Menu

Aktywa

Aktywa
Każdy z nas nieustannie rozmawia sam ze sobą. Prowadząc w swojej głowie dialog, wpływamy podświadomie na nasze myśli. Ten dialog może być wspierający, może służyć naszemu rozwojowi i osiąganiu celów, ale może też sprawić, że tracimy wiarę w swoje możliwości i naszą pewność siebie.Dobra wiadomość jest taka, że możemy ten dialog prowadzić świadomie.Co to znaczy?Możemy tak dobierać słowa i konstruować zdania wypowiadane do samego siebie, żeby wpływało to na nas pozytywnie.Jak to zrobić?Odpowiedź znajduje się w niniejszej książce. Autorka pokazuje swoją codzienną rutynę, która zajmuje tylko 5 minut dziennie - nazywa ją Autorozmową przy Kawie. Pokazuje jak bardzo dzięki stosowaniu afirmacji zmieniło się jej życie, jej samoocena, przekonania na swój temat oraz nastawienie do życia. Kristen Helmstetter daje wskazówki jak prawidłowo wykonać kolejne kroki w rozmowie z samym sobą, by pobudzić naszą podświadomość do manifestacji obfitości w każdym aspekcie życia.Jeśli zależy Ci, żeby Twój wewnętrzy dialog był konstruktywny i wspierający, sięgnij po tę książkę. Podążaj za wskazówkami autorki, wykonuj ćwiczenia i ciesz się osiągniętym dzięki temu wewnętrznym spokojem, pewnością siebie i korzystaj w pełni z cudownego życia swoich marzeń.
Tygrysku, czy to prawda? to opowieść o małym tygrysie, któremu wydaje się, że cały świat jest przeciwko niemu: rodzice go nie kochają, porzucili go przyjaciele, a życie jest niesprawiedliwe. Jednak wszystko się zmienia, gdy mądry Żółw zadaje mu cztery pytania. Dzięki nim Tygrysek uświadamia sobie, że wszystkie jego problemy nie są spowodowane rozmaitymi sprawami, lecz tym, jak on myśli o tych sprawach. Bohater zauważa, że kiedy kwestionuje swój sposób myślenia, życie znów nabiera barw. Tygrysku, czy to prawda? to chwytająca za serce opowieść z ważnym przesłaniem, które może zmienić życie nawet bardzo małych dzieci. Pełne mądrości słowa Byron Katie łączą się z żywymi, magicznymi ilustracjami Hansa Wilhelma. Rezultatem jest książka, która z pewnością stanie się jedną z klasycznych pozycji literatury dziecięcej.
Wielka Piątka. Ciąg dalszy. Ciekawe czasy to kontynuacja bestsellerowej Wielkiej Piątki, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Sequel jest kolejną skłaniającą do refleksji i napędzającą do działania opowieścią. To inspirująca i pełna cennych wskazówek lektura, nie tylko dla miłośników twórczości Johna Strelecky'ego. Poznajemy dalsze losy Joego, który po stracie Thomasa - swojego przyjaciela i zarazem mentora - nie potrafi czerpać radości z życia. By odnaleźć siebie, Joe wyrusza w podróż do Kanady. Spotyka tam niezwykłego człowieka, który na nowo uczy go, czym jest przywództwo, jak budować swój świat i gdzie szukać nadziei. Inspiracją do napisania drugiej części była rozmowa pisarza z jednym z czytelników. Jak widać - i jak mówi sam autor: Czasem wspaniałe rzeczy dzieją się w sposób, którego nie można było zaplanować. Tak też powstała ta książka.
