Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Upadły anioł

Daniel Silva

Upadły anioł

7.3

(158 ocen) wspólnie z

39,99

 

„Gabriel Allon to mój ulubiony bohater literacki” – prezydent Bill Clinton
ZABÓJCA
„Przygotujcie się na zarwane noce” – USA Today
SZPIEG
„Tajny agent, któremu talentu mógłby pozazdrościć James Bond” – Dallas Morning News
Gabriel Allon, niesforny syn izraelskiego wywiadu, który ledwo uszedł z życiem z ostatniej operacji, znajduje schronienie w murach Watykanu, gdzie zajmuje się restauracją jednego z największych arcydzieł Caravaggia. Jednak pewnego ranka wzywa go do Bazyliki św. Piotra Monsinior Luigi Donati, wpływowy osobisty sekretarz Jego Świątobliwości papieża Pawła VII. Pod wspaniałą kopułą Michała Anioła leży ciało kobiety, połamane, bo spadło z dużej wysokości. Watykańska policja podejrzewa samobójstwo, choć Gabriel ma inną teorię. Wygląda na to, że Donati również. Jednak monsinior obawia się, że publiczne śledztwo może oznaczać kolejny skandal związany z Kościołem, prosi więc Gabriela, aby ten po cichu zbadał sprawę – z jednym zastrzeżeniem. Watykańska zasada numer jeden – mówi Donati – Nie zadawaj zbyt wielu pytań.
Gabriel ustala, że zmarła odkryła niebezpieczną tajemnicę – taką, która zagroziła organizacji przestępczej o zasięgu światowym, zajmującej się kradzieżą ponadczasowych skarbów starożytności i sprzedającej tym, którzy zaoferują najwyższą cenę. Jednak za tą szajką stoi coś więcej niż tylko chciwość. Pewien tajemniczy agent planuje akt sabotażu, który pogrąży świat w konflikcie o wymiarze apokalipsy…
Upadły anioł to upajające połączenie intryg politycznych, historii i sztuki. Akcja manewruje zręcznie w różnych sceneriach, od wyciszonych komnat Watykanu przez snobistyczne stoki narciarskie St. Moritz do eleganckich alej Berlina i Wiednia – aż do wstrząsającego zakończenia w najświętszym i najbardziej kontrowersyjnym miejscu na świecie.
Każde miejsce akcji w tej niezwykłej książce opisane jest z dbałością typową dla Starego Mistrza, podobnie jak postacie szpiegów, kochanków, duchownych i złodziei, którzy pojawiają się na jej kartach. To opowieść o wierze i o niszczącej sile sekretów – oraz jakże aktualne memento, że ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na powtarzanie jej.
Daniel Silva jest najlepiej sprzedającym się autorem według listy bestsellerów New York Timesa. Spod jego pióra wyszły:
Angielski zabójca, Książę ognia, Posłaniec, Tajny sługa, Reguły Moskwy, Uciekinier, Sprawa Rembrandta, Portret szpiega, Unlikely Spy, The Mark of the Assassin, The Marching Season, The Kill Artist, Spowiednik i Śmierć w Wiedniu. Jest żonaty z korespondentką programu Today dla NBC News, Jamie Gangel. Mieszkają w Waszyngtonie z dwójką dzieci, Lily i Nicholasem. W roku 2009 Silva został członkiem Amerykańskiej Rady Pamięci o Holokauście.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-10-26

ISBN: 978-83-775-8501-6

Tytuł oryginalny: The Fallen Angel

Liczba stron: 352

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...