Menu

Graf_ika

Graf_ika
Pierwsze wydanie tej książki ukazało się pod koniec XIX w i z każdym kolejnym wydaniem cieszył osię dużym powodzeniem wśród czytelników, co absolutnie nie dziwi. Bowiem Bohdan Dyakowski, autor książki, pisze o lesie, jak o żywym organizmie, na którego konarach i pod nimi żyje milion innych żyjątek, mniejszych i większych, zależnych od siebie bardziej lub mniej. I o tych żywych organizmach autor opowiada inną historię. Bohdan Dyakowski był przyrodnikiem i pedagogiem, który w piękny, literacki sposób propagował ideę ochrony przyrody tak, aby nie zniszczyć jej delikatnej natury i ocalić dla następnych pokoleń.
„Z Pana woli lekarstwa wyrastają z ziemi, żaden człowiek rozumny nie pogardza nimi” – tymi słowami autor wprowadza nas w świat magii ziół i to przesłanie przewija się przez całe jego dzieło. Leonard de Verdmon Jacques w swojej książce przedstawia 1050 wypróbowanych rad i wskazówek, jak leczyć 150 chorób ziołami i środkami domowymi, z dodaniem opisu krajowych ziół leczniczych z 74 rysunkami w tekście na 46 kolorowych tablicach. We wstępie do niniejszego dzieła autor pisze, że znaczenie leczenia ziołami było latami umniejszane. Jednak to zioła radziły sobie w przypadkach, gdy tradycyjna medycyna była bezradna (choćby, poprzez uśmierzanie bólu). Autor zebrał wiele receptur przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie, uzupełnił i wzbogacił tymi, zawartymi w starych zielnikach, tworząc kompendium wiedzy pt. „Kuracja Roślinna”. Co ciekawe, wiele z nich praktykował na sobie i osobach ze swojego otoczenia. Ziół trujących starannie unikał, więc tej wiedzy, drogi czytelniku, tutaj nie znajdziesz...
Reprint oryginału z 1906 r. Wydanie Trzecie obejmujące koło 900 dziko rosnących roślin z 376 rycinami. Przewodnik do oznaczania roślin w Polsce jest to książka kierowana do początkujących botaników. Ilustrowany 376 miedziorytami, szczegółowo opisanych jest tu ok. 900 dziko rosnących roślin. Dzięki "Przewodnikowi..." można dowiedzieć się podstawowych informacji o zbieraniu i suszeniu roślin do zielnika, aby nie uszkodzić ich nie zniszczyć ich piękna, o badaniu i nazywaniu roślin, terminologii używanej do opisów oraz o objaśnieniach skrótów i znaków zawartych w dalszej części. Są tu zawarte szczegółowe opisy roślin, z nazwami łacińskimi i polskimi oraz przyporządkowane im ilustracje na końcu książki.