„Przewodnik dobrego życia. Starożytna sztuka stoickiej radości” - Irvine B. William Choć życie potrafi być piękną przygodą, to jednak często towarzyszy mu lęk związany z brakiem poczucia celu. Obawiamy się, że ostatecznie nasze wysiłki pójdą na marne, a wszystko, co udało nam się zrealizować, przepadnie. William B. Irvine – amerykański filozof i popularyzator stoicyzmu współczesnego – również poznał ten lęk, ale uporał się z nim dzięki mądrości płynącej z nauk filozofii stoickiej. Dziś przekazuje nam ją z nadzieją, że zrobimy z niej odpowiedni użytek i uporządkujemy swoje życie. Przewodnik dobrego życia. Starożytna sztuka stoickiej radości to książka niezwykła, pełna cennych wskazówek, które znane są od wieków, ale do tej pory umykały nam w zgiełku codzienności. Stoicyzm to jedna z najbardziej cenionych szkół filozoficznych, której początki sięgają IV wieku p.n.e. Na jej podstawie autor rysuje mapę do zrozumienia własnej egzystencji, osiągnięcia harmonii i odnalezienia prawdziwie radosnej ścieżki, która pozwoli nam cieszyć się życiem. Ta podróż jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim pełna prawdziwej mądrości i dobrych, sprawdzonych przez kolejne pokolenia stoików wskazówek. Podążanie ścieżką stoickiej mądrości zostało podparte przez Williama B. Irvine`a szeregiem spostrzeżeń z zakresu psychologii. To przygoda, która może odmienić nasze życie. Stoicki spokój, refleksja nad tym, co nas dotyka, i obserwacja wydarzeń – oto co według autora pozwala zidentyfikować źródła cierpienia. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy podejść do życia w inny, mądry sposób, tak aby poznać smak głębokiej radości. Przewodnik dobrego życia. Starożytna sztuka stoickiej radości otwiera drzwi do nowej jakości życia. To od nas zależy, czy zdecydujemy się przekroczyć ich próg.
„Człowiek, który bał się żyć” - Miguel Angel Montero Książka, która zmieniła życie wielu ludzi na całym świecie. Przetłumaczona na wiele języków, sprzedana w tysiącach egzemplarzy, w krótkim czasie stała się międzynarodowym bestsellerem. Szybko trafiła do serc i umysłów czytelników, którzy zrozumieli, że żyć, to nie to samo, co przeżywać. Człowiek, który bał się żyć to pozycja ze wszech miar wyjątkowa, po którą warto sięgnąć niezależnie od tego, w jakim momencie życia jesteśmy. Miguel Ángel Montero zbudował opowieść, która stała się symbolem miłości i ogromnej motywacji napędzanej odwagą. To historia, która dotyka niezwykle ważnych kwestii, jednak robi to w sposób mądry i z należytym wyczuciem. Po lekturze tej opowieści przychodzi zmiana, a razem z nią znacznie lepsze zrozumienie tego, co w życiu naprawdę istotne. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu nadszedł czas na zmianę, sięgnij po tę książkę i zanurz się w świetnie napisanej, mądrej historii. Jak mówi sam autor: Napisałem tę opowieść, abyś mógł wyruszyć w podróż, która bez wątpienia może Cię zmienić. Oczywiście o ile chcesz podjąć wyzwanie życia bez wymówek. Brzmi interesująco? Podejmij więc wyzwanie, które rzuca autor. Odnajdź w sobie odwagę i wewnętrzną siłę, a odkryjesz prawdziwą perspektywę i zrozumiesz, jak żyć mocniej, pełniej, bardziej.
Czy chciałbyś dokonać reformy swojego życia lub biznesu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Marzysz, by osiągnąć spektakularny sukces w swojej branży, jednak nie umiesz przełożyć koncepcji i energii na skuteczne działanie? Jeśli dążysz do tego, by świat usłyszał o Tobie, a inni składali Ci gratulacje, powinieneś przeprowadzić wielką rewolucję. Nie będziesz musiał tworzyć wynalazków ani nie będziesz potrzebował milionów, wystarczy zmysł obserwacji i umiejętność wykorzystania sytuacji. Autoreforma pomoże Ci zdefiniować cele i dokonać transformacji w dziedzinie życia, która wymaga naprawy. Metoda ta sprawi, że na trudności spojrzysz jak na wyzwania. Dostaniesz możliwość, by zainicjować rewolucję w swoim życiu, a nawet na niej zarobić. Aby prosperować w erze innowacji, musisz myśleć jak reformator. Książka ta pokaże Ci, jak przyswoić ten sposób myślenia, by wejść na drogę prowadzącą do sukcesu. Techniki twórczej autoreformy możesz stosować we wszystkich branżach i dziedzinach działalności, bez względu na to, czy Twoim celem jest zarobić milion dolarów, założyć restaurację, czy rozwiązać problem globalnego ocieplenia. To przewodnik, który wskaże Ci, jak sprawić, by praca, kariera zawodowa lub codzienne życie były dla Ciebie bardziej satysfakcjonujące. Winston Churchill powiedział kiedyś: „Sukces to wędrówka z potknięciami, bez utraty entuzjazmu”. Książkę wypełniają spostrzeżenia i doświadczenia autora ilustrowane licznymi przykładami z życia wielkich reformatorów. Treść napisana z dystansem i w lekkim stylu z pewnością zachęci Cię, by jak najszybciej rozpocząć proces autoreformy. Jay Samit, autor tej książki, zaczynał jako szef dwudziestoosobowego start-upu, obecnie zaś stoi na czele międzynarodowego koncernu zatrudniającego przeszło sto sześćdziesiąt tysięcy pracowników. Współpracował z firmami z listy Fortune 500, rządami państw, a nawet z Watykanem. W ciągu zaledwie jednego roku nabył akcje ponad dwudziestu firm na całym świecie, nie wkładając w to ani centa, a także wygenerował ponad sto milionów dolarów zysku. Jesteś ciekawy, jak tego dokonał? Nie czekaj, aż ktoś wynajmie Cię do pomocy w spełnianiu czyichś marzeń, podążaj za własnymi.
