Menu

Ellis Warren

Niezwykła historia o niezwykłych ludziach, którą… skleiła guma do ŻYCIA.1 lipca 1999 roku legendarna artystka Nina Simone dała wyjątkowy koncert w Wielkiej Brytanii, który okazał się jednym z ostatnich w jej karierze. Po zakończeniu występu australijski muzyk Warren Ellis zakradł się na scenę i zabrał gumę do żucia, którą Simone zostawiła na fortepianie. Zawinął ją w jej sceniczny ręcznik i włożył do foliowej torby. I tak, guma do żucia, która zapewne kilka minut później trafiłaby do śmietnika, stała się dla Ellisa świętym totemem, muzą inspirującą jego twórczość przez następne dwadzieścia lat.W 2019 roku Nick Cave organizował w Kopenhadze wystawę zatytułowaną Stranger Than Kindness. Spytał Ellisa, swojego kolegę z zespołu i przyjaciela, czy chciałby włączyć coś do wystawy. Wspólnie zdecydowali, że pokażą światu gumę do żucia Niny Simone – w szklanej gablocie, niczym świętą relikwię. Obawiając się, że guma może zostać uszkodzona lub zgubiona, Ellis kazał odlać ją ze srebra i złota. Nie wiedział, że decyzja ta uruchomi łańcuch wydarzeń, przenosząc go z powrotem do przeszłości i jego relacji z rozmaitymi znalezionymi przedmiotami.Guma Niny Simoneto nie tylko zwykła guma DO ŻUCIA; to guma DO ŻYCIA, hołd dla procesu artystycznego, przyjaźni, ludzkiego porozumienia i miłości. To historia o tym, jak pozornie nieistotne i ulotne rzeczy mogą przyczynić się do powstawania pięknych relacji między ludźmi i wspaniałych dzieł.I tak oto guma Niny Simone wykroczyła poza swoje pierwotne przeznaczenie, aby stać się potężnym symbolem pulsującym żywą kreatywnością, głębokim sensem i magią artystycznych więzi.WARREN ELLIS jest australijskim multiinstrumentalistą i kompozytorem, najlepiej znanym jako współpracownik Nicka Cave’a w jego dwóch formacjach, the Bad Seeds i Grinderman. Jest również – w pojedynkę i w duecie z Cave’em – nagradzanym kompozytorem muzyki filmowej, który w swoim dorobku ma ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, m.in. Propozycja, Droga, Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Pociąg do życia, Duch śniegów, Back to Black. Historia Amy Winehouse. Za muzykę do filmu Mustang otrzymał prestiżową nagrodę Cezara. Jego zespół Dirty Three wydał dziesięć albumów studyjnych. Ellis to także uznany producent muzyczny i autor piosenek, współpracuje między innymi z Marianne Faithful, Jupiter & Okwess i Tinariwen.
Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera. Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour. Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza – każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie. Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis („The Authority”, „Transmetropolitan”). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya („Hellblazer”), Chrisa Sprouse’a („Tom Strong”), Karla Story’ego („Batwoman”), Glenna Fabry’ego („Kaznodzieja”), Gene’a Ha („TOP 10”), Davida Lloyda („V jak Vendetta”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”) oraz Lee Bermejo („Joker”). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.
Drugi i ostatni tom zbiorczy słynnej serii Planetary. Organizacja Planetary wciąż walczy z demoniczną Czwórką oraz innymi zagrożeniami czyhającymi na ludzkość. Równocześnie nieśmiertelny szef Planetary, Elijah Snow, wraz ze swymi agentami przemierza świat, by gromadzić wszelkie tajemnice z dawnych wieków – od cudów aktu stworzenia, przez artefakty z epoki aborygeńskiego Czasu Snu, aż po wiktoriańską ideę wehikułu czasu. Czy jednak zadaniem Elijaha i jego niezwykłych przyjaciół, Jakity Wagner oraz Bębniarza, jest tylko zbieranie pamiątek przeszłości? W finale serii dowiemy się, jaki jest najważniejszy cel organizacji Planetary, a przede wszystkim jej tajemniczego szefa. Przy okazji poznamy sposoby niwelowania zagrożeń ze światów równoległych i metody walki z... Batmanem!
