Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Usagi Yojimbo Saga księga 6

Usagi Yojimbo Saga księga 6

8.1

(24 ocen) wspólnie z

61,86

 

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Szósta księga zbiera historie wydane w tomach: „Most łez”, „Powrót Czarnej Duszy” i „Polowanie na lisa”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Tym razem podczas jednej z podróży Usagi pozna Mayumi – dziewczynę, która przekona go, by pomógł jej się wyrwać z prowincjonalnego miasteczka. W miarę jak między obojgiem kiełkuje uczucie, ich wyprawa robi się coraz bardziej niebezpieczna. Długouchy ronin ponownie spotka się z łowcą nagród Genem, wskutek czego Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, Gen zaś podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Tymczasem liczni łowcy nagród wyruszają w pościg za Inazumą opanowaną przez złowrogiego demona Jeia, zwanego Czarną Duszą. Zamieszanie z tym związane nie ominie także Usagiego… Seria „Usagi Yojimbo: Saga” to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-281-9890-6

Tytuł oryginalny: Usagi Yojimbo Saga, book 6

Liczba stron: 600

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...