"Zysk nie jest ważny, jest najważniejszy" pokazuje zasady, którymi kieruje się Cloutier, aby jego firma zawsze przynosiła zysk. Pokazuje też jak pieniądze uciekają z firmy i jak temu zaradzić. Książka podzielona jest na 15 rozdziałów, gdzie każdy stanowi osobną zasadę zysku. Autor napisał książkę w oparciu o własne doświadczenia. Śmiało można stwierdzić, że przedstawia gotową receptę na zysk. Książka momentami jest jak uderzenie pioruna, które wstrząśnie Czytelnikiem. Autor jest bezwzględnie szczery i mówi wprost, że to od Ciebie - Twojej odpowiedzialności i decyzji zależy kondycja Twojej firmy! Stosowanie się do ZASAD ZYSKU gwarantuje, że firma jeszcze bardziej zwiększy swoje dochody. W książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: - Co sprawia, że jedna firma sobie swietnie radzi finansowo, a druga ledwo wiąże koniec z końcem? - Jak dbać o płynnośc finansową przedsiębiorstwa? - Kiedy powinna się zapalić czerwona lampka nad finansami firmy? - Jak zawsze mieć środki na bieżące działania? - Dlaczego zysk jest najważniejszy?
Gdzie można odnaleźć radość z życia? Gdzie i w jaki sposób zdobyć siłę? Jak stawiać czoła lękom? Jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby lub z powracającymi przygnębiającymi myślami? Tradycyjna edukacja nie da ci odpowiedzi na powyższe pytania. A dokładnie o to chodziło w starożytnych szkołach filozoficznych uczyły jak żyć. Mimo że one już nie istnieją, ty, ja i większość ludzi cały czas potrzebujemy filozofii, która poprowadzi nas przez życie. Tak jak było to kiedyś. Ten przekonujący i bardzo praktyczny przewodnik wskaże ci sposoby na to, jak skuteczniej radzić sobie z tym, co spotyka cię każdego dnia, i jak cieszyć się życiem. Mała księga stoicyzmu mieszanka ponadczasowej mądrości i inspirujących rad, wskaże ci drogę, jeśli tylko szukasz spokojnego i mądrego życia w tym chaotycznym świecie. Korzyści, jakie otrzymasz dzięki tej książce: - poprawisz swoją odporność emocjonalną, tak aby inni nie mogli już dłużej tobą manipulować, - dowiesz się, jak opuścić emocjonalną kolejkę górską, obniżyć poziom negatywnych emocji i zachować spokój podczas każdej burzy, - zaczniesz żyć według sprawdzonych wartości i rozwijać pozytywne cechy, takie jak: odwaga, cierpliwość, samodyscyplina, wytrwałość i rozsądek, - zwiększysz pewność siebie, dzięki czemu będziesz się czuć spokojnie i bezpiecznie bez względu na wszystko, - natychmiast poprawisz swoją samoświadomość i lepiej będziesz radzić sobie z samym sobą, a także ze swoimi działaniami w chaotycznym świecie, - poznasz nowe podejście wyjaśniające tę praktyczną filozofię, - otrzymasz 55 praktyk, które pomogą ci przełożyć mądrość z kart tej książki na działanie w prawdziwym świecie.
