Menu

Michał Rusinek

Wierszowany przewodnik po Gdańsku. Oblatujemy go z mewą, prawdziwą śmieszką i mieszkanką tego miasta. Wlatujemy Złotą Bramą, podziwiamy panoramę z ratusza, machamy skrzydłem panience z okienka i jemy chlebek, aż brzuch nam pęka, na Jarmarku świętego Dominika. Podziwiamy rzygacze (a jest co podziwiać) i szukamy bursztynów – na plaży i w witrynce. I już wylatujemy Zieloną Bramą, a na pożegnanie macha nam trójzębem kto? Kto był, ten wie, o kim mowa. Albo – kto czytał tę książkę!
„Stoi na stacji lokomotywa,Ciężka, ogromna i pot z niej spływa…”Chyba wszyscy znamy ten wiersz.A co wiemy o jego autorze?Poznajcie Juliana Tuwima – chłopca, który uwielbiał jaszczurki i eksperymenty, ale najbardziej kochał słowa. I tak jak dzieci często budują najdziwniejsze maszyny ze śrubek, sprężynek lub klocków, tak Julek bawił się wyrazami, tworząc z nich niecodzienne konstrukcje. A że czasami niedorzeczne i może trochę… bzdurne? W tym tkwi największa radość!Michał Rusinek w pełnej humoru historii o małym Julku i dorosłym Julianie – Panu Słowiku – pokazuje, że warto robić to, co się kocha. Bo przecież z takiego „bzdurzenia”, jak poeta nazywał pisanie wierszy, mogą powstać piękne rzeczy.
Rusinkowe abecadło dla maluchówKto chce czytać różne książki,musi poznać ich zalążki.Te zalążki to litery. Mamy ich dwadzieścia cztery (oraz kilka z kreseczkami i śmiesznymi ogonkami), ułożone w abecadło, co to kiedyś z pieca spadło... Chcesz je poznać choć troszeczkę? To przeczytaj tę książeczkę.Proste, zabawne dwuwiersze wprowadzą dzieci do świata liter
Liczydło Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek, teraz w wersji Boardbook. Do czytania są literki,do liczenia zaś – cyferki.Kształty mają bardzo różne:są okrągłe, są podłużne,są kanciaste jak mebelkilub zwinięte jak precelki,albo raczej jak robaczki,które zamieszkują krzaczki…Chcesz je poznać choć troszeczkę?To przeczytaj tę książeczkę.Zabawne wierszyki z Robaczkiem w roli głównej wprowadzą dzieci do świata liczb.Cóż, robaczki takie są: układają się, jak chcą.Pierwsza książka do poznania cyferek dla dzieci w wieku 2-4. W prosty, zabawny sposób wprowadzi dzieci do świata cyfr. Błyskotliwe ilustracje Joanny Rusinek zachęcą dzieci do samodzielnego wyszukiwania i układania cyfr. Na każdej stronie z cyferką kryje się odpowiednia liczba bohaterów drugiego planu do wyszukania.
Od Szamotuł do Hanoi. W cztery strony świata z Michałem Rusinkiem „Nadbagaż” pełen jest zabawnych, lekkich, a nierzadko wzruszających opowieści o miejscach odległych i nieodległych. Michał Rusinek, z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem opowiada o swoich najciekawszych, najzabawniejszych i najbardziej zaskakujących wyjazdach i wspomnieniach, które z nich przywiózł. Ta książka to znakomita towarzyszka podróży (również tej palcem po mapie). Książka ta jest walizką, pełną nieprzewodnikowych opowieści i anegdot zainspirowanych podróżowaniem. Walizki mają to do siebie, że czasami nie dolatują w to samo miejsce, co ich właściciele czy właścicielki, a czasem nawet przypadkiem trafiają do cudzych rąk.  Czytając zebrane w tej książce felietony mogą Państwo sobie wyobrazić, że przez pomyłkę odebraliście na lotnisku moją walizkę i zamiast swoich rzeczy osobistych — przeglądacie teraz moje opowieści podróżne. Proszę się nie krępować. Mam nadzieję, że Państwa one rozbawią i umilą czas czekania na Waszą walizkę. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.  
