Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

prof. Maria Siemionow

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

6.9

(70 ocen) wspólnie z

22,99

 

Opowieść profesor Marii Siemionow - polskiej chirurg, która zadziwiła świat.

W grudniu 2008 roku w Cleveland zespół kierowany przez Marię Siemionow dokonał pierwszego pełnego przeszczepu twarzy. To przełomowe dokonanie sprawiło, że polska chirurg pojawiła się na pierwszych stronach gazet i w czołówkach serwisów informacyjnych na całym świecie.Maria Siemionow opowiada o drodze, która doprowadziła ją do tego niezwykłego sukcesu. Od momentu, gdy w Finlandii brała udział w przyszyciu dłoni odciętej przez nieostrożnego drwala, wiedziała, że transplantologia będzie jej zawodowym powołaniem. Wspomina ciężkie studia na poznańskiej Akademii Medycznej i zdobywanie zawodowej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Opisuje również fascynujące dzieje transplantologii i problemy - zarówno medyczne, jak i etyczne - stojące przed chirurgiem, który się nią zajmuje. Pisząc, dzieli się emocjami towarzyszącymi jej pracy: presją odpowiedzialności, fizycznym wyczerpaniem przy wielogodzinnych operacjach i euforią po udanym zabiegu. Twarzą w twarz to opowieść o osobistym sukcesie, który jednocześnie stał się kamieniem milowym dla światowej chirurgii.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2010-09-06

ISBN: 978-83-240-1404-0

Opracowanie graficzne
Aleksandra Mizielińska , Daniel Mizieliński

Tytuł oryginalny: Face to Face. My Quest to Perform the First Full Face Transplant

Liczba stron: 216

Znak

Format: 124x195

Cena detaliczna: 32,90 zł

Tłumaczenie: Bożena Markiewicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...