Nigdy nie jest za późno, by odmienić swoje życie Hannah, zagubiona i pozbawiona wsparcia najbliższych, dryfuje przez życie, nie wiedząc, dokąd zmierza. Piętnastoletnia dziewczyna, jak wiele młodych ludzi, czuje, że nie pasuje do otaczającego ją wrogiego, pełnego niebezpieczeństw świata. Tym bardziej że los do tej pory jej nie oszczędzał. Jednak młoda kobieta ma coś jeszcze – okruchy nadziei, pozwalające jej przetrwać każdy kolejny dzień. Dziewczyna nosi w sercu iskrę, która wkrótce wybuchnie mocnym płomieniem. Gdzie? W Kawiarni na końcu świata, do której trafi przypadkiem. W miejscu, gdzie nie wszystko jest tym, czym się wydaje. To właśnie w tej niezwykłej, intrygującej oazie spokoju Hannah zrozumie, że zawsze ma wybór, a życie jest zbyt cenne, by przeżywać je według czyichś reguł. Czy dziewczyna znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania? Czy wreszcie zacznie ŻYĆ? Niespodzianka w kawiarni na końcu świata Johna Strelecky’ego to inspirująca oraz skłaniająca do refleksji opowieść, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż. Odwiedź Kawiarnię na końcu świata i wraz z Hannah spójrz na swoje życie z innej perspektywy.
Jak zapewnić sobie życie w warunkach finansowej swobody? Czym jest dobrobyt i w jaki sposób można go osiągnąć? Bez pieniędzy tracimy kontrolę nad własnym życiem. Ich wartość uświadamiamy sobie dopiero wtedy, gdy ich brakuje i zaczynamy odczuwać lęk przed przyszłością. Zdobyć bogactwo chcą wszyscy, jednak nie każdy podejmuje decyzje, dzięki którym zaczyna gromadzić odpowiednie zaplecze finansowe. Jeszcze inni nie wykonują w tym zakresie żadnego aktywnego działania. John Soforic w swojej książce porównuje życie do uprawy ziemi. Tylko od nas zależy, czy zasiejemy na niej nasze cele i pragnienia, czy zaniedbamy ją, pozwalając by zarosła chwastami, jednocześnie pozbawiając się swoich talentów. Bogactwo wyrasta z ziaren pragnienia, a droga do dobrobytu zawsze wiedzie przez konsekwentną pracę i rozwój osobisty. Posiadanie pięknego ogrodu wymaga świadomości celu i planu jego realizacji. Wszystko, czego pragniemy, w tym bogactwo i sukces w biznesie, ma swoją cenę. Bez odpowiedniego przygotowania i poświęcenia czasu, nasz cały potencjał się zmarnuje. Metafora ogrodu pozwoli Ci lepiej zrozumieć intencje i rady dotyczące wykorzystywania Twoich życiowych szans. Rozważania na temat dobrobytu uzupełniają przypowieści, które stanowią doskonałą ilustrację anegdot i mądrości doświadczonego Ogrodnika. Jeśli pragniesz, by Twoje życie rozkwitło i chcesz się cieszyć plonami swojej pracy, przeczytaj naszą wydawniczą propozycję: Bogaty Ogrodnik. To książka, która pomoże Ci osiągnąć dobrobyt.
Książka przedstawia proces osiągania ponadprzeciętnych wyników przy zastosowaniu szczupłego przywództwa. Misja i wizja Toyoty opiera się na japońskiej filozofii i kazein, która zakłada dążenie do sukcesu metoda ulepszania procesów na wszystkich poziomach organizacji – od szeregowych pracowników po kadrę zarządzająca. Przestrzeganie wartości firmy oraz dobór właściwych osób na poszczególne stanowiska i ciągłe dbanie o ich rozwój to jeden z kluczowych elementów sukcesu. Toyota podążając obrana droga odniosła wielki sukces. Sposób osiągnięcia tego sukcesu nie jest tajemnicą – dzięki tej książce jest dostępny dla Ciebie i Twojej firmy. Tylko od Ciebie zależy czy podejmiesz decyzje i wyzwanie ciągłej pracy na Twój sukces.