ANTY Autobiografia „Cichego" to szczera, czasem do bólu, opowieść żołnierza i policjanta o służbie w pododdziałach antyterrorystycznych. Czy mają licencję na zabijanie? Jak wygląda selekcja do tych oddziałów, z jakimi wyzwaniami mierzą się antyterroryści podczas akcji...? „ANTY Autobiografia" to lektura dla tych, których nie interesuje lukrowany obraz polskich antyterrorystów, a ich rzeczywisty świat: od codziennej walki o godną egzystencje ich rodzin, poprzez przebijanie się przez biurokratyczne bariery stawianych przez „regulaminowych" przełożonych, do stawiania czoła mafii, która policyjne procedury i ograniczenia wykorzystuje jako tarczę ochronną. Lektura ANTY Autobiografii nie pozostawia wątpliwości, że „Cichy" nie był regulaminowy, ale z pewnością był skuteczny. Dziękuję! Gen. ROMAN POLKO Dwukrotny dowódca GROM
Reprint oryginału z 1932 roku z serii "Świat w obrazach". To nie jest zwykła biografia, to literacka opowieść o życiu Marszałka, wzbogacona 115 fotografiami, na których uwieczniona została rodzina, najważniejsze wydarzenia rodzinne i polityczne. Opowieść o heroicznej walce o Polskę, potem o jej przetrwanie i umocnienie na arenie międzynarodowej. A przy tym prywatne życie naszego bohatera narodowego na tle wiejskiego dworu. W. Sieroszewski ubarwił swoją opowieść licznymi cytatami wypowiedziami samego Piłsudskiego. Zadanie finansowane ze środków otrzymanych z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Cywilizacja pierwotna Edwarda Burnetta Tylora Jest pierwszym polskim wydaniem tej pracy po stu dwudzie­stu sześciu latach przerwy. Jest podstawą współczesnej antropologii i wciąż jest cyto­wana w polskich pracach naukowych i zadawana jako lektura studentom na polskich uniwersytetach. Wiele wskazuje na to, że Lovecraft czerpał inspiracje z niniejszego dzieła Edwarda Burnetta Tylora. I najprawdopodobniej czytał je wielokrotnie i był pod wpły­wem zawartych w niej treści. Lektura Cywilizacji pierwotnej Tylora to niezwykłe doświadczenie. I wraca się do tej książki wielokrotnie. Nawet jeśli główne tezy Cywili­zacji pierwotnej się zdezaktualizowały, nawet jeśli pewne informacje podane przez Tylora wymagają aktualizacji, to i tak, ogrom zebranej tu wiedzy poraża. Mimo, że upłynęło ponad półtora wieku od pierw­szego wydania niniejszego dzieła, wciąż pozostaje ono nieocenioną skarbnicą wiedzy. Podręcznik do współczesnej antropologii.
„Opowieści z Kalinki czyli Koński świat Stefci. Stories from Kalinka Stephanie’s Horse World” - Ewa Szadyn Opowieść o Stefci z wielkiego miasta, której marzeniem jest nauczyć się jazdy konnej i mieć własnego konia. Zbieg okoliczności, życzliwość ludzka, pasja i wiara w spełnienie marzeń doprowadzają do szczęśliwego finału, którym jest... ale tego drodzy Czytelnicy dowiecie się z kart tej książki. Miłej lektury! A story about Stefcia from the big city, whose dream is to learn horse riding and have her own horse. Coincidence, a little human kindness, the girl’s great desire and faith in the realization of her dreams lead to a happy ending, which is ... Well, that, dear Readers, you will find out from the pages of this book. Enjoy your reading!
Druga część "Opowieści Baby Tiny" to kolejna dawka słowiańskich mitów dla dzieci. W drugim tomie narratorka - mądra Baba Tina skupia się przede wszystkim wokół postaci żeńskich -Mokoszy i innych boginiach. Podobnie jak w pierwszej części, również w drugiej znajdziemy łatwe odpowiedzi na trudne pytania dzieci. Baba Tina nie gubiąc bajkowego charakteru śmiało mówi o tematach, które zwykle bywają tabu: ciąża i narodziny, samotne rodzicielstwo, tolerancja i wojna. Z tej części będzie się można również dowiedzieć, dlaczego niedźwiedzie zasypiają na zimę, czym jest śnieg i poranna rosa, skąd się biorą motyle oraz dzieci. Wszystko wg mitologii naszych przodków Słowian. Martina Mandera-Rzepczyńska - z zawodu historyczka, nauczycielka z zamiłowania. Wiedźma, która uwielbia warzyć eliksiry, czytać przyszłość z kart i zwiedzać świat (nie tylko na miotle). Z kolei na basenie zmienia się w syrenę. Zwariowana mama jeszcze bardziej zwariowanego trzylatka. Reasumując: chaos na nóżkach i człowiek orkiestra.
