Menu

Kamil Kaznowski

Zbiór zadań typu maturalnego, część 1. i 2., kierujemy do uczniów przygotowujących się do matury z chemii na poziomie rozszerzonym, począwszy od roku 2023. Zadania zawarte w zbiorze (w obu częściach łącznie) obejmują wszystkie treści podstawy programowej w zakresie rozszerzonym, która obowiązuje od 2019 roku. Zbiór składa się z siedemnastu rozdziałów, które pokrywają się z rozdziałami Kompendium maturalnego, wydanego przez Oficynę Pazdro. Zadania tu zawarte odpowiadają nowej formule zadań maturalnych, ogłoszonej przez CKE w „Informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/2023”. Końcową część zbioru (obu jego części) stanowią rozwiązania i odpowiedzi do wszystkich zadań oraz zestaw tablic uzupełniających, niezbędnych przy ich rozwiązywaniu.
Przygotowany zestaw 1. składa się z sześciu arkuszy. Zadania w poszczególnych arkuszach są opracowane zgodnie z wytycznymi i wymaganiami CKE, przedstawionymi w informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/2023. Do naszych arkuszy wprowadziliśmy absolutną nowość na maturze od 2023 r. – zadania zawierające barwne fotografie, ilustrujące przebieg doświadczeń, a także nowe typy zadań. Do wszystkich zadań podano punktację oraz rozwiązania i odpowiedzi. Na końcu książki zamieściliśmy tablice uzupełniające, pomocne przy rozwiązywaniu zadań w tych arkuszach. W sumie będzie pięć zestawów (po sześć arkuszy w każdym). Następne zestawy będą udostępniane cyklicznie, na początku kolejnego roku szkolnego. Zadania ze wszystkich pięciu zestawów obejmą łącznie wszystkie treści nauczania z podstawy programowej w zakresie rozszerzonym, obowiązującej w szkołach od września 2019 roku.
Zbiór zadań typu maturalnego, występujący w dwóch częściach, został przygotowany dla osób przygotowujących się do matury z chemii na poziomie rozszerzonym, począwszy od roku 2023. Zadania zawarte w zbiorze (w obu częściach łącznie) obejmują wszystkie treści Podstawy programowej w zakresie rozszerzonym, która obowiązuje od 2019 roku. Struktura zbioru jest uporządkowana według tradycyjnego podziału i składa się z siedemnastu rozdziałów, które się pokrywają z rozdziałami Kompendium maturalnego, wydanego przez Oficynę Edukacyjną * Krzysztof Pazdro. Zadania występujące w zbiorze odpowiadają nowej formule zadań maturalnych, ogłoszonej przez CKE w „Informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/2023”. Nowe typy zadań maturalnych charakteryzują się między innymi tym, że występują w nich fotografie, ilustrujące przebieg przeprowadzanego eksperymentu – jego stan początkowy, pośredni i końcowy. Końcową część zbioru (obu jego części) stanowią rozwiązania i odpowiedzi do wszystkich zadań oraz zestaw tablic uzupełniających, niezbędnych przy ich rozwiązywaniu.
Kompendium jest przeznaczone dla uczniów liceów i techników, przygotowujących się do matury z chemii na poziomie rozszerzonym, począwszy od roku 2023. Obejmuje ono wszystkie treści nauczania zawarte w najnowszej podstawie programowej w zakresie rozszerzonym, która obowiązuje od 2019 r.Kompendium jest ułożone według tradycyjnych podziałów: chemia ogólna, nieorganiczna oraz organiczna, i składa się z siedemnastu rozdziałów tematycznych. Pomaga to uporządkować materiał, utrwalać nowe zasady nomenklatury organicznej i zrozumieć zagadnienia bez pomocy nauczyciela.Książkę kończy skorowidz terminów w niej występujących i zestaw tablic uzupełniających.
Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczą się chemii w zakresie rozszerzonym, w nowych 4-letnich liceach lub 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, obowiązującą w tych szkołach od września 2019 r. W drugiej części omówione zostały m.in. takie tematy: chemia roztworów wodnych, elektrochemia, chemia związków nieorganicznych, właściwości pierwiastków grup głównych i grup pobocznych. Ten podręcznik składa się z pięciu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności jej stosowania. Na końcu podręcznika znajduje się indywidualny kod dostępu do e-podręcznika (cyfrowego odzwierciedlenia podręcznika w postaci papierowej).
Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę chemii w zakresie podstawowym w 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która obowiązuje w tych szkołach od września 2019 r. W drugiej części omówione zostały m.in.: elementy chemii fizycznej, chemia roztworów wodnych, elektrochemia, chemia związków nieorganicznych oraz związki nieorganiczne w skorupie ziemskiej. Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie zweryfikować i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności. Na końcu książki zamieszczamy: skorowidz, odpowiedzi do zadań rachunkowych, odpowiedzi do sprawdzianów oraz zbiór zadań, skorelowany z omówionymi treściami.
Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę chemii, w zakresie podstawowym, w nowych 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r. W tej części omówione zostały m.in. takie tematy, jak: budowa atomu, rodzaje i właściwości różnych wiązań chemicznych, stechiometria w kontekście składu ilościowego związków chemicznych, liczności materii i przebiegu reakcji chemicznych, roztwory i mieszaniny, w tym ich otrzymywanie i rozdzielanie oraz sposoby wyrażania składu. Ta część podręcznika składa się z czterech rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności. Każdą część podręcznika zamyka zbiór zadań, skorelowanych z treściami w niej omówionych.
Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę chemii, w zakresie rozszerzonym, w nowych 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r. W tej części omówione zostały m.in. takie tematy, jak: budowa atomu i przemiany jądrowe, różne konfiguracje elektronowe w atomach pierwiastków, rodzaje i właściwości wiązań chemicznych, budowa i kształt cząsteczek i jonów, stechiometria, mieszaniny – ich otrzymywanie, rozdzielanie i sposoby wyrażania składu, termochemia, kinetyka i równowaga chemiczna. Ta część podręcznika składa się z ośmiu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności jej stosowania.