Byron Katie stworzyła tę inspirującą książkę, by podzielić się z czytelnikami swoim pragmatycznym, niepowtarzalnym podejściem do psychoterapii. Pozwala ono obudzić umysł i prowadzić życie proste, a zarazem głębokie. Do napisania tego tekstu natchnęła ją lektura słynnej starożytnej księgi Tao Te Ching, składającej się z osiemdziesięciu jeden rozdziałów. Autorka wykorzystuje zawartą w nich mądrość, by na tej kanwie opowiadać o swoim życiu w harmonii ze światem, jego akceptacji i różnicach między tym, co sprawia ból, a tym, co daje radość. Książką Radość każdego dnia autorka pragnie zachęcić czytelników do pracy wewnętrznej, ukazując im perspektywę wolności i miłości, które można zdobyć, pokonawszy barierę subiektywnego podejścia do własnych uczuć i emocji. Wielu ludzi uważa bowiem, że przed tysiącami lat garstka świętych oraz ascetów zdołała osiągnąć oświecenie, lecz taki stan jest dla żyjących współcześnie całkowicie niedostępny. Bogaty i nasycony szczegółami wywód Katie może sprawić, że zmienią zdanie i podejmą próbę uporządkowania własnego życia. Jej spostrzeżenia o istnieniu ludzkim są głębokie, poruszające, zabawne i klarowne, a jednocześnie zakorzenione w sytuacjach, które wszyscy znamy z codzienności.
W książce Jak wreszcie zarabiać więcej przeczytasz, jak w krótkim czasie możesz zwiększyć swoje zarobki oraz osiągnąć satysfakcję i spełnienie w swojej pracy! A GDYBY TAK ZARABIAĆ 20% WIĘCEJ PIENIĘDZY? TERAZ LUB NAJPÓŹNIEJ ZA ROK? Bodo Schfer podaje konkretne zasady i bezpieczne strategie, dzięki którym możesz zwiększyć swoje dochody w zadziwiająco krótkim czasie. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem na etacie, pracujesz jako freelancer, masz własną firmę czy jesteś inwestorem. Jak znaleźć pracę, która odpowiada Twoim umiejętnościom? Jak podwoić swoje dochody w zaledwie trzy lata? Dlaczego powinieneś szybko zapomnieć o radach rodziców i nauczycieli? Jak lepiej poprowadzić negocjacje płacowe z szefem? Jak możesz automatycznie pozyskiwać lukratywne kontrakty jako osoba samozatrudniona? Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo miejsca pracy?
Ciągle słyszysz, że opowieści są najnowszym i najlepszym narzędziem biznesowym. Dzięki historiom możesz zrobić wszystko od pomagania liderom w lepszej komunikacji po motywowanie zespołów sprzedażowych i pozyskiwanie klientów. Zastanawiasz się jednak, które historie pomogą Ci zrealizować cel i w jaki sposób je opowiedzieć? Kindra Hall, profesjonalna mówczyni i znana na całym świecie autorka opowieści, ujawnia cztery rodzaje historii, dzięki którym możesz się wyróżnić, oczarować słuchaczy i podnieść swoją przemowę na wyższy poziom. Autorka Potęgi opowieści opisuje: - opowieść o produkcie, dzięki której przekonasz klientów, że potrzebują tego, co im oferujesz; - opowieść o założycielu, którą przekonasz inwestorów i klientów, że twoja organizacja jest warta inwestycji; - opowieść o idei, za pomocą której zjednoczysz i zainspirujesz pracowników oraz klientów wewnętrznych; - opowieść klienta, którą sprawisz, że osoby korzystające z twojego produktu lub usługi będą mogły się podzielić z innymi swoimi autentycznymi doświadczeniami. Odpowiednie opowiadanie tych historii jest prostą i dostępną umiejętnością, którą każdy może rozwinąć. Opisując konkretne sytuacje i profile firm, a także przytaczając anegdoty poparte badaniami naukowymi, Hall przedstawia opowiadanie historii jako niewykorzystany talent, który oddziela dobrych od najlepszych w biznesie. Autorka podaje konkretne kroki, które czytelnicy mogą przejść, by odnaleźć, ułożyć i wykorzystać historie, które już mają, a których po prostu nie opowiadają. Każda osoba, każda organizacja ma do dyspozycji co najmniej cztery rodzaje historii. Czy opowiesz swoje?