BIBLIOTEKA STRATEGA Dlaczego wojna? Pod redakcją: Valentin Filip i Mirosław Nagielski Jest to pierwsza z serii broszura, które wydawane będą regularnie co dwa miesiące. Zawierać będą prace najwybitniejszych strategów. Znajdziemy w niej tłumaczenia i artykuły wybitnych wykładowców światowej sławy oraz polskich, byłych i obecnych na tematy związane ze strategią. Seria 1 zawiera przetłumaczoną z j. niemieckiego korespondencję Alberta Einsteina z Zygmuntem Freudem na temat utrzymania pokoju między narodami oraz dwa artykuły: Studia historyczne i dowodzenie kmdra dra hab. Dariusza R. Bugajskiego oraz Sztuka dowódcza Jana III Sobieskiego prof. Mirosława Nagielskiego.
Reprint oryginału wydanego w Warszawie w 1906 roku nakładem Michała Arcta ze złoconym tytułem. Wydanie drugie. Wybór wierszy: Piosenka majowa; Nowa książeczka; Maik, Magdusia i pieski; O Lodniku to tylko niektóre tytuły, które rozproszą nawet największe smuteczki.
Rok 1191. Ziemia Święta, czasy trzeciej krucjaty. Na redzie Akki to nie galera krzyżowców z tajemniczym ładunkiem na pokładzie. • Rok 1942. W pobliżu tego samego miejsca okręt podwodny torpeduje niemiecki frachtowiec, wiozący broń masowej zagłady dla Afrika Korps. • Czasy współczesne. Czwórka polskich studentów archeologii odkrywa w kościele joannitów ślady tajemnicy sprzed ośmiuset lat. Razem ze swoim profesorem organizują wyprawę na Morze Śródziemne. • Ładunek zatopionego frachtowca staje się celem arabskich terrorystów. Tajna broń Hitlera ma posłużyć do ataku na Stany Zjednoczone. Co łączy szczątki średniowiecznej galery i wrak statku z okres udrugiej wojny światowej? Jakie sekrety skrywa archiwum watykańskie i kto jeszcze poszukuje zaginionej relikwii, która mogłaby zmienić losy Kościoła? Słoneczne krajobrazy Malty, sztolnie hitlerowskiego kompleksu „Riese” w Górach Sowich, podziemia Watykanu i morskie głębiny staną się tłem dla intryg, bezlitosnej walki o władzę, fanatyzmu religijnego, ale też namiętności i zdrady, które splotą się z przygodami Krzysztofa i Marty, głównych bohaterów powieści, zaś mroczne zagadki przeszłości odcisną swoje piętno na ich losach.
Album powstał w oparciu o zbiór kolekcjonerski autora. Przedstawia: pocztówki, plakiety, naklejki okienne, znaczki, cegiełki kwestarskie, telegramy i inne druki ulotne z o wymowie patriotycznej. Przedmioty te, mimo skromnej formy, pokazują wielkie wydarzenia, niosąc mocny przekaz narodowy i edukacyjny, a dla współczesnych skłaniają do refleksji nad naszą przeszłością. Książka nie jest katalogiem, a jedynie poglądową próbą ukazania, przez skromne, amatorskie kolekcjonerstwo jednej z form walki o wolność. Na prezentowanych drukach ulotnych, dostrzec można marzenia o wolnej i niepodległej Polsce, niezwykły duch walki, oporu i wiarę w zwycięstwo sprawy Polskiej.
