Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Walki stulecia Bohaterowie wielkiego boksu

Andrzej Kostyra

Walki stulecia Bohaterowie wielkiego boksu

7.2

(149 ocen) wspólnie z

39,90

 

Legendarne pojedynki, najsłynniejsi pięściarze, niezwykłe historie
Rewolwer wycelowany w Muhammada Alego. Pięściarz, który w czasie jednego pojedynku przyjął blisko 1200 ciosów. Niesamowita runda, podczas której bokser siedem razy podnosił się z desek, po czym jednym ciosem wyrzucił poza liny samego Jacka Dempseya.
Nikt nie potrafi oddać ringowej atmosfery lepiej niż Andrzej Kostyra. W tej książce najsłynniejszy komentator boksu w Polsce w swoim charakterystycznym stylu przedstawia najlepsze, najbarwniejsze i najdziwniejsze walki w historii: od pojedynków Stanleya Ketchela, polskiego „Zabójcy z Michigan”, po rekordowe finansowo starcie Mayweathera z Pacquiao.
Przenieś się w fascynujący świat wielkiego boksu. Zajrzyj za kulisy legendarnych pojedynków i poznaj mnóstwo anegdot, także na temat polskich mistrzów: Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka i Dariusza Michalczewskiego. Walki stulecia to książka, jakiej jeszcze nie było. Przygotujcie się, Państwo, na wielkie grzmoty!
***
Andrzej Kostyra był na moich walkach od początku kariery. Komentował je i opisywał. Przy boksie jest już 40 lat. Barwnie przedstawia walki stulecia. Cieszę się, że w książce znalazły się też rozdziały o moich wojnach.
- Andrzej Gołota
Kostyra jest tak barwny, że przy jego bokserskich relacjach można spędzić całą noc i nie przysypiać. Zawsze Was obudzi. Kocha boks i potrafi mówić o nim tak barwnie, że jego bohaterowie rosną w naszych oczach. Potrafi wydobyć sens walki i okrasić ją ciekawymi historiami.
- Włodzimierz Szaranowicz
Walki stulecia to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się boksem. Przeczytałem z przyjemnością: historie dawnych mistrzów są fascynujące, a te dotyczące Gołoty, Michalczewskiego i Adamka przywołują wciąż świeże wspomnienia wydarzeń, w których uczestniczyłem jako komentator i dziennikarz.
- Janusz Pindera
Znam Andrzeja Kostyrę od początku mojej kariery bokserskiej. Encyklopedia boksu, fantastyczny człowiek i dziennikarz. Nikt inny nie potrafi tak opisywać bokserskich walk, wydobywać z nich tego, co najpiękniejsze, i tworzyć emocji. Gdy mówi czy pisze, nie można się od tego oderwać. Tak samo jest z Walkami stulecia. Musicie to przeczytać!
- Paweł Skrzecz
Fragment książki - Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu issuu.com/wydawnictwosqn/docs/kostyra_20issuu

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-9062-3

Liczba stron: 352

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...