Minęło sporo czasu od drugiej wizyty Johna w niesamowitej kawiarni na końcu świata. Wraz z upływem lat John się starzeje i ponownie potrzebuje odkryć siebie na nowo. Gdy mężczyzna wraca z pogrzebu swojego ojca chrzestnego, drogę powrotną utrudnia mu niespodziewana burza oraz awaria samochodu. Podróż Johna okazuje się… kolejną wizytą w miejscu, w którym podjął najważniejsze decyzje dotyczące swojego dalszego życia. Próbuje znaleźć tam odpowiedzi na nurtujące go pytania: Czy upływ czasu spowoduje, że będzie musiał zrezygnować ze swoich pasji? Jaki jest sposób na odnalezienie radości z życia w zabieganym świecie? Czym tak naprawdę jest strach związany z przemijaniem? John P. Strelecky po raz kolejny zabiera czytelników w inspirującą podróż, podczas której będą mogli na nowo odkrywać swój sens istnienia. Pomogą im w tym pytania, które główny bohater znajduje w menu magicznej kawiarni.
Kontynuacja bestsellera nr 1 "Kawiarnia na końcu świata", w świetnym tłumaczeniu Alicji Laskowsiej. Pewnej przypadkowej nocy, na zapomnianej drodze, życie Johna zmieniło się na zawsze, gdy zawędrował do niewielkiego miejsca czule znanego jako „Kawiarnia Dlaczego tu jesteś?”. Po spędzeniu tam całego wieczoru wyszedł z nowym spojrzeniem na sens całego swojego życia. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, dziesięć lat później nagle znalazł się w tej samej kawiarni. W jej menu jest teraz więcej pytań, a także czekają go nowe przygody. I tak jak poprzednio, po czasie spędzonym w kawiarni rozpoczyna życie w inspirującym i nowym kierunku. Wszystko to dzieje się na pięknych Wyspach Hawajskich i jest kontynuacją bestsellera Kawiarnia na końcu świata. Przenosi czytelników do miejsca, w którym znajdują się: świetne jedzenie, prowokujące pytania i zmieniające życie przygody. Usiądź więc Czytelniku w przytulnym pomieszczeniu, przy oknie i delektuj się... Powrotem do kawiarni na końcu świata!
Jak scharakteryzować tych, którzy zabijają zawodowo? Co kryje się w głowie kata. Kim jest? Jak wygląda jego życie codzienne? Co myśli o swojej pracy? Jak sobie radzi z odbieraniem życia jako ze swoją codziennością? Odpowiedzi na te pytania podsunie czytelnikom lektura Czarnego dziennika kata i Dynastii katów. Przyjrzę się wszystkim, z którymi pracowałem w tym zawodzie od trzydziestu lat. [] Ta książka jest moją własną psychoanalizą pisze w Czarnym dzienniku kata Andr Obrecht, który ma potrzebę przepracowania doświadczenia bycia katem. Aby poradzić sobie z tym, musi to opowiedzieć, musi swoje przeżycia ubrać w słowa i podzielić się nimi. Rola kata, tak jak śmierć, jest tematem tabu. Dlaczego kat robi to, co robi? Kat zawsze przyciąga uwagę i zainteresowanie. Jest kimś na swój sposób wyjątkowym i za takiego się uważa: Na całym świecie są tylko dwie osoby, które mogą zadać śmierć: Bóg i kat. To moje prawo. I mój obowiązek stwierdza Andr Obrecht. Bohaterowie podkreślają przy tym, że cenią sobie spokojne życie i nie chcą być na co dzień rozpoznawani jako kaci. Co się za tym kryje? Czy jest to niezdrowa fascynacja ich pracą polegającą na obcowaniu ze śmiercią? Czy może obawa przed zemstą osób, które są bliskie straceńcom? A może strach przed przeciwnikami kary śmierci? Odpowiedzi na te pytania znajdzie czytelnik w książce. Kaci opowiadają o tym, że wierzyli w swoją pracę. Byli przekonani o jej słuszności. Mówią o ofiarach przestępstw, zwracają uwagę na krzywdy, jakie uczynili im skazańcy. Podkreślają swój profesjonalizm, czyli precyzję, z jaką wykonują karę śmierci. Jednocześnie wyłania się z tego obraz kata jako osoby o nastawieniu paranoicznym, obawiającej się reakcji otoczenia. Na kartach kreowane jest również inne oblicze człowieka wykonującego wyroki śmierci. Oblicze bardzo człowiecze, należące do kogoś mającego swoje upodobania, zasady, czas na przyjemności, życie rodzinne. Spore fragmenty historii kata poświęcone są przestępcom, np. seryjnemu zabójcy kobiet Henriemu Landru, nazywanemu Sinobrodym, Marcelowi Petiotowi lekarzowi medycyny, który przypisywał sobie 63 ofiary, jednak skazano go za 27 zabójstw, czy też Christianowi Ranucciemu zabójcy 8- letniej dziewczynki, którego egzekucja była ostatnią w karierze Obrchta. Jan Gołębiowski - psycholog kryminalny.
