Menu

Multico

Multico
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody.Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Ten zeszyt przedstawia tropy i ślady zwierząt.Pokazuje, że o obecności zwierząt świadczą nie tylko odciski ich łap, ale dużo innych, ciekawych śladów. Uczy, jak rozróżniać tropy, kryjówki, żerowiska. Podpowiada, jak je rozpoznać, gdzie ich szukać i co ciekawego można z nich wyczytać.
„Wycieczka do lasu” to poradnik, który pomoże każdemu nauczycielowi, wychowawcy dzieci i młodzieży czy też rodzicom zaplanować i przygotować wyprawę do lasu dla swoich podopiecznych. Autorka dzieli się z czytelnikami swoim bogatym doświadczeniem na temat sposobów zachęcania młodego pokolenia do poznania życia lasu. Ten praktyczny poradnik przedstawia, jak organizator wycieczki powinien ułożyć jej program, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w lesie na uczestników wyprawy i jak na nie reagować, a także jak właściwie zachowywać się w lesie. Przede wszystkim jednak szczegółowo opisuje, co dzieje się w lesie od stycznia do grudnia. Jak w poszczególnych miesiącach wygląda świat roślin, grzybów i zwierząt. Co w tym czasie robi leśnik. Przy opisie każdego miesiąca znajdują się propozycje ciekawych zadań do wykonania, które można przeprowadzić w trakcie wycieczki lub po powrocie do domu. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami przyrodniczymi.
Zeszyt „Las” ułatwi dzieciom poznanie naszych lasów i zachęci do zainteresowania się przyrodą. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej naturze. Zachęcamy do spędzania czasu z dziećmi, wspólnego czytania i poznawania roślin i zwierząt mieszkających w naszych lasach.Każdy rozdział zawiera dużo informacji, ciekawostek i interesujących zadań, a za prawidłowe wykonanie zadań czeka na końcu zeszytu nagroda dla młodego czytelnika, czyli wspaniały dyplom znawcy polskiej przyrody.
Jeździectwo można uprawiać na różne sposoby, od niedzielnych wypraw do stajni do sportu wyczynowego i sposobu na życie. Od czegoś jednak zawsze trzeba zacząć. Książka „ABC jeździectwa” otworzy Ci wrota do świata koniarzy. Dowiesz się tego, co jest niezbędne, by czuć się dobrze już na pierwszej jeździe. Znajdziesz tutaj podstawowe wiadomości o: • typach i rasach koni; • psychice koni i budowaniu porozumienia z wierzchowcem; • żywieniu koni; • objawach najczęstszych chorób koni i pomocy, jakiej możesz udzielić zwierzętom; • nazwach i budowie części rzędu jeździeckiego; • pomocach jeździeckich i ich działaniu. Pozycja niezbędna w biblioteczce każdego miłośnika koni i jeździectwa!
Wyjątkowa na naszym rynku wydawniczym publikacja, polecana każdemu entomologowi i miłośnikowi polskiej przyrody.Drugie uzupełnione i zaktualizowane wydanie w nowej szacie graficznej książki „Fauna Polski. Motyle dzienne” zawiera obszerną i aktualną wiedzę na temat motyli Polski. Autorzy prezentują wszystkie spotykane w naszym kraju gatunki tych barwnych owadów. Opisy ilustruje i wzbogaca ponad 1300 zdjęć (w tym wiele unikatowych) oraz rysunków.
Książka „Trufle w Polsce” przedstawia wyczerpująco wszystkie zagadnienia dotyczące tych wyjątkowych grzybów – od szczegółowych opisów gatunków rosnących w Polsce, po ich wymagania siedliskowe, do odpowiedzialnego poszukiwania i zbierania trufli bez szkody dla środowiska. Autor ponadto dzieli się swą wiedzą na temat skutecznego szkolenia psów do szukania trufli, szczegółowo opisując kolejne etapy takiego szkolenia. Z poradnika tego dowiemy się także, jak założyć plantację trufli, przygotować pod nią glebę, pozyskać sadzonki i pielęgnować truflowy ogród.Książka dla każdego, kogo fascynują te oryginalne grzyby i chciałby się zająć ich pozyskiwaniem.