„Wspomnienia” Bohdana Austa rozpoczynają się w lipcu 1910 roku. Zestawienie wspaniałych przeżyć z dzieciństwa, które bardzo szybko przerwał wybuch pierwszej wojny, to nie jedyny kontrast obecny w życiu autora. Życiu ciekawym, aczkolwiek bardzo dramatycznym, które trwało dziewięćdziesiąt pięć lat. Autor wspomnień został bardzo doświadczony przez życie. Od dramatycznie ubożejącej rodziny wskutek kryzysu w latach 20. XX wieku i bankructwa ojca, po obrazy bezdomności rodziny, którą najmocniej odczuły maleńkie dzieci. W każdym z opisów i w każdej, nawet najkrócej opisanej historii, czuć walkę, jaką toczył autor. Poruszające jest to, iż zmagając się samotnie ze wszystkimi ciężarami, żył przy tym w zgodzie z zasadami moralnymi i etycznymi, wpojonymi mu w domu i szkole. Czasy drugiej wojny światowej Aust wspomina, zawierając w swoich słowach ogrom niewypowiedzianych wcześniej emocji. Każdy dzień II wojny światowej był naznaczony cierpieniem i ogromnym lękiem. Nieprawdopodobnym wydarzeniem w życiu Bohdana Austa, była praca w Poniatowej – robił oświetlenie wokół nazistowskiego obozu. Opis jego przeżyć jest traumatyczny. Wspomnienia Bohdana to świadectwo zmian w zakresie życia społecznego i obyczajowości polskiej pierwszej połowy XX wieku. To bardzo ważne, byśmy wiedzę o tamtych czasach, nie tak dawnych przecież, czerpali bezpośrednio od osób, które w tych wydarzeniach uczestniczyły. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Przedruk na postawie oryginałów z 1897 8 1899 roku. Niniejsza praca jest dalszym ciągiem pięciotomowego dzieła pt. "Historia dwóch lat". Stanowi jednak odrębną, w sobie zamkniętą całość, obejmującą dzieje wypadków 1863 roku. Pierwszy tom jest opisem położenia naszego kraju na tle politycznym innych państw, szczegółowej relacji wydarzeń, które zapoczątkowały wybuch powstania. Znajdziemy tu bardzo szczegółowy opis tamtych zdarzeń z całej Polski od początku 1863 roku do wydarzeń majowych, kiedy to utworzono nowy Rząd Narodowy, zrodzony ze spisku w spisku, powstałego z zamachu stanu, wyłonionego z burzy, jaka po zamachu wybuchła.
J.H. Głóg, zajmujący się od szeregu lat medycyną hermetyczną, opracował niniejszy podręcznik dla poszukujących ratunku wśród naszych najwierniejszych przyjaciół, jakimi są i pozostaną zioła lecznicze. Dla wytrawnych zielarzy, obznajomionych z botaniką okultystyczną, zasadniczą wartość mają jedynie zioła, zbierane według wskazań astrologii herbalnej. Aby i amatorom dać w pewnych granicach możność czynienia doświadczeń w tej dziedzinie, autor — poza omówieniem najelementarniejszych zasad, obowiązujących zawsze przy zbieraniu, konserwowaniu i uprawie ziół — przeszedł do omówienia w ogólnych zarysach zasad astrologii herbalnej.
W „Farmerze”, podobnie jak poprzednio w „Daltoniście” oraz „Słudze” ukazana została postać bezwzględnego mordercy, którego patologiczny umysł planuje kolejne zbrodnicze akty. Czy mogą zaistnieć okoliczności, w których my także przejdziemy na ciemną stronę mocy? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. „Farmer” to kolejna książka z komisarzem Wiktorem Trakiem, który prowadzi, jak zwykle, skomplikowane i intrygujące śledztwo. Razem z aspirantką Natalią podążają śladami nieuchwytnego mordercy, a im bliżej są rozwiązania zagadki, tym bardziej sytuacja komplikuje się. Śmierć chirurga i tajemniczy pożar to dopiero początek historii... „Kiedy we wszechświecie zostajesz tylko Ty i książka, znaczy, że jest wyśmienita. W „Farmerze” znalazłam mój ulubiony mix. Wątek kryminalny, wątek psychologiczny i wątek miłosny. Oj, działo się, no i zapomniałam o Bożym świecie”. Beata Świętochowska, recenzentka Autor twierdzi, że pisanie to dla niego bardziej hobby, moim zdaniem zdecydowanie udane. Miałam przyjemność przeczytać wszystkie książki autora i śmiało mogę powiedzieć, że każda kolejna jest jeszcze lepsza od poprzedniej. „Farmer” to bardzo dobry, rasowy kryminał. Począwszy od zachęcającego początku, poprzez zwroty akcji, aż do zaskakującego zakończenia. Gorąco polecam. Ewa Andrykowska /Biblioteka mola książkowego
Rok 1191, Ziemia Święta, czasy trzeciej krucjaty. Na redzie Akki tonie galera krzyżowców z tajemniczym ładunkiem na pokładzie.Rok 1942. W pobliżu tego samego miejsca okręt podwodny torpeduje niemiecki frachtowiec, wiozący broń masowej zagłady dla Afrika Korps.Czasy współczesne. Czwórka polskich studentów archeologii odkrywa w kościele joannitów ślady tajemnicy sprzed ośmiuset lat. Razem ze swoim profesorem organizują wyprawę na Morze Śródziemne.