Bestie. Zbrodnie i Kary Janusza Macieja Jastrzębskiego to książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce, ujmująca temat w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemistycznych półsłówek. Wśród okrytych złą sławą bohaterów publikacji odnajdziemy największych seryjnych morderców tamtych czasów, takich jak: Edmund Kolanowski, Karol Kot, będący przestępczym ewenementem na skalę światową, czy też Władysław Mazurkiewicz nietypowy w swojej kategorii przestępca działający w okresie II wojny światowej oraz wielu innych, nieszablonowych przedstawicieli świata przestępczego. Mnogość ujawnionych faktów dotyczących każdego sprawcy, sposób ujęcia działania przestępców, a także wybór zabójców o atypowych skłonnościach sprawiają, że książkę tę czyta się jednym tchem, niczym dobrą powieść sensacyjno-kryminalną. Nie możemy jednak zapominać, że jest ona także swego rodzaju dziełem historycznym, swoistym dokumentem, traktującym o realiach PRL-u i głośnych przestępstwach tamtych czasów. Osobiście bardzo żałuję, że nie miałem okazji zapoznać się z Bestiami w czasie, gdy pracowałem nad własnymi książkami o seryjnych zabójcach. Dzieło to z pewnością wzbogaciłoby wiele moich wniosków i uzupełniło przedstawione fakty o cenne i interesujące szczegóły. Jarosław Stukan
Numer 1 na listach niemieckich bestsellerów non-fiction (Spiegel) przez 110 tygodni z rzędu! Opublikowany w 30 językach, sprzedany na całym świecie w prawie 10 milionowym nakładzie. Życie w bogactwie to Twoje prawo od momentu narodzin! Ta książka okaże się najlepszą inwestycją Twojego życia; 10 milionów kupujących nie może się mylić! Wiodący w Europie trener finansowy Bodo Schäfer ujawnia sprawdzone sekrety osiągania bogactwa. Daje Ci niezwykle proste, ale skuteczne techniki, dzięki którym możesz efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi: 1. Jak zarobić pierwszy milion w ciągu siedmiu lat. 2. 11 zaskakujących metod natychmiastowego zwiększenia dochodów. 3. Jak żyć jedynie z odsetek w niewiarygodnie krótkim czasie. 4. Jak szybko spłacić długi i jednocześnie stać się bogatym. 5. Sprawdzona wiedza na temat inwestycji, której banki nigdy nie ujawnią.
Singapur ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników egzekucji na jednego mieszkańca. Rząd twierdzi, że tylko kara śmierci może zniechęcać handlarzy narkotyków do wykorzystywania ich kraju jako węzła transportowego, ale to twarde śledztwo ujawnia niepokojące prawdy o tym, jak i kiedy stosuje się karę śmierci. Wywiady z głównym katem Singapuru Darshanem Singhiem, który wykonywał swoje obowiązki przez prawie pięćdziesiąt lat, oraz mrożące krew w żyłach głośne sprawy kryminalne, w tym egzekucja australijskiego obywatela Nguyena Van Tuonga, dają świadectwo rażącego nadużycia praw człowieka w tym kraju. Kiedy ta książka została po raz pierwszy opublikowana w Azji w lipcu 2010 roku, jej autor, brytyjski dziennikarz Alan Shadrake, został aresztowany i osądzony, a następnie skazany na karę więzienia za odwagę postawienia singapurskiego wymiaru sprawiedliwości na świeczniku uwagi publicznej. To poprawione i zaktualizowane wydanie obejmuje aresztowanie Shadrake'a i jego ciągłą kampanię przeciwko karze śmierci, którą prowadził w trakcie przygotowywania się do odwołania od wyroku.