Czy ty też uważasz, że myślenie naukowe, w połączeniu z kreatywnością i wyobraźnią, ułatwia oraz ubarwia życie na co dzień? Czy ciasto nie będzie smakowało ci jeszcze bardziej, kiedy zrozumiesz, dlaczego wyrosło? Czy docenisz mikroorganizmy, kiedy się dowiesz, że dzięki nim możemy się zajadać pysznym chlebem, smakować kiszone ogórki i pić orzeźwiający jogurt? Czy też uważasz, że małe pytania prowadzą do tych wielkich i że dzięki nim może kiedyś uda ci się rozwiązać zagadki wszechświata?... A teraz może czas na małe co nieco? Waniliowy napój z bąbelkami, galaktyczną owsiankę, a może zakręcone warzywa? W towarzystwie wyjątkowych wierszy i naukowych opowieści daj się porwać w wir gotowania. Przepisy niech się staną inspiracją dla kolejnych kulinarnych pomysłów. Być może uda się nam je wspólnie zrealizować w przestrzeniach Cogiteonu?! Garnki, rondle, łyżki niech idą w ruch. Gotuj, smakuj wiersze i faszeruj się wiedzą!
Wonka opowiada cudowną historię o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady stał się ukochanym Willy'm Wonką, którego znamy dzisiaj. Napisana na podstawie filmu – elektryzującej mieszanki magii, muzyki, buntu i wzruszenia, opowiedzianej ze swadą i humorem – powieść WONKA przedstawia czytelnikom młodego, pomysłowego Willy'ego Wonkę, zdeterminowanego, by zmieniać świat kąsek po kąsku... Bo najlepsze rzeczy w życiu zaczynają się od marzeń, a jeśli masz szczęście spotkać Willy'ego Wonkę, wszystko staje się możliwe. WONKA to przepyszny film o marzeniach, przyjaźni i czekoladzie produkcji Warner Bros. Wyreżyserowany został przez Paula Kinga, który wymyślił tę historię oraz napisał do niej scenariusz wraz z Simonem Farnabym. Na karty książki przełożyła ją bestsellerowa autorka, Sibéal Pounder.
Każdy mieszkaniec Ktosiowa bardzo lubił czas Świąt. A Grinch, co żył za Ktosiowem? Ależ SKĄD! Jak Grinch skradł Święta Dra Seussa po raz pierwszy w języku polskim, w mistrzowskim tłumaczeniu Michała Rusinka! Dzięki zabawnym rymowankom i wyjątkowej grafice poznacie historię zrzędliwego Grincha i jego szelmowskich prób ukradzenia Świąt mieszkańcom Ktosiowa!
"W słownikach terminów literackich możemy przeczytać, że makabreska to utwór literacki, w którym dominują elementy grozy, groteski i czarnego humoru. Warto też dodać, że należy ona do nurtu purnonsensu, a więc – jak to piszą producenci filmów – wszelkie ¬zawarte w nich podobieństwo do osób żyjących jest całkowicie przypadkowe. Zwłaszcza że w tym przypadku są to osoby nieżyjące. Edward Gorey, którego obaj wielbimy, amerykański ilustrator i poeta, mistrz makabresek, uważał, że makabryczność jest wpisana w prawdziwy purnonsens, a ściślej, że tylko podszyty makabrą purnonsens jest wart uprawiania. Schubert twierdził, że nie ma wesołej muzyki; Gorey był zdania, że wesoły purnonsens nie istnieje. Ma on bowiem charakter egzystencjalny, a egzystencja wesoła przecież nie jest. Jacek – gadatliwy malec – wpadł pewnego dnia pod walec, który rozgniótł go na placek. Tak się przez to zmienił Jacek, że i nawet domownicy nie poznali go w kostnicy, bowiem chłopiec ten pyskaty nigdy nie był tak plaskaty. Proszono po wielekroć Gosię, by nie dłubała palcem w nosie. Ta nie przejęła się prośbami; dłubała dniami i nocami zapominając o higienie, i prosząc się o zakażenie, które w przeciągu kilku dób wpędziło krnąbrną Gosię w grób. Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Specjalizuje się w teorii literatury. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Komunikacji na Wydziale Polonistyki UJ. Od kwietnia 2012 r. jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej . W 2019 r. został powołany do składu Rady Języka Polskiego . Od 2020 r. współpracuje z Radiem Nowy Świat, „Gazetą Wyborczą’’, „Przekrojem’’ i „Twoim Stylem’’. Autor wielu publikacji z dziedziny teorii literatury, limeryków, wierszy i wierszyków także dla dzieci. Sebastian Kudas – rysownik, ilustrator, scenograf Piwnicy pod Baranami. Zrealizował kilkadziesiąt scenografii do programów „Piwnicy”, również za granicą: w Sztokholmie, Oslo, Wiedniu, Chicago, Toronto czy Nowym Jorku, recitali artystów piwnicznych oraz filmu dokumentalnego o Wisławie Szymborskiej. Jako ilustrator współpracował z Jackiem Kaczmarskim, Ewą Lipską, Janem Nowickim, Janem Kanty Pawluśkiewiczem, Januszem Radkiem, Michałem Rusinkiem. Jest autorem ilustracji do tomików poezji miedzy innymi Wisławy Szymborskiej, Bronisława Maja czy Michała Rusinka. Współpracował z „Przekrojem’’, „Zwierciadłem’’, „Gazetą Wyborczą’’. Jest kuratorem wystawy „Szuflada Szymborskiej’’ w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz „Szymborska – wyklejanki’’. Swoje rysunki prezentował na licznych wystawach polskich i światowych. W Austerii ukazał się tomik poezji Ewy Lipskiej Kocia trzynastka czyli sKotland Yard z rysunkami Sebastiana Kudasa. "
