Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielcy Filozofowie 12 Etyka

Spinoza

Wielcy Filozofowie 12 Etyka

39,00

 

Nowa, wyjątkowa kolekcja Gazety Wyborczej i Wydawnictwa Naukowego PWN. W ramach 24-tomowej serii prezentuje najsłynniejsze dzieła najważniejszych filozofów ostatnich dwóch tysiącleci: od Arystotelesa i Platona po Heideggera i Kołakowskiego.

Pisma zostały tak dobrane, by zapoznać czytelnika z klasyką filozoficzną, wszystkimi najważniejszymi nurtami i szkołami filozoficznymi, a także by pokazać różnorodność tematów, podejmowanych przez myślicieli na przestrzeni wieków. Kolejne tomy ukazują specyficzny dla danej epoki styl myślenia i problematykę, która także dziś okazuje się nieoczekiwanie aktualna i ważna. Dają też czytelnikowi sposobność dotknięcia mniej uchwytnych elementów kultury, często decydujących o naszym rozumieniu świata, zarówno minionego, jak i współczesnego. Dają szansę z odkrywania „nowego” w powszednich zjawiskach i docierania na wiele sposobów do prawdy, co na nowo ujmuje i tłumaczy nasze współczesne doświadczenia i problemy.

Kolekcja dzieł najsłynniejszych filozofów proponuje czytelnikowi kanon filozofii – wiedzę absolutnie obowiązkową. Pozwala obcować z myślami najbardziej przenikliwych umysłów w dziejach. To prawdziwa klasyka, która w dzisiejszym świecie – przyznajmy, trochę powierzchownym – przynosi ulgę i ożywienie.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-011-6209-2

Liczba stron: 350

Format: 12.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...