W książce tej autor odkrywa mnóstwo tajemnic z życia najliczniejszej na Ziemi grupy zwierząt, czyli owadów. Ta fascynująca gromada zamieszkuje naszą planetę od bardzo dawna. Owady podczas swojego długiego rozwoju przystosowały się do rozmaitych siedlisk. Wszystko to sprawiło, że zwierzęta te są niezwykle różnorodne i mają niekiedy zaskakujące zwyczaje. „Owadziarium” to 45 frapujących pytań i tyleż ciekawych odpowiedzi.● Jak mrówka hoduje swój własny dom?● Dlaczego ptak udaje gąsienicę?● Czy chrząszcza można zmienić w robota bojowego?● Jak osa chwyta tarantulę?Wszystkie owadzie historie zostały pięknie zilustrowane przez Martę Tęczę.
Książka JERZEGO RAFALSKIEGO, znanego popularyzatora astronomii, który jak nikt inny potrafi niezwykle barwnie opowiadać o planetach, gwiazdach i rozmaitych zjawiskach dziejących się w kosmosie. „Oko w oko z czarną dziurą” to 45 dziwacznych pytań i nie mniej zaskakujących odpowiedzi, z których dociekliwy czytelnik dowie się, czy na pewno w dzień nie widać gwiazd, jak gołym okiem odróżnić planetę od gwiazdy, czy superksiężyc jest naprawdę super, co pada z nieba na różnych planetach, czy planety śmierdzą i która z nich pływa w wodzie, albo też czy wodą można ugasić Słońce i jak zobaczyć tytułową czarną dziurę. Zabawne ilustracje są dziełem TOMASZA SAMOJLIKA.
Książka „Od chwastowiska do Ogrodowiska” to zapis wspomnień Danuty Młoźniak, która wraz z mężem Witoldem stworzyła wspaniały ogród pokazowy OGRODOWISKO w Przypkach koło Warszawy. Bohaterowie książki zaczynali od 3-hektarowego ugoru, który ciężką pracą i niezwykłą kreatywnością zamienili w bajeczny ogród, otwarty dla publiczności od wiosny do jesieni. Na zdjęciach zobaczymy zarówno początkowe prace nad tworzeniem ogrodu, jak i obecne spektakularne fragmenty OGRODOWISKA.Ze wspomnień natomiast poznamy ciekawą historię kolejnych etapów powstawania ogrodu. Przy okazji autorka odkrywa przed nami bezkres swej ogrodowej wiedzy, którą z powodzeniem możemy wykorzystać w naszych własnych ogrodach.Ogrodnicy pasjonaci – Danuta i Witold – zrealizowali swoje marzenie i teraz dzielą się swym szczęściem, zapraszając do OGRODOWISKA ludzi spragnionych kontaktu z przyrodą ukształtowaną w najpiękniejsze ogrodowe kompozycje.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Zeszyt ten przedstawia 23 polskie parki narodowe. Opisuje, dlaczego powstały, jakie ciekawe rośliny i zwierzęta chronią na swym terytorium oraz dlaczego warto je poznać i odwiedzić.
Leśnik opowiada o rodzinach grzybów, roślin i zwierząt żyjących w lasach. Zaprasza do ekscytującej zabawy: kto jest czyim krewnym w lesie? Czy maślak jest krewnym borowika, a łoś kuzynem sarny? Bohaterami tej książki jest 48 rodzin grzybów, roślin i zwierząt leśnych. Każda rozkładówka przedstawia nam rodzinę według jej charakterystycznych cech. Poznajemy najbardziej znanych przedstawicieli rodziny, a także tych mniej znanych lub zaskakujących. Poznajemy oczywistych i nieoczywistych krewnych borowika, brzozy, buka, sosny, lilii, róży, stonki, pszczoły, rusałki, zaskrońca, dzięcioła, łasicy, żubra, lisa czy rysia. Czy są do siebie podobni? Czy widać na pierwszy rzut oka, że należą do jednej rodziny? Niekiedy będziemy naprawdę zaskoczeni, kto z kim tworzy rodzinę. A często intuicyjnie prawidłowo zaliczymy bohaterów do jednego klanu.
Kwintesencją bonsai jest sprawienie, aby niezwykłe miniaturowe drzewka wyglądały jak dojrzałe okazy!Ten bardzo praktyczny poradnik dla początkujących podpowiada, jak tego dokonać. Przedstawia ważne zasady i techniki formowania bonsai, a także niezbędne do tego celu narzędzia. Zawiera też szczegółowe informacje dotyczące uprawy drzewek, odpowiednich doniczek i specjalnych podłoży oraz utrzymania roślin w dobrej kondycji.40 rozdziałów przedstawia gatunki drzew i krzewów uprawianych jako bonsai, zarówno w mieszkaniu, jak i na dworze. Poradnik ten to doskonałe wprowadzenie do tworzenia niezwykłych okazów bonsai. Przekonajcie się sami: małe może być wielkie!