Pająk Jeruzalem stracił pracę, mieszkanie i ubezpieczenie. Co więcej, właśnie zdiagnozowano u niego nieuleczalne zakażenie mózgu, które najpewniej w ciągu roku zmieni go w śliniące się warzywo. Asystentki szczerze go nienawidzą, a płatni zabójcy wynajęci przez prezydenta Stanów Zjednoczonych zaraz go dopadną. Lecz mimo bólu Pająk ma uśmiech na twarzy. Dlaczego? Bo czuje, że luźne wątki morderstwa i korupcji wkrótce się ze sobą splotą i że Prawda jest po jego stronie. Ostatni tom przebojowej serii Warrena Ellisa i Daricka Robertsona zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach Transmetropolitan #49–60, Transmetropolitan: I Hate It Here i Transmetropolitan: Filth Of The City, a później zebrane w albumach Transmetropolitan: The Cure i Transmetropolitan: One More Time oraz Transmetropolitan: Tales Of Human Waste.
Czwarty tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Historia dziennikarza śledczego i jego walki o Prawdę w skorumpowanym świecie. Pająk Jeruzalem zepchnięty do podziemia wraz ze swymi lojalnymi (i paskudnymi) asystentkami, pozbawiony wszelkich wygód i zaszczuty niczym królik na torze psich wyścigów, przygotowuje się do partyzanckiej wojny medialnej z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych Garym Callahanem, człowiekiem gotowym na wszystko! Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Planetary, Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks dla dorosłych.
Pierwszy z dwóch tomów zbiorczych jednej z najsławniejszych serii początku XXI wieku: Planetary! Członkowie grupy Planetary – Elijah Snow, Jakita Wagner i Bębniarz – wędrują po świecie w poszukiwaniu tego, co dziwne i cudowne. Odkrywają rzeczy, które inni woleliby zachować w ukryciu. Oto archeolodzy tajemnic, badacze mrocznej historii świata. Temu międzywymiarowemu oddziałowi powierzono zadanie gromadzenia dowodów na działalność nadludzi, odkrywają więc sekrety paranormalne, takie jak mający połączenie z innymi wszechświatami superkomputer z czasów II wojny światowej, widmowy duch zemsty czy zagubiona wyspa konających potworów. Scenarzystą cyklu jest słynny autor bestsellerów Warren Ellis (Transmetropolitan, The Wild Stone), a autorem rysunków znany grafik John Cassaday (Uncanny Avengers, Kapitan Ameryka).
Trzeci tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Historia dziennikarza śledczego Pająka Jeruzalema i jego walki o przetrwanie w Mieście, w którym, za swoje publikacje w „Słowie”, jest z równą zaciekłością kochany i nienawidzony. Od momentu objęcia urzędu przez nowego prezydenta Pająk ma prawdziwe kłopoty. Uśmiechnięty poprzysiągł go zniszczyć. A wcześniej całkowicie skompromitować. W Mieście, w którym wszystko można kupić, ukraść lub wyprodukować, tylko Prawda jest towarem deficytowym, a Jeruzalem jest jedynym człowiekiem, który zdecydował się utrzymać ją na rynku – bez względu na cenę. Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks dla dorosłych.
Pierwszy z pięciu tomów cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Akcja dzieje się prawdopodobnie w XXIII wieku w mieście przyszłości. Główny bohater, Pająk Jeruzalem, niegdyś słynny dziennikarz, wraca po kilku latach spędzonych na dobrowolnym wygnaniu w górach, by wywiązać się z umowy ze swoim wydawcą. Trafia do świata, z którego wygnały go „choroba, nienawiść i śmierć Prawdy”, by jeszcze raz spróbować opisać rzeczywistość w stylu gonzo będącym połączeniem relacji z wydarzeń z osobistymi, swobodnymi przemyśleniami autora. Pierwszym zadaniem Pająka jest przygotowanie materiału z dzielnicy Anioł 8, gdzie doszło do starć pomiędzy przekształconymi genetycznie mieszkańcami pod wodzą Freda Chrystusa a policją. Relacja Pająka nadawana na żywo wpływa na bieg wydarzeń, a bohater popada w kłopoty... Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks tylko dla dorosłych.