Chavoret Jaruboon był odpowiedzialny za rozstrzelanie pięćdziesięciu pięciu więźniów w niesławnych tajlandzkich więzieniach. Będąc chłopcem, chciał zostać nauczycielem tak jak jego ojciec, ale jego życie zmieniło się, gdy wybrał jedną z najtrudniejszych prac na świecie. Niezwykła historia człowieka, który wybrał śmierć jako swoje powołanie, opisana w książce Ostatni kat, przedstawiona została szczerze i często w niepokojący sposób, ale z zaskakującym humorem i żywymi emocjami. Ostatni kat nie jest przeznaczony dla osób o słabych nerwach. Zabiera cię bowiem za kraty niesławnego więzienia „Bangkok Hilton” w cienie ponurych komnat śmierci. Z fragmentu książki: Po dziesięciu latach odgrywania drugoplanowej roli w procesie egzekucyjnym, wreszcie obejmowałem rolę wiodącą. Pragnąłem jedynie tego, żeby skazańcy zginęli momentalnie, bez bólu. Własną ręką wybrałem piętnaście nabojów. Nie spodziewałem się zużyć ich wszystkich, ale przez lata naoglądałem się chybionych strzałów i wolałem być w pełni przygotowany, tak na wszelki wypadek. To musiał być perfekcyjny, czysty strzał. Kiedy skończymy, będzie dużo krwi. Skazańcy wychodzili za klawiszami ze skrzydła więzienia, oczy mieli spuszczone. Nikt nic nie mówił, bo o czym tu mówić? Nie obrażało się „chodzącego nieboszczyka”, pytając go raz jeszcze, czy naprawdę jest winny. Na deklaracje niewinności i tak było już za późno. Poza tym – oni byli winni. My to wiedzieliśmy i oni to wiedzieli. Było wśród nich dwóch recydywistów, członków gangu złodziei-zabójców. Trzeci działał na własną rękę, ale wyniki osiągnął takie same. Każdy dostawał taką karę, na jaką sobie zapracował własnymi uczynkami. Książka jest czwartym tytułem z serii "Rozmowy z Katem": Spowiedź polskiego kata - Jerzy Andrzejczak, 2018 Dziennik kata - John Ellis, 2019 Doświadczenia kata - James Berry, 2019 Ostatni kat - Chavoret Jaruboon, 2019 Czarny dziennik kata - Jean Ker Był sobie wesoły kat - Alan Shadrake
Seryjni mordercy to z jednej strony książka popularnonaukowa z zakresu kryminologii, w której znaleźć można wiele informacji dotyczących: modus operandi sprawców, ich charakterystykę, poznać linię życia, a z drugiej można ją uznać za kryminał na faktach.
Prognozowanie psychologiczno-kryminologiczne to czynność podejmowana przez biegłego psychologa sądowego, mająca na celu przewidywanie ryzyka recydywy u skazanego – najczęściej za zabójstwo – starającego się o przedterminowe warunkowe zwolnienie. Tym samym tłem książki jest współpraca biegłego psychologa z sądem penitencjarnym, dla którego ten opiniuje również w sprawach z zakresu przerwy w wykonaniu kary, ale także wydawanie ekspertyzy dla sądu karnego w sprawach, w których istotna jest prognoza powielania lub dokonania przestępstwa przez oskarżonego. Książka została napisana z myślą o biegłych psychologach sądowych oraz psychologach penitencjarnych, aczkolwiek jej temat pozostaje w obszarze zainteresowań również: prawników, kryminologów, specjalistów z zakresu resocjalizacji, socjologów oraz pracowników służby więziennej.
Jak zachowywali się zabójcy w ostatnich godzinach i w ostatnich chwilach swojego życia, stojąc na szubienicy? Nikt nie znał odpowiedzi na to pytanie lepiej niż John Ellis, pełniący przez niemal ćwierć wieku obowiązki pierwszego kata Wielkiej Brytanii. Z jego relacji czytelnik dowiaduje się, jak omdlewającą Edith Thompson niesiono na szubienicę, jak doktor Crippen z uśmiechem maszerował na spotkanie stryczka, i jak William Palmer walczył zaciekle o życie w celi śmierci. I dlaczego młodociany Jack Griffiths popędził naprzeciw śmierci. Jedni ginęli jak bohaterowie, inni zaś jak tchórze… Kat John Ellis wykonał wyroki na dwustu trzech osobach i spisał kronikę ostatnich gestów wielu spośród tych, którzy przeszli przez jego ręce na finałowej prostej swej podróży ku wieczności.
1 2
z 2
skocz do z 2