Czy wiecie, co dokładnie człowiek ma w środku, do czego to wszystko służy, jak się w nim mieści i czemu z niego nie wypada? Te i wiele innych, często trudnych pytań na temat ciała, jego budowy i funkcji poszczególnych „elementów” zadało swojej kuzynce Tośce, studentce medycyny, dwoje siedmiolatków – bliźniaki Ania i Olek. Odpowiedzi spisali i narysowali w książce „Ciao, ciało!” i zachęcają do jej przeczytania nie tylko swoich rówieśników! Pełna humoru i rzetelnych informacji książka Moniki Krauze w jasny, rzeczowy i dostosowany do wieku młodych czytelników sposób zaspokaja potrzebę wiedzy małych odkrywców na temat ludzkiego ciała. Piękne ilustracje Łucji Malec-Kornajew dowcipnie dopełniają całość i naprawdę pozwalają zobaczyć „co człowiek ma w środku”.„Ciao, ciało!” warto mieć w swojej biblioteczce!
„Atlas minerałów” przedstawia zwięzłe opisy około 200 najważniejszych minerałów wchodzących w skład różnych typów skał oraz ważnych gospodarczo złóż surowców mineralnych. Każdy minerał jest opisany według jednakowego schematu i zawiera informacje o podstawowych właściwościach, wykształceniu, odmianach, powstawaniu, występowaniu i zastosowaniu. W książce zamieszczono także informacje o geologicznych środowiskach tworzenia się minerałów.Minerały zostały ułożone zgodnie z przyjętą w mineralogii systematyką i przedstawione na wybranych zdjęciach tak, by prezentowały ich indywidualne cechy i jednocześnie ukazywały piękno tych fascynujących tworów przyrody. Okazy na zdjęciach pochodzą z kolekcji własnej autora.Książka jest adresowana do miłośników przyrody i zbieraczy minerałów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o obiektach swojej kolekcjonerskiej pasji. Będzie ona również pomocna dla studentów mających w programie studiów podstawowy kurs mineralogii.
W barwnych opowieściach Jerzego Rafalskiego – znanego popularyzatora astronomii – nawet najtrudniejsze pojęcia dotyczące Wszechświata stają się proste dla każdego.Dzięki tej książce zrozumiesz jak działa kosmos. Poznasz nie tylko nasz Układ Słoneczny, ale także odległe galaktyki. Dowiesz się, jak rodzą się gwiazdy i jak z nich powstają planety, jakie zjawiska astronomiczne rządzą w kosmosie.„Gwiazdy i planety” to zajmująca wiedza w pigułce na temat otaczającego nas Wszechświata.
Dla każdego z nas przyroda kryje inne skarby. Niektórzy zachwycą się śpiewem skowronka zasłyszanym podczas porannego spaceru czy kwitnącym w zbożu chabrem, innym wrażeń dostarczy spektakularny widok rozciągający się z górskiego szczytu.Mimo różnych gustów i oczekiwań, co do jednego jesteśmy jednak zgodni – przyrodę należy chronić – nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń, aby i one mogły cieszyć się jej skarbami. Nie zawsze ludzie byli tego świadomi, lecz dziś większość jest przekonana do pięknej idei ochrony przyrody. Obecnie niemal wszystkie skarby naszej przyrody chronione są w parkach narodowych i krajobrazowych, rezerwatach i geoparkach.Większości z nas nie wystarcza czasu ani możliwości, żeby zobaczyć chociażby część cudów natury, które istnieją na naszej planecie. Spróbujmy więc poznać te znajdujące się na wyciągnięcie ręki, w naszym kraju. Możemy je zwiedzać podczas wakacji, urlopów i szkolnych wycieczek. Możemy je poznawać, cieszyć się nimi, a poprzez to uczyć się szacunku dla przyrody i pomagać jej przetrwać. Poznajmy zatem skarby polskiej przyrody.
