Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie wysłuchane

Stephen Grosz

Życie wysłuchane

7.2

(74 ocen) wspólnie z

29,99

 

„Ta książka opowiada o naszej potrzebie rozmowy, potrzebie zrozumienia i bycia zrozumianym. Mówi też o słuchaniu siebie nawzajem, nie tylko o słuchaniu słów, ale także ciszy między nimi. Nie opisuje żadnego magicznego procesu. To część naszego codziennego życia – mówimy i słuchamy”.
Wszyscy jesteśmy opowiadaczami – relacjonujemy różne historie, żeby znaleźć sens w życiu. Ale opowiadanie historii nie wystarcza. Ktoś musi nas jeszcze wysłuchać.
W swojej pracy jako psychoanalityk Stephen Grosz przez ostatnie dwadzieścia pięć lat zgłębiał najdziwniejsze ludzkie zachowania, żeby odkryć uczucia leżące u ich podłoża. Życie wysłuchane to wgląd w psychikę człowieka. To pozbawiona branżowego żargonu opowieść o nas.
Ta nadzwyczajna książka opowiada o konkretnym procesie: mówieniu, słuchaniu i rozumieniu. Zawarte w niej piękne „przypowieści” uczą nas uwagi nowego rodzaju. To historie o naszym codziennym życiu: o ludziach, których darzymy miłością, i o kłamstwach, którymi się posługujemy. O zmianach, które przechodzimy. I o smutku. Pokazują, jak się gubimy. I że w końcu możemy się odnaleźć.
Stephen Grosz urodził się w stanie Indiana, studiował w Berkeley i Oksfordzie. Od dwudziestu pięciu lat pracuje jako psychoanalityk. Wykłada w londyńskim Instytucie Psychoanalizy i na University College. Jego teksty ukazywały się w „Financial Times Weekend Magazine” i „Granta”. Życie wysłuchane to jego pierwsza książka.

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-02-19

ISBN: 978-83-755-4777-1

Liczba stron: 232

Czarna Owca

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Tłumaczenie: Robert Sudół

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...