Drugi tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Akcja dzieje się Mieście przyszłości. Główny bohater, Pająk Jeruzalem, niegdyś słynny dziennikarz, wraca po kilku latach spędzonych na dobrowolnym wygnaniu w górach, by wywiązać się z umowy ze swoim wydawcą. Trafia do świata, z którego wygnały go „choroba, nienawiść i śmierć Prawdy”, by jeszcze raz spróbować opisać rzeczywistość w stylu gonzo będącym połączeniem relacji z wydarzeń z osobistymi, swobodnymi przemyśleniami autora. Pająk zaczyna boleśnie odczuwać presję wynikającą z faktu, że znów stał się sławy. Jest coraz bardziej rozgoryczony. Miota się pomiędzy napadami depresji a narkotycznymi wizjami. Wie, że musi znaleźć sposób na opisanie najważniejszego tematu roku, nadchodzących wyborów prezydenckich. Uzbrojony jedynie w swój intelekt i czarne poczucie humoru, rozpoczyna swoistą grę z otaczającym go zewsząd politycznym. Szuka sposobu, żeby przebić się przez propagandę i zbliżyć do prawdy. Czy jednak opinia publiczna zechce docenić te wysiłki? Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks dla dorosłych.
Marc Spector ma biały garnitur, kilka różnych osobowości i wsparcie samego Khonshu, egipskiego boga księżyca. Jako samozwańczy detektyw i strażnik nocnych podróżnych postanowił chronić miasto równie zwariowane jak on sam. Jednak ta misja może okazać się dla niego bolesna – i to bardzo! W pierwszym tomie tej klimatycznej serii, docenionej zarówno przez krytyków, jak i przez czytelników, Moon Knight boksuje się z duchami, prowadzi śledztwo w sprawie ryzykownego eksperymentu ze snem i odkrywa mroczne tajemnice Nowego Jorku. Autorem tej opowieści jest wybitny brytyjski scenarzysta Warren Ellis, znany z serii takich jak Planetary, Transmetropolitan i Iron Man: Extremis. Rysunki stworzył Declan Shalvey (Deadpool, Thunderbolts).
Tylko szaleniec może stawić czoła szaleńcowi To miała być zwykła akcja nowojorskiej policji. Kiedy jednak ginie partner Johna Tallowa, a on sam odkrywa niepokojącą kolekcję broni w mieszkaniu 3A w starej kamienicy przy Pearl Street, otwiera się puszka Pandory… Każdy pistolet i każdy karabin jest inny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Z każdej broni zabito jedną osobę, a z braku dowodów kolejne sprawy szybko umarzano. Teraz wszystkie zostają momentalnie wznowione, a zadanie ich rozwikłania spada na Tallowa, głównego sprawcę chaosu. Intryga nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że makabryczna kolekcja zdaje się układać w przemyślany wzór… „Wzorzec zbrodni” to kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Na myśl przywodzi głośną produkcję Davida Finchera „Siedem”. Książka Warrena Ellisa jest jednak przesiąknięta specyficznym czarnym humorem. Szalejący w nowojorskim labiryncie Ellis – przywodzący na myśl Raymonda Chandlera i Dashiella Hammetta, którzy nagle wdali się w płomienny romans z formułą seriali typu „CSI” – sprezentował czytelnikom niezwykle błyskotliwy kryminał podlany brytyjską zuchwałością. – Radosław Pisula, film.org.pl
Detektyw Fell trafia do Snowtown - zapadłej mieściny oddzielonej mostem od reszty świata. Musi zaczynać od nowa. W miejscu w którym wszystko zdaje się być pozbawione sensu, Fell uporczywie trzyma się jedynego faktu, którego może być pewien. KAŻDY COŚ UKRYWA. NAWET ON. Album zawiera oryginalne Fell #1-#8.