Atlas służy do rozpoznawania grzybów rosnących na drzewach, w tym tak zwanych hub. Przedstawia 200 gatunków grzybów powodujących rozkład drewna. Prezentacje grzybów uwzględniają:• szczegółowy opis owocników, • rodzaj zarodnikowania, • rodzaje siedlisk, w których występują,• znaczenie gatunku w przyrodzie, ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju zgnilizny, jaki powodują,• ochronę gatunkową i status ochronny,• właściwości trujące, • gatunki podobne.Książkę zilustrowano atrakcyjnymi zdjęciami, których łącznie jest około 900. Atlas zawiera wstęp ogólnie prezentujący grzyby nadrzewne, część ze szczegółowymi opisami hub, część ze szczegółowymi opisami innych grzybów nadrzewnym oraz słowniczek.Książka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników grzybów i przyrody, a w szczególności leśników, biologów, arborystów, osób zajmujących się ochroną drzew, nauczycieli, studentów i uczniów.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Zeszyt ten przedstawia grzyby, zarówno te jadalne, poszukiwane podczas grzybobrania, jak i inne, mniej znane, w tym gatunki chronione.Uświadamia, jak ważną rolę odgrywają w przyrodzie i w życiu człowieka. Opisuje też specjalną grupę organizmów, jakimi są porosty.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Zeszyt ten przedstawia krzewy leśne. Przybliża pospolite oraz rzadkie gatunki krzewów rosnącychw naszych lasach. Pokazuje, jak wyglądają ich liście,kwiaty i owoce, a także opisuje, które zwierzęta znajdują w ich schronienie i pożywienie.
Zeszyt ułatwi dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej przyrodzie, jak pomóc mu poznawać świat wszystkimi sposobami.Zadania, które dziecko ma wykonać, odwołują się do różnych zmysłów (popatrz, dotknij, powąchaj) i różnych aktywności dziecka (namaluj, zapamiętaj, znajdź).Dzięki zabawie z zeszytem dziecko będzie wiedziało więcej o drzewach, będzie umiało je rozpoznać, będzie się czuło odpowiedzialne za nasze zielone otoczenie.
Wspólne wycieczki i spacery to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz wykształcenie szacunku do przyrody. Dzięki zabawie z zeszytem dzieci dowiedzą się, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie burzyć spokoju jego mieszkańców, a jednocześnie zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.Jak przyjemnie i ciekawie spędzić czas na wycieczce do lasu, poznając jego mieszkańców i doskonaląc swoje talenty. Zeszyt rozbudza ciekawość i twórcze myślenie młodego miłośnika przyrody. Zachęcamy do wspólnych wędrówek i odkrywania piękna polskich lasów.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Zeszyt ten przedstawia ptaki żyjące nad rzekami i jeziorami. Pokazuje ich różnorodność i charakterystyczne zachowania. Opisuje, jak wyglądają i żyją, czym się żywią, gdzie zakładają gniazda i wychowują potomstwo.
„Las – świątynia życia” to album dla wszystkich kochających leśną przyrodę. Opowiada o życiu lasu zdjęciami wykonanymi przez leśników. W swej pracy wykorzystują oni znajomość zasad, które rządzą życiem lasu. Codziennie patrzą, jak las zmienia się wraz z porami roku i upływem lat. Na fotografiach utrwalają sytuacje i widoki wyjątkowe, zazwyczaj dostępne tylko nielicznym. Możemy więc podziwiać tajemnicze i ukryte sceny z życia lasu, jak na przykład kąpiel stada łań w śródleśnym jeziorku czy walka żurawia z bielikiem. Możemy zobaczyć grozę leśnego pożaru czy magiczny moment wylęgania się ważki.Przez leśne ostępy prowadzi nas leśnik naukowiec – Marek Sławski, który wybrał najlepsze zdjęcia, pogrupował je i opisał. Dzięki temu nie tylko podziwiamy leśną przyrodę, ale także wzbogacamy naszą wiedzę o niej, zyskujemy świadomość bogactwa, różnorodności i skomplikowanych zależności wśród leśnych organizmów. W lesie dzieje się całe życie przyrody. Album ten jest owocem wiedzy i wrażliwości leśników, którzy troszczą się o las – nasze wspólne dziedzictwo. Wyjątkowe ujęcia, piękne widoki leśne czy spoglądające na nas oczy dzikiego zwierzęcia wprawiają nas w zachwyt. Ten zachwyt, czasem pomieszany z odrobiną strachu, szacunku i onieśmielenia, ludzie przeżywają od wieków.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Ten zeszyt zawiera podstawowe informacje na temat warstwowej budowy lasu. Dzieci dowiedzą się z niego, że poszczególne warstwy lasu są tworzone przez charakterystyczne rośliny i zamieszkiwane przez różne zwierzęta. Zrozumieją, że las jest skomplikowanym organizmem, składającym się z wielu różnych elementów. Znajdą tu też wskazówki, jak powinny zachowywać się podczas wizyty w lesie.
1 2 3 4 5
z 9
skocz do z 9