczeń, które proponuje, może stanowić punkt wyjścia do twórczych zmagań i szlifowania swojego indywidualnego stylu. Chwyć za aparat i wyraź siebie!

Autor zawarł w tej książce:

60 krótkich lekcji, dzięki którym Twoja technika fotografowania szybko się poprawi,
wskazówki dotyczące ustawień aparatu,
liczne ćwiczenia do samodzielnego wykonania,
informacje dotyczące podstawowych koncepcji, a także takich problemów, jak równowaga, wykorzystanie światła, oczekiwanie na właściwy moment, kreowanie nastroju i wiele innych,
inspiracje zachęcające do nieszablonowego podejścia do fotografii.
Fotografuj i poruszaj tłumy!
O autorze
David duChemin jest fotografikiem - podróżnikiem i humanitarystą, poczytnym autorem i organizatorem międzynarodowych warsztatów fotograficznych, przesyconych duchem przygody, który motywuje go do tworzenia i dzielenia się swoją wiedzą. Mieszka w Vancouver, w Kanadzie, ale na co dzień prowadzi życie nomada, w wiecznym poszukiwaniu doskonałych zdjęć na wszystkich siedmiu kontynentach. Gdy realizuje projekty na zlecenie międzynarodowych organizacji pozarządowych, David tworzy ujmujące obrazy, ukazujące nadzieję i godność dzieci, ludzi pokrzywdzonych i uciśnionych. Na swoich pracach, którymi uwielbia się dzielić, David dąży do oddania piękna przyrody. Realizował zlecenia między innymi w Ekwadorze, Salwadorze, Dominikanie, Haiti, Etiopii, Malawi, Demokratycznej Republice Konga, Rwandzie, Ugandzie i Bangladeszu; nad osobistymi projektami pracował na Islandii, Antarktydzie, Kubie, w Tunezji, Wietnamie, Kenii i we Włoszech. Więcej informacji o autorze znajdziesz pod adresem http://davidduchemin.com/

Helion
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-10-11

ISBN: 978-83-283-5119-6

Liczba stron: 280

Format: 19.2x22.6

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...