Książka Michaela Bonda „Paddington tu i teraz” Opowieść, w której Paddington odkrywa, że czasem lepiej trzymać język za zębami Gdy państwo Brownowie przeczytali w gazecie pewien artykuł, zaniemówili. Czy to możliwe, że ich gospodyni jest szefową lokalnej szajki? Kim jest uzbrojony w młot przestępca? I wreszcie – co z tym wszystkim ma wspólnego Paddington? Nad niedźwiadkiem zebrały się ciemne chmury. Wszystko dlatego, że mimo dobrych chęci powiedział trochę za dużo. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, aby doszło do stłuczki z… samochodem egzaminatora. Gorzej być nie mogło. Czy Paddingtonowi uda się wyjść z tej sytuacji obronną łapą? Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu. A szczególnie dla dzieci w wieku 4+. W serii ukazały się: 1. „Miś zwany Paddington” 2. „Jeszcze o Paddingtonie” 3. „Paddington daje sobie radę” 4. „Paddington za granicą” 5. „Nowe przygody Paddingtona” 6. „Paddington się krząta” 7. „Paddington przy pracy” 8. „Paddington wyrusza do miasta” 9. „Paddington na wycieczce” 10. „Paddington ma rację” 11. „Paddington zdaje egzamin” 12. „Paddington tu i teraz” 13. „Paddington idzie jak burza” 14. „Uściski od Paddingtona” 15. „Paddington triumfuje” Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka Michała Rusinka "Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy" Informacja czy propaganda? Michał Rusinek rozbraja język polityków (nie tylko przed wyborami) Dziady” i dziadersi. Odmieniane przez wszystkie przypadki lex Czarnek i Polski Ład. Wojna. Dobra zmiana? Słowa, które docierają do naszych uszu ze wszystkich stron. Zakażają rozmowy przy stole, przenikają niepostrzeżenie do języka dzieci, zniekształcają widzenie świata. Jak się przed nimi bronić? Myśleć samodzielnie i nie dać się uśpić. Michał Rusinek od lat uważnie wsłuchuje się w język polityków, wyjaśnia rządzące nim mechanizmy i alarmuje, byśmy sami byli czujni. Wie, że manipulacji w przestrzeni publicznej nie da się za bardzo zmierzyć (chyba że w sasinach), ale przekonuje, że można ją zdemaskować i rozbroić. Czy nauczy nas to odróżniać informację od propagandy? Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy. Ale wiedza o tym wszystkim należy nam się jak psu… micha! "Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy" - reportaż Rusinka Michał Rusinek, jak sam o sobie pisze, wykłada (literaturoznawstwo na UJ), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki i felietony). A do tego specjalizuje się w retoryce, czego wyraz dał w bestsellerach „Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna” (z Anetą Załazińską), „Dobra zmiana. Czyli jak się rządzi światem za pomocą słów” (z Katarzyną Kłosińską) czy „Mroczny Eros. Pypcie na języku polityki”. Ostatnio przygląda się zwłaszcza retoryce polityków i jak deklaruje, będzie to robił, „dopóki nie przestaniemy żyć w ciekawych czasach”.
Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy! Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.
NATALIE PORTMAN OPOWIADA KLASYCZNE BAJKI NA NOWO A MICHAŁ RUSINEK BŁYSKOTLIWIE JE TŁUMACZY Klasyczne bajki Żółw i Zając, Trzy Świnki oraz Mysz Polna i Mysz Domowa słynna aktorka Natalie Portman postanowiła opowiedzieć dzieciom na całym świecie tak, jak opowiada je na dobranoc swojemu synowi i córce. W jej wydaniu klasyczne historie mają nie tylko ponadczasowe przesłanie, ale też mnóstwo odwołań do współczesności: Zając przechwala się modnym dresem, jedna ze Świnek je chińszczyznę zamówioną na wynos, podczas gdy druga dba o planetę, a Mysz Domowa próbuje wyciągnąć Mysz Polną na imprezę. Dzięki temu ponadczasowe przesłanie nabiera dodatkowego wymiaru a piękne ilustracje i błyskotliwy przekład Michała Rusinka sprawiają, że frajdę z czytania będą mieć także dorośli. Natalie Portman w maju 2023 będzie w Polsce, gdzie m.in. spotka się ze swoimi czytelnikami!