Młot na Czarownice - jedno z ważniejszych dzieł na temat czarów i demonologii, napisane przez H. Kramera i J. Sprengera w 1487 r., w którym autorzy połączyli dawne wierzenia ludowe, związane z czarną magią, z kościelnym dogmatem herezji. Do tej pory dostępne było w j. polskim tłumaczenie z roku 1614 S. Ząbkowica, jedynie wybranych fragmentów i stanowi bardziej opracowanie, niż rzetelny przekład. Trzecia część „Młota na czarownice” dotyczy sposobów gładzenia, czy jak sam autor nie bez bólu przyznaje „przynajmniej karania przez stosowną sprawiedliwość” występnych czarownic. Opisuje więc całą procedurę postępowania dowodowego od schwytania czarownicy do wyroku – skazującego, czy też uniewinniającego. To, co autora interesuje, to kwestie poboczne w temacie tortur – czyli, na przykład, jak rozpoznać takie prawdziwe, nieczułe na ból czarownice, bacznie zważając na przykład, czy potrafią wylewać łzy.
Wznowienie na podstawie oryginału z 1923 roku. "W książce tej będzie mowa tylko o człowieku, lecz mimo to wieść będzie w świat czystego ducha". Każdy z nas, aby rozumieć drugiego człowieka, musi najpierw poznać samego siebie, dotrzeć do wyższych regionów, z których pochodzi. W każdym człowieku jest kobieta i mężczyzna ściśle zjednoczeni w tym samym JA. Są to dwa przeciwległe bieguny, które musisz szukać we wszystkim, co Cię otacza, co jest w Tobie i ponad Tobą. Droga człowieka jest drogą do samego siebie i do ukrytego w nim żywego Boga, jego prawdziwego JA. "Księga człowieka", "Księga Boga Żywego" oraz "Księga Zaświata" tworzą trylogię, w której jedna książka pogłębia drugiej oddziaływanie na duszę. Jednocześnie każda z nich działać winna jako zamknięta w sobie całość, aby znalazła serca, które na nie czekają.
Podręcznik dla każdego żydowskiego domu, zawierający najrozmaitsze sposoby gotowania i pieczenia, z szczegółowym jadłospisem i wskazówkami do urządzenia i prowadzenia religijnego, żydowskiego gospodarstwa. Wznowienie na podstawie dwunastego wydania oryginału z 1904 roku. Kolejna książka kucharska Rebekki Wolff, dla wszystkich, którzy pragną zdrowe, gospodarskie jedzenie połączyć z pewną oszczędnością i prowadzić żydowski dom. Autorka książkę kierowała do młodych dziewcząt, które nie miały sposobności nauczyć się prowadzenia gospodarstwa, a dzięki temu dziełku nauczą się wszystkiego, co dobra gospodyni powinna umieć w każdej porze roku. I tak opisane są tu przygotowania do różnych obrzędów religijnych i świąt, o koszerowaniu mięsa i drobiu, sposoby przechowywania pożywienia oraz 680 przepisów na wszelakie potrawy."
