Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

ABC kosmetyki naturalnej Tom 2 warzywa Ponad 170 przepisów na ekologiczne kosmetyki, które łatwo przyrządzisz w domu

Magdalena Przybylak-Zdanowicz

ABC kosmetyki naturalnej Tom 2 warzywa Ponad 170 przepisów na ekologiczne kosmetyki, które łatwo przyrządzisz w domu

13,42

 

Kąpiel z koktajlem dyniowo-mlecznym, maseczka brązująca z surowej marchewki, kompres z ziemniaczany dla dłoni…

Najlepsze dla zdrowia są środki do pielęgnacji ciała wytwarzane ze świeżych, ekologicznych surowców – takie kosmetyki nie zawierają substancji konserwujących ani żadnych sztucznych dodatków.

Domowe kosmetyki - zobacz jakie to łatwe
Wszystkie zaproponowane w poradniku przepisy są proste i szybkie - można je przygotować z łatwo dostępnych składników. W II tomie „ABC kosmetyki naturalnej” prezentujemy naturalne, domowe kosmetyki z ponad 25 gatunków warzyw od cebuli, chrzanu i czosnku począwszy na sałacie, selerze i ziemniakach skończywszy.

Pomogą na pospolite dolegliwości
Wykorzystując naturalne metody w kosmetyce domowej można zaradzić takim dolegliwościom jak: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych.

W kolejnych tomikach będą prezentowane domowe ekologiczne kosmetyki z wykorzystaniem: octu winnego, sody oczyszczonej, zbóż, nabiału, jaj, miodu, tłuszczów oraz całego bogactwa ziół.

O autorce
Autorką poradnika jest Magdalena Przybylak – Zdanowicz - dziennikarka i współautorka poradników zielarskich i kulinarnych. Rokrocznie opracowuje Ekologiczny Poradnik Księżycowy dla działkowców, ogrodników, rolników oraz kalendarze zdzierane. Współpracuje z czasopismem i portalem o produktach ekologicznych Biokurier.pl i czasopismem dla rolników ekologicznych „Eko Arka”. Od kilku lat wspólnie z mężem prowadzi certyfikowane gospodarstwo ekologiczne na Warmii.

II tom serii ABC kosmetyki naturalnej to:

Ponad 170 przepisów na maseczki, toniki, eliksiry, okłady, peelingi, kąpiele z wykorzystaniem warzyw
Indeks dolegliwości i schorzeń pomagający w szybkim dotarciu do informacji
Praktyczne porady i wskazówki przydatne podczas domowego wytwarzania eko kosmetyków
Informacje o walorach zdrowotnych i wykorzystaniu w kosmetyce naturalnej sezonowych warzy
liczne ciekawostki i praktyczne porady
Omówione warzywa to:

CEBULA I SZCZYPIOR – CHRZAN –CZOSNEK –DYNIA I CUKINIA – FASOLA – GROSZEK I GROCH – KAPUSTA – KOPER WŁOSKI (FENKUŁ) – KUKURYDZA – MARCHEW – OGÓREK – PAPRYKA – PIETRUSZKA – POMIDOR – RABARBAR – RUKIEW WODNA (RZEŻUCHA WODNA) – RZEPA CZARNA, RZODKIEW, RZODKIEWKA – SAŁATA I SZPINAK – SELER - ZIEMNIAK

Eko Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-635-3723-4

Liczba stron: 96

Format: 14.5x20.0cm

Cena detaliczna: 18,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...