Poznaj inspirującą historię Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek na świecie! O dwóch magicznych słowach „nie wiem”, przepowiadaniu przyszłości w kronice klasowej, całowaniu żab i marzeniach małej dziewczynki. W tej wyjątkowej książce Michał Rusinek z humorem opowiada o małej Ichnie i dorosłej Wisławie, poetce, która otrzymała najważ-niejszą Literacką Nagrodę Nobla, choć o niej nie marzyła. Bywa też poważnie. Oczywiście, nie za bardzo. W końcu każdy dorosły powinien zachować w sobie coś z dziecka!
Pierwsze liczydło Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek Do czytania są literki, do liczenia zaś – cyferki. Kształty mają bardzo różne: są okrągłe, są podłużne, są kanciaste jak mebelki lub zwinięte jak precelki, albo raczej jak robaczki, które zamieszkują krzaczki… Chcesz je poznać choć troszeczkę? To przeczytaj tę książeczkę. Zabawne wierszyki z Robaczkiem w roli głównej wprowadzą dzieci do świata liczb. Cóż, robaczki takie są: układają się, jak chcą. Pierwsza książka do poznania cyferek dla dzieci w wieku 2-4. W prosty, zabawny sposób wprowadzi dzieci do świata cyfr. Błyskotliwe ilustracje Joanny Rusinek zachęcą dzieci do samodzielnego wyszukiwania i układania cyfr. Na każdej stronie z cyferką kryje się odpowiednia liczba bohaterów drugiego planu do wyszukania.
„Gruffalo”-  książka, która stał się ŚWIATOWYM BESTSELLEREM, została wydana w 45 krajach, a nakład przekroczył 13 milionów egzemplarzy. Książka zdobyła niezliczoną ilość nagród, doczekała się ekranizacji, adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych . Opowieść o Gruffalo była wystawiona na deskach Broadway, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA. „GRUFFALO” znakomitego duetu J.Donaldson & A.Scheffler , w przepięknym tłumaczeniu Michała Rusinka, to bardzo mądra, a zarazem lekka lektura obowiązkowa dla wszystkich!
Michael Bond i Karen Jankel "Paddington i jajka wielkanocne" MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD Czy poszukiwanie jajek wielkanocnych może się odbyć bez… jajek? Paddington do tego nie dopuści! Przecież naprawienie czekoladowego jaja na pewno nie jest takie trudne. Tym bardziej jeśli ma się pod ręką słoik ulubionej marmolady. Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha. W serii ukazały się: „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” „Paddington w ogrodzie” „Paddington i Spacerek literek” „Paddington i świąteczna niespodzianka” „Paddington idzie po złoto” „Paddington w zoo” „Paddington artysta” 3+
Michael Bond "Paddington w zoo" MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD Pingwiny jedzą ryby. A lwy? Papugi? Na pewno nie kanapki z marmoladą! Ale czy na pewno? Gdy Paddington wybiera się do zoo, okazuje się, że inne zwierzaki też mają ochotę na ulubiony przysmak niedźwiadka. A z tego mogą wyniknąć nie lada kłopoty… Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha. W serii ukazały się: „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” „Paddington w ogrodzie” „Paddington i Spacerek literek” „Paddington i świąteczna niespodzianka” „Paddington i jajka wielkanocne” „Paddington w zoo” „Paddington idzie po złoto” 3+
Michael Bond "Paddington artysta" MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD Ile razy trzeba spojrzeć w lustro, żeby zapamiętać własną twarz i namalować autoportret? Paddington szybko się przekonał, że wiele. Zwłaszcza że co chwilę zapominał, jak wygląda. Na szczęście w malowaniu nie zawsze liczy się tylko talent… Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha. W serii ukazały się: „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” „Paddington w ogrodzie” „Paddington i Spacerek literek” „Paddington i świąteczna niespodzianka” „Paddington idzie po złoto” „Paddington w zoo” „Paddington i jajka wielkanocne” 3+
Michael Bond "Paddington idzie po złoto" MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD Wyścigi, konkursy, nagrody – Paddington bardzo chce wygrać w zawodach. I z zapasem kanapek z marmoladą rusza do biegu po złoto. Ale czy zwycięstwo jest najważniejsze? Może w grze chodzi przede wszystkim o to, by się starać z całych sił? Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha. W serii ukazały się: „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” „Paddington w ogrodzie” „Paddington i Spacerek literek” „Paddington i świąteczna niespodzianka” „Paddington i jajka wielkanocne” „Paddington w zoo” „Paddington artysta” 3+
Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy nie było w tym nic zwyczajnego. Ona – świeżo upieczona Noblistka. On – właśnie ukończył studia polonistyczne. Miał jej pomagać przez trzy miesiące. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz. Tylko w tej książce spotykamy Wisławę Szymborską, jakiej do tej pory nie znaliśmy. To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i istoty jej poezji. Ekscentryczna starsza pani. Rozchichotana, czasami frywolna, lubiąca językowe zabawy i „practical jokes”. Wolała rozmowy ze zwykłymi ludźmi niż kongresy poetów i dyskusje z intelektualistami. Depresyjna. Melancholijna. Surowa w sądach o sobie i innych. Perfekcjonistka, nie znosząca rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały oprócz, jak mówiła, pustych kalorii. Po Noblu powtarzała, że zrobi wszystko, żeby nie stać się osobistością, lecz pozostać osobą. Kiedyś rozpoznał ją taksówkarz i powiedział: „To dla mnie zaszczyt wieźć taką osobliwość”. Trochę racji miał: była dość osobliwym przedstawicielem naszego gatunku. Z takim taktem, subtelnością i wnikliwością mógł o Noblistce napisać tylko jeden Autor.
Wyruszmy do tajemniczej krainy snów razem z Michałem Rusinkiem i ilustratorką Marią Brzozowską. Kogo i co tam spotkamy? I co to wszystko właściwie znaczy? Kto nas we śnie robi w balona? O co chodzi, jeśli w młodym wieku śnimy o emeryturze? Albo prowadzimy furmankę, w dodatku w uszance na głowie? Czy indyk jest oznaką rozindyczenia? Co to znaczy, gdy komuś śni się tonący we łzach przodek? Albo dla odmiany nie śni się nic? Michał Rusinek zna odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przedstawia je w formie przezabawnych i błyskotliwych wierszyków, których lektura to czysta przyjemność. Michał Rusinek(ur. 1972 r. w Krakowie)–literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i kreatywnego pisania. Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, autor tekstów naukowych, pisarz i tłumacz. Od 2019 roku członek Rady Języka Polskiego, od 2021 roku zasiada w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii. Stale współpracuje z Radiem Nowy Świat, „Gazetą Wyborczą”, „Przekrojem" i „Twoim Stylem”. Maria Brzozowska – artystka urodzona w 1992 roku w Gdyni, większość dzieciństwa spędziła w Turcji, gdzie obecnie mieszka. W 2010 roku ukończyła Leeds Arts University z tytułem licencjata z komunikacji wizualnej, a w 2016 – studia magisterskie w dziedzinie Mediów i Designu na Uniwersytecie Bilkent w Turcji. W sztuce lubi tworzyć nowe i nieznane krainy. Używa tradycyjnych technik malarskich wspomaganych metodami cyfrowymi. Była finalistką różnych konkursów. Do tej pory tworzyła ilustracje do książek dla dzieci za granicą i miała indywidualne wystawy w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz we Włoszech. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka Michaela Bonda "Paddington i świąteczna niespodzianka - wznowienie" Miś z walizką pełną przygód. Czy Święty Mikołaj robi marmoladę? Puchate serce Paddingtona szepcze, że tak. Rozsądek podpowiada, że jednak nie. Przecież gdyby tak było, wszystkie prezenty lepiłyby się od tego przysmaku! A jak jest naprawdę? Niedźwiadek postanawia rozwiązać tę zagadkę i wyrusza na wycieczkę do Zimowej Krainy Cudów. Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha. "Paddington i świąteczna niespodzianka - wznowienie" - książka Bonda W serii ukazały się: 1. „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” 2. „Paddington w ogrodzie”. 3. „Paddington i Spacerek literek” 3+
Jak to jest, że opowieści Jolki można słuchać godzinami? Dlaczego tylko Bartek potrafi z nauczycielami załatwić każdą sprawę? I co sprawia, że czasem nawet rodzice dają się do czegoś przekonać? To magia! Ty też możesz nauczyć się, jak przekonać innych do swojej racji, jak pokonać stres przed występem, jak zabawić kogoś rozmową, a nie zgadać na śmierć! Taką magię znali już ludzie w starożytności, a dzisiaj – studiują ją menadżerowie, twórcy reklam, politycy. Ta magia – to magia retoryki! A ta książka – to twój do niej klucz!
1 2 3
z 3
skocz do z 3