Wznowienie na podstawie oryginału z 1923 roku. Księga miłości ukazuje miłość, jako tą, która daje wolność, siłę i szczęście, ale często jest niedostrzegana. Miłość jest najwyższą z sił, która nas otacza i która od tysiącleci była przekazywana jako jedyna prawda w różnych wiarach. By móc ją w pełni odczuwać i rozumieć, musisz najpierw odnaleźć i poznać miłość do samego siebie, gdyż wg Autora w każdym z nas drzemie praognista siła miłości.
Młot na Czarownice – jedno z ważniejszych dzieł na temat czarów i demonologii, napisane przez H. Kramera i J. Sprengera w 1487 r., w którym autorzy połączyli dawne wierzenia ludowe, związane z czarną magią, z kościelnym dogmatem herezji. Do tej pory dostępne było w j. polskim tłumaczenie z roku 1614 S. Ząbkowica, jedynie wybranych fragmentów i stanowi bardziej opracowanie, niż rzetelny przekład. Niniejszy tom II omawia zasady, którymi musi się kierować czarownik/ca przy rzucaniu zaklęć i używaniu magii. Mówi także o lekarstwach zapobiegających zaczarowaniu, o takich, które usuwają rzucony czar i uleczają dotkniętych czarostwem. Ponadto opisuje sposób przystępowania do grona czarowników i ślubowanie świętokradcze, sposoby działania i opisy przeraźliwych praktyk oraz przeszkody przeciw czarom. Tłumaczenia podjął się Jakub Zielonka, historyk, który skrupulatnie przetłumaczył oryginał i szczegółowo omówił temat, uzupełniając tekst o opracowania, ryciny oraz ponad 1000 przypisów.
Trofea wojenne należą do wyjątkowych pamiątek przeszłości. Stanowią namacalne świadectwo odniesionego niegdyś triumfu, a poprzez swój historyczny kontekst niosą szczególny ładunek emocjonalny. Od najdawniejszych czasów traktowano je z ostentacyjną czcią i zwyczaj ten przetrwał do współczesności. Podobnie jak w Europie Zachodniej, polski obyczaj trofealny czerpał z wzorów antycznych i tak jak w innych krajach kontynentu przez szereg stuleci związany był z najważniejszą świątynią państwową – Katedrą na Wawelu. Dzisiaj większość dawnych znaków chwały znajduje się w najznakomitszych państwowych kolekcjach, ale najwięcej zgromadzono w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Pomimo burzliwych dziejów, licznych wojen, grabieży i okupacji, wciąż można tu podziwiać pamiątki stanowiące ilustrację wielowiekowych dziejów polskiego oręża. Książka, mająca charakter popularyzatorski ujmuje problematykę trofeów w sposób subiektywny. Opisuje zarówno te najważniejsze zdobycze wojenne, będące tematem badań historyków, jak również takie, które są mniej oczywiste lub zupełnie zapomniane.
Wznowienie na podstawie oryginału z 1923 roku. Aby osiągnąć szczęście, nie szukaj go na zewnątrz. Wszystko, czego potrzebujesz jest w Tobie, tylko musisz sam je odkryć i zauważyć. Ani bogactwo, ani zaszczyty nie muszą dać poczucia szczęścia, ponieważ jest ono potęgą, które każdemu człowiekowi daje tyle, ile potrzeba mu do szczęśliwego bytu, nie mniej, ale też i nie więcej. Szerzenie dobra i życzliwości jest kluczem do pozytywnych relacji międzyludzkich i poczucia spełnienia. Każdy sam musi znaleźć swoją drogę, aby stać się twórcą własnego szczęścia.
1 2 3 4
